Bio Moringa, její benefity pro Vaše zdraví a tipy na přípravu

od Jan/Jaroslav Němec November 24, 2021

Moringa Olejodárná Prodej Kratom World Imunita Zdraví

Poznejte naší Moringu (moringa oleifera). Ve své rodné Indii a Nepálu je známý jako „paličkový strom“, „strom zázraků“ a „strom života“; dnes se také pěstuje v Africe, Latinské Americe a Asii. Prášek z moringy, vyrobený z listů stromu moringa, má řadu vědecky podložených benefitů a léčebných využití. Tato superpotravina se používá již po tisíce let jako tradiční lék ve fyto medicíně a ájurvédském léčitelství

Moringa Vzhled Listů Významná Rostlina Léčí rakovinu

 

Zde jsou ty nejlepší zdravotní přínosy moringy + naše oblíbené způsoby, jak přidat tuto superpotravinu do vaší stravy:

Je nabitá vitamíny a minerály

Většina zdravých potravin, které jíte, má vždy jen jednu hlavní živinu, např. mrkev - vitamín A, citrusy - vitamín C, ořechy - vitamín E. Listy moringy jsou označeny jako superpotravina, protože jeden šálek nakrájených listů je dobrý zdroj železa, vápníku, vitamínu C, vitamínu B6 a riboflavinu a má pozoruhodné množství draslíku, vitamínu A, vitamínu E a hořčíku. Ve skutečnosti jsou listy moringy koncentrovanější na vitamín C než pomeranče. To znamená, že moringa může přispět ke všemu, od lepšího vidění a lepší imunity až po zdraví kostí a pokožky.

 

Je zdrojem rostlinných bílkovin

Ať už jste vegetarián nebo se jen snažíte omezit maso, není vždy snadné najít vhodný rostlinný protein. Ano, existuje čočka a tempeh, ale někdy chcete jen rychlý doplněk bez vaření, který můžete přidat do smoothie misky nebo do polévky. Zde přichází na řadu moringa. Prášek vyrobený z jejích rozdrcených listů je nabitý bílkovinami a je lepší než luštěniny, protože obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, nezbytné pro regeneraci svalů a produkci energie a regulaci nálady.

 

Pomůže Vašemu sexuálnímu životu

Stres může zhoršovat váš sexuální život. Může snížit hladinu hormonů, zvýšit kortizol a snížit dopamin, a tím se sníží i libido. Ve studiích na zvířatech bylo prokázáno, že moringa nejen snižuje hladinu kortizolu, ale může také přirozeně zvyšovat hladinu testosteronu, známého podporovatele sexuální touhy. V jedné studii extrakt z moringy zlepšil sexuální výkonnost u potkanů ​​potlačením kortizolu a zvýšením testosteronu.

 

Ochraňuje játra

Myslete na svá játra jako na detoxikační prostředek těla. Filtruje krev, detoxikuje chemikálie a metabolizuje tuk – a moringa mu může pomoci lépe fungovat. Za prvé, moringa obsahuje vysoké koncentrace polyfenolů pro obrácení oxidace v játrech a předběžný výzkum ukázal, že konzumace moringy snižuje fibrózu jater a chrání před poškozením jater.

 

Pomáhá v boji proti volným radikálům

Volné radikály jsou vytvářeny např. znečištěním, smaženým jídlem a vystavením na slunci. Poškozují vaše buňky tím, že je obírají o elektron, a tím způsobují oxidační stres, poškození buněk a předčasné stárnutí. Pomocníci: antioxidanty, jako jsou flavonoidy, polyfenoly a kyselina askorbová, všechny nacházející se právě vmorinze. Bylo prokázáno, že strava bohatá na antioxidanty zabraňuje předčasným vráskám a nejspíš i prodlužuje život.

 

Pomáhá snížit zánět

Bylo prokázáno, že moringa významně snižuje zánět v buňkách. Kromě toho, že moringa obsahuje polyfenoly a isothiokyanáty snižující zánět, snižuje také zánět tím, že potlačuje zánětlivé enzymy a proteiny v těle. Může pomoci tedy např. s cukrovkou, kardiovaskulárním onemocněním a s rakovinou.

 

Pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi

Prudký nárůst hladiny inzulinu a cukru v krvi může způsobit změny nálad a touhu po cukru a dokonce vést k rozvoji diabetes 2. typu a obezity. Vyzkoušejte tedy moringu. Prášek z listů moringy byl v laboratorních studiích účinný při snižování hladiny lipidů a glukózy a regulaci oxidačního stresu. Jedna studie na zvířatech dokonce ukázala, že moringa ve stravě může pomoci snížit přibírání na váze a inzulinovou rezistenci.

