Kava Kava - Co to je a jaké má účinky?

od Jan/Jaroslav Němec July 14, 2023

Kava Kava Pepřovník Opojný Kratom World prodej Praha

Piper Methysticum - Pepřovník Opojný, běžně známý jako Kava Kava, je rostlina pocházející z tichomořských ostrovů a v mnoha kulturách se používá jako tradiční relaxační prostředek. Má dlouhou historii používání v alternativní medicíně a tradičních obřadech. Tento rostlinný extrakt má uklidňující a euforizující účinek, který někteří lidé srovnávají s účinkem alkoholu.

Její výjimečné vlastnosti při zmírňování stresu a úzkosti si získávají stále větší pozornost. V tomto článku na blogu se budeme zabývat Kava Kava a prozkoumáme její účinky a bezpečné užívání.

 

Původ a vzhled:

Kava Kava je středně velká rostlina, která se vyskytuje převážně v oblasti tichomořských ostrovů. Tradičně se z kořene rostliny vyráběla pasta, která se míchala s vodou nebo kokosovým mlékem a připravovala se jako nápoj. Toto mletí se tradičně provádělo žvýkáním kořenů a jejich vyplivnutím, ale nyní se obvykle provádí ručně.

Kava Kava obsahuje sloučeniny zvané kavalaktony, které jsou zodpovědné za její účinky. Proto je známá svými relaxačními a sedativními účinky. Kavalaktony, které tvoří 3-20 % suché hmotnosti kořene rostliny, působí na mozek, snižují úzkost a napětí a zároveň zvyšují pocit pohody a uvolnění.

 

Kromě relaxačních účinků se kávě kava přisuzuje několik dalších výhod :

 

  • Zlepšení nálady: Kava Kava může pomoci zmírnit deprese a zlepšit náladu. Slouží jako přírodní alternativa k syntetickým antidepresivům, ale před použitím je důležité poradit se s odborníkem.

 

  • Podpora spánku: Díky svým sedativním vlastnostem může Kava Kava přispět ke zlepšení kvality spánku a zmírnění nespavosti. Mnoho jedinců se k ní obrací jako k přírodní alternativě léků na spaní.

 

  • Uvolnění svalů: Kava Kava má mírné svalové relaxační vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit svalové napětí a křeče.

 

  • Zlepšení sociální interakce: V některých kulturách se Kava Kava používá k podpoře společenských aktivit a posílení sociálních interakcí. Může napomáhat relaxaci a zlepšovat komunikaci ve společenském prostředí.

 

Bezpečnostní opatření a nežádoucí účinky:

Kava kava je sice považována za přírodní produkt, ale může mít nežádoucí účinky a je nutné ji užívat opatrně. V některých případech může způsobit nežádoucí účinky, jako je ospalost, nevolnost a zhoršená svalová koordinace. Užívání přípravku Kava Kava by mělo být omezené a mělo by se konzumovat s mírou.

 

Jak používat Kava kava :

Tradičně se z kořene kava kava připravuje pasta nebo mletý prášek, obě varianty se mohou smíchat s vodou nebo z nich uvařit čaj. V některých obchodech je také možné zakoupit předem připravený čaj z kavy.

K dispozici jsou také kapsle s práškovou Kavou a extrakty z Kava Kava.

 

Ve formě čaje:

Čaj je nejběžnějším způsobem užívání kava kava při úzkosti, protože je snadno dostupný. Prodává se samostatně nebo spolu s dalšími bylinami, které podporují relaxaci, a vaří se z horké vody. Ujistěte se, že najdete čaje z kavy, u kterých je uveden obsah kavalaktonu i dalších složek. Vyhněte se čajům, které uvádějí složky jako "patentované směsi". U těchto výrobků nebudete vědět, kolik kavy dostáváte.

 

Kava tinktura nebo tekutina

Jedná se o tekutou formu kavy prodávanou v malých lahvičkách. Můžete ji užívat pomocí kapátka nebo ji přimíchat do džusu či jiného nápoje, aby se zakryla její chuť podobná whisky. Je důležité užívat pouze malou dávku, protože kavalaktony jsou koncentrované, takže tinktura a tekutá káva jsou účinnější než jiné formy.

 

Kava Kava prášek

Jedním ze způsobů užívání Kavy je ve formě prášku z kořene. Tento prášek lze snadno smíchat s vodou, džusem nebo jiným oblíbeným nápojem, což umožňuje rychlý a snadný způsob sběratelské konzumace. Prášek z kořene Kava Kava nabízí flexibilitu v dávkování, což uživatelům umožňuje přizpůsobit množství podle jejich potřeb a preferencí. Užívání prášku může přinést nástupy účinků, které podporují relaxaci, uvolnění a zlepšení nálady.

 

Kava v kapslích

Ti, kteří nemají rádi chuť kavy, ji mohou užívat ve formě kapslí. Jedna kapsle obsahuje 500 mg Kavy. Kapsle jsou ideální pro déle trvající efekt, který má pomalejší nástup účinků.

 

Kava Kava Extrakt

Dalším ze způsobů užívání Kava Kava je ve formě extraktu z kořene. Tento extrakt je vysoce koncentrovaný a poskytuje silnější a intenzivnější účinky než jiné formy. Lze jej snadno přidat do nápojů, což zajišťuje pohodlnou a rychlou aplikaci.

 

Kava Kava je fascinující rostlina s relaxačními účinky, které pomáhají zmírnit stres a úzkost. Je důležité užívat ji s rozumem a dodržovat doporučené dávkování. Pokud uvažujete o užívání Kava Kavy pro zmírnění stresu, doporučujeme poradit se s odborníkem, abyste zajistili bezpečné užívání a minimalizovali riziko nežádoucích účinků. Při zodpovědném používání může být Kava Kava cenným přírodním nástrojem pro podporu relaxace a duševní pohody.

 

Kava Kava je u nás dostupná v prášku z kořene a v extraktech s 50% Kavalaktony a 70% Kavalaktony a v dekoracích.

Děkujeme za přečtení, 

Váš Kratom World

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

probiotika, postbiotika, kvalita, nemoc, zdraví, antibiotika, kratom world, prodej
Postbiotika: Nový trend ve zdraví střev

od Vojtěch Purkert květen 23, 2024

V dnešní době se stále více lidí zajímá o zdraví svého trávícího systému a hledá nové způsoby, jak podpořit zdravou střevní mikroflóru. Zatímco probiotika a prebiotika jsou dobře známé a často diskutované, do popředí se dostává nový hráč – postbiotika. V tomto článku se podíváme na to, co postbiotika jsou, jaké mají zdravotní přínosy, kde je najdeme a jak působí na náš organismus.

Číst víc
protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita
Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert květen 21, 2024

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelné výhody, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.
Číst víc
kratom world konopex festival konopí ostrava
KONOPEX 2024

od Vojtěch Purkert květen 16, 2024

Přečtěte si jak probíhal ostravský festival Konopex 2024, na kterém jsme si pro vás připravili náš stan a chill out zónu. Stan jsme pro Vás chystali již od čtvrtka, tak aby v pátek bylo vše připravené na Vaši návštěvu.
Číst víc