Dračí krev - Co to je a jaké jsou její účinky?

od Jan/Jaroslav Němec September 12, 2023

Kratom World dračí krev dragons blood tree pryskyřice stromu kratom praha plzeň brno

Tekutá pryskyřice tmavě červené barvy.

Většinově je získávána naříznutím kůry stromů croton lechleri, které se vyskytují v tropických Andách.

Občas je používána míza ze stromů pterocarpus, daemonorops nebo dracena, ta je však považována za více toxickou, proto se tolik nepoužívá.

Některé národy věří, že dračí krev má léčivé účinky, jiní ji využívají jako barvivo či kadidlo pro náboženské obřady. Má specifickou a velmi silnou nasládlou vůni.

Dračí krev má naprosto výjimečné složení, obsahuje aktivní látky jako jsou například antioxidanty, taniny, lignany apod.

Antioxidanty pomáhají z těla odvádět volné radikály, které vznikají jako produkt látkové výměny a které mohou poškodit buňky našeho organismu.

Volné radikály urychlují také proces stárnutí buněk našeho těla, což vede k rozvoji nemocí. Proto jsou nežádoucí a je potřeba je z těla vylučovat. K tomu napomáhají právě zmiňované antioxidanty.

Taniny patří mezi polymerní fenolové sloučeniny. Jsou součástí mnoha potravin a působí detoxikačně na náš organismus.

Ligany jsou polyfenoly které se nacházejí v zrnech a semenech.

Během zpracování se však z výsledných pokrmů vytrácejí, jsou přitom velmi důležité pro organismus, podporují správné fungování imunitního a oběhového systému.

Nenasycené mastné kyseliny, přispívají k udržování správné hladiny tuků a cholesterolu v krvi.

V dnešní době je možné užívat dračí krev v podobě sušeného extraktu v tobolkách nebo tinktury.

Je však nutné dodržovat dávkování uvedené v příbalovém letáku.

Děkujeme za přečtení, 

Váš Kratom World

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v ...

Kratom world acai berries prodej
Acai Berry aneb superpotravina plná zdraví a energie

od Jan/Jaroslav Němec listopad 20, 2023

Acai berry, označovaná jako superpotravina, získává stále více pozornosti díky svým zdravotním přínosům. Tento malý tmavofialový plod pocházející z acai palmy má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co to vlastně acai je, jeho historii, účinky a zdravotní přínosy, a doporučený způsob jeho užívání, přičemž využijeme odborného pohledu.
Číst víc
Rapé cumaru, kvalita, prodej, energie, rituál, kratomworld
Rapé cumaru: Tajemný rituál s aromatickým dotekem přírody

od Eshop Kratom listopad 14, 2023

Rapé cumaru, často nazýván "svatý prach," je tradiční amazonský rituál, který získává stále větší popularitu po celém světě. Vycházející z bohaté historie amazonských kmenů, Rapé cumaru představuje fascinující spojení mezi kulturou, přírodou a duchovním pojetím.
Číst víc
Kratom World čaj sencha fukamushi japonský čaj vitalita
Japonský čaj Sencha Fukamushi Superior: Tradiční chuť a Zdravotní Přínosy

od Jan/Jaroslav Němec listopad 14, 2023

Sencha Fukamushi Superior je vysoce kvalitní japonský čaj pocházející z prefektury Shizuoka, která je známá svou dlouhou tradicí pěstování čaje. Tento čaj patří do rodiny Sencha, což je jeden z nejoblíbenějších druhů japonského čaje. Co činí Sencha Fukamushi Superior výjimečným, je způsob zpracování listů čaje. Fukamushi znamená "hluboce pařený" a odkazuje na proces, kterým jsou listy čaje výrazně delší dobu vystaveny páře a následně rychle zchlazeny, což dává čaju jeho charakteristickou jemnou a hladkou chuť.
Číst víc