 

Pomáhá zlepšit trávení

Prášek z listů moringy obsahuje asi 30% vlákniny, většinu z ní nerozpustné, což je něco, co potřebujete nejen pro trávení, ale také to může snížit riziko onemocnění. Moringa je přírodní antibiotikum a antibakteriální látka a může pomoci inhibovat růst různých patogenů, které mohou způsobit zažívací potíže. Bylo prokázáno, že protizánětlivé vlastnosti moringy pomáhají při poruchách trávení, jako je kolitida; navíc nedávná studie na myších zjistila, že může zlepšit střevní bakterie.

 

Podporuje zdraví mozku

Je to odhadováno, že jeden z osmi lidí ve věku nad 65 let má Alzheimerovu nemoc. List moringy má vysoký obsah vitamínů C a E, které bojují proti oxidačnímu stresu spojenému s Alzheimerovou chorobou. Studie na zvířatech jak Alzheimerovy choroby, tak demence vykazují slibné výsledky. Dále je moringa také spojována se zvýšeným dopaminem a serotoninem ("hormony štěstí"), s dalším výzkumem by mohla být v budoucnu možná použita k léčbě deprese.

 

Příprava listů moringa očištění listů moringa kratom dávkování před namletím listů blahodárné moringa oleifera léčí rakovinu diabetes

Zdravotní rizika Moringy

Žádné špatné vedlejší účinky nebyly spojeny s vysokými dávkami flavonoidů z rostlinných zdrojů. To může být vysvětleno relativně nízkou částí, která jde postupně do krevního oběhu a rychlostí jakou je v těle absorbována, stejně jako rychlým vylučováním flavonoidů.

Listy, semena, kůra, kořeny, míza a květy moringy se běžně používají v tradiční medicíně. Listy a lusky semen se používají jako potrava. Studie zahrnující extrakty z listů ukazují, že moringa je velmi bezpečná. V souvislosti se studiem na lidech nebyly hlášeny žádné škodlivé účinky.

 

Jak používat prášek z moringy

Prášek vyrobený ze sušených a mletých listů moringy má jemnou chuť s lehce zemitým tónem, takže se dobře hodí do mnoha různých receptů. 

  • Klasicky prášek zamíchejte do vody a vypijte
  • Přidejte ho do svého ranního zeleného smoothie
  • K obědu či jiným jídlům jej lze přisypat také do hummusu, guacamole, polévek, salátů nebo avokádových toastů.
  • Použijte prášek jako matcha a zašlehejte jej do horké vody jako  bezkofeinovou náhradu kávy

Smoothie Nápoj Moringa Oleifera Zemitá Chuť Velmi Zdravá Vitamin A B6 C Riboflavin

Ve videu níže naleznete ještě mnoho dalších informací i této úžasné surovině.

 

Děkujeme za přečtení!

Tým Kratom World

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

thajský kratom, analgetikum, síla, výdrž, bio, listy, mitragynin, stimulační účinky, výkonnost
Thajský kratom: jeho účinky, historie a jak se liší od kratomu z Indonésie

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Tento článek se zaměřuje na thajský kratom, rostlinu rodu Mitragyna speciosa, která roste v Thajsku a je známá svými léčebnými účinky a stimulačními vlastnostmi. Thajský kratom má hlubokou historii používání mezi místními obyvateli, kteří jej tradičně využívali k úlevě od bolesti, zvýšení energie a pro relaxaci. Přečtěte si o jeho historii, účincích a rozdílu oproti kratomu z Indonésie.

Číst víc
afrodisiakum, libido, testosteron, sport, Fadogia Agrestis, svaly, růst, hormony, prodej, kvalita, kratomworld
Fadogia Agrestis: botanický přehled a jeho účinky

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Fadogia Agrestis je stálezelený keř, který dorůstá do jednoho metru výšky a jeho dlouhé štíhlé listy doplňují drobné žluté květyDaří se mu v tvrdých podmínkách afrických savan, nejběžněji ho pak najdete v Nigérii, kde se těší velké oblibě tamních mužů. Tradičně se používá v africkém lidovém léčitelství k různým účelům, zejména jako afrodiziakum a k léčbě sexuálních dysfunkcí. Rostlina si získala pozornost na trhu moderních doplňků stravy díky svým údajným přínosům pro zvýšení libida a sportovního výkonu.
Číst víc
100% Citrónová šťáva, vitamín C, antioxidant, kratom, stav, draslík, kyselina citronová, flavonoidy, alkaloidy, zdraví, prodej, kvalita, kratomworld
Citrónová šťáva: Přírodní Boost Vaší Imunity

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Citrónová šťáva, bohatá na vitamín C, je základním produktem v mnoha domácnostech. Její svěží chuť a zdravotní benefity ji činí oblíbenou mezi lidmi po celém světě. Ale co vlastně znamená, když mluvíme o 100% citrónové šťávě, a proč byste ji měli zahrnout do svého jídelníčku?

Číst víc