Dračí krev - Co to je a jaké jsou její účinky?

od Jan/Jaroslav Němec September 12, 2023

Kratom World dračí krev dragons blood tree pryskyřice stromu kratom praha plzeň brno

Tekutá pryskyřice tmavě červené barvy.

Většinově je získávána naříznutím kůry stromů croton lechleri, které se vyskytují v tropických Andách.

Občas je používána míza ze stromů pterocarpus, daemonorops nebo dracena, ta je však považována za více toxickou, proto se tolik nepoužívá.

Některé národy věří, že dračí krev má léčivé účinky, jiní ji využívají jako barvivo či kadidlo pro náboženské obřady. Má specifickou a velmi silnou nasládlou vůni.

Dračí krev má naprosto výjimečné složení, obsahuje aktivní látky jako jsou například antioxidanty, taniny, lignany apod.

Antioxidanty pomáhají z těla odvádět volné radikály, které vznikají jako produkt látkové výměny a které mohou poškodit buňky našeho organismu.

Volné radikály urychlují také proces stárnutí buněk našeho těla, což vede k rozvoji nemocí. Proto jsou nežádoucí a je potřeba je z těla vylučovat. K tomu napomáhají právě zmiňované antioxidanty.

Taniny patří mezi polymerní fenolové sloučeniny. Jsou součástí mnoha potravin a působí detoxikačně na náš organismus.

Ligany jsou polyfenoly které se nacházejí v zrnech a semenech.

Během zpracování se však z výsledných pokrmů vytrácejí, jsou přitom velmi důležité pro organismus, podporují správné fungování imunitního a oběhového systému.

Nenasycené mastné kyseliny, přispívají k udržování správné hladiny tuků a cholesterolu v krvi.

V dnešní době je možné užívat dračí krev v podobě sušeného extraktu v tobolkách nebo tinktury.

Je však nutné dodržovat dávkování uvedené v příbalovém letáku.

Děkujeme za přečtení, 

Váš Kratom World

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

byliny, kouření, zdraví, pohoda, relaxace, smoking blends, herbal, divizna, damiana, levandule, prodej, kvalita, kratomworld
Kouzlo Smoke Blends: Objevte umění kombinování bylin pro dokonalý kouř

od Vojtěch Purkert červen 10, 2024

Bylinné kuřácké směsi si získaly oblibu jako alternativa k tradičním tabákovým výrobkům. Tyto směsi se obvykle skládají z kombinace různých bylin, květin a dalších přírodních složek, které neobsahují nikotin a další škodlivé přísady, které se nacházejí v běžných cigaretách. Často se používají pro své aromatické vlastnosti, potenciální terapeutické výhody a jako nástroj pro ty, kteří chtějí přestat kouřit tabák.

Číst víc
antioxidant, acai, zdraví, puding, acai bowl, prodej, kvalita, kratom world, ovoce, svačina, snídaně, jídlo
Receptář: Acai a její zdravé využití v kuchyni!

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Acai, malé tmavě fialové bobule pocházející z deštných pralesů Amazonie s mnoha potenciálními zdravotními přínosy díky jejímu výživnému složení a vysokému obsahu antioxidantů. Mezi tyto přínosy mimo jiné patří zdraví srdce, posílení imunity, podpora trávení, protizánětlivé účinky, účinky proti stárnutí a zvýšení energie.

Číst víc
síla, energie, zdraví, pšeničná tráva, wheat grass, kratom world, kvalita, prodej, detoxikace, trávení, kardiovaskulární,
Mladá pšenice: Jaké jsou její zdravotní přínosy a jak užíváme Wheat grass

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Wheat grass, nebo-li pšeničná tráva, se v posledních letech stává stále populárnější díky svým mnoha zdravotním přínosům. Tento přírodní doplněk stravy je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou podpořit vaše zdraví mnoha způsoby. V tomto článku se podíváme na to, co wheat grass je, její historii, způsoby užívání a vědecky podložené zdravotní přínosy.

Číst víc