Synefrin: Přírodní podpora spalování tuků a zvýšení výkonu

Synephrine Synefrin prodej kratom world účinky zbavení se tuku prodejna mix tribulus

V dnešní době existuje mnoho různých přípravků a látek, o kterých se tvrdí, že zlepšují fyzickou výkonnost a pomáhají při hubnutí. Jednou z takových látek je synefrin. Synefrin je přírodní látka, která se nachází v některých rostlinách a získává se také synteticky. V posledních letech se stal předmětem zájmu a výzkumu v oblasti sportovní výživy a výkonnostního tréninku. V tomto článku se podíváme na výhody spojená s užíváním synefrinu.

Co je to synefrin?

Synefrin je látka patřící do skupiny alkaloidů, které se nacházejí v některých druzích citrusových plodů – například v pomerančích. Lze jej však získat i synteticky. Synefrin je také známý jako extrakt z hořkých pomerančů a již přibližně 20 let se používá jako doplněk stravy pro regulaci hmotnosti, produkci energie a zlepší sportovních výkonů, stejně jako pro podporu chuti k jídlu a energie. Hořký pomeranč se v tradiční čínské medicíně používá při poruchách trávení, nevolnosti a zácpě. Dnes jsou různé výrobky z hořkého pomeranče propagovány při pálení žáhy, stimulaci, ucpání nosu, hubnutí, při sportovním výkonu nebo k potlačení chuti k jídlu.

 

Pozitivní účinky Synefrinu pro člověka

Stimulace metabolismu: Synefrin je známý pro svou schopnost stimulovat metabolismus. Zvyšuje tepovou frekvenci a bazální metabolickou rychlost, což znamená, že tělo spaluje více kalorií, i když je v klidovém stavu. To může přispět k vyššímu energetickému výdeji a podpoře hubnutí. Nicméně je třeba si uvědomit, že účinky na metabolismus mohou být poměrně malé a individuální.

 Zvýšená energetická hladina: Synefrin má stimulační účinky na centrální nervový systém, což může vést k zvýšení energetické hladiny a povzbuzení. Tento účinek může být prospěšný pro lidi, kteří potřebují zvýšit svou fyzickou výkonnost, zlepšit trénink nebo zvýšit bdělost a koncentraci během každodenních úkolů.

Potlačení chuti k jídlu: Některé studie naznačují, že synephrin může ovlivnit chuť k jídlu a snížit hlad. To může pomoci omezit příjem potravy a předejít přejídání. Při správném dávkování a použití může synephrin fungovat jako přirozený potlačovač chuti k jídlu a podpořit snížení tělesné hmotnosti. 

Zlepšený trávicí systém: Synefrin může mít také pozitivní vliv na trávicí systém. Pomáhá podporovat trávení a pohyb střev, což může vést k lepšímu vstřebávání živin a prevenci zažívacích problémů, jako je zácpa.

Antioxidantní účinky: Synefrin obsahuje přírodní antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a ochraňovat buňky před jejich škodlivými účinky. To může mít přínos pro celkové zdraví a ochranu proti poškození buněk.

Využití hořkého pomeranče a jeho potencionál

Hořký pomeranč patří mezi rostliny a využití mají téměř všechny části. Kůra, květ, list, plod a šťáva se používají k výrobě léků. Ze slupky se vyrábí hořký pomerančový olej. Hořký pomeranč užívaný ústy i aplikovaný na kůži má mnohostranné využití. Věda však zatím prokázala pouze to, že olej aplikovaný na kůži může být účinný při léčbě plísňových kožních infekcí (pásový opar, svrab a atletická noha).

Pomerančová kůra se také používá ke zlepšení chuti k jídlu a překvapivě se používá i při hubnutí. Další využití plodů a kůry je při žaludečních potížích, ucpaném nosu a chronickém únavovém syndromu.

Květ hořkého pomeranče a olej z hořkého pomeranče se používají při gastrointestinálních potížích, včetně střevních vředů, zácpy, průjmu, krve ve stolici, poklesu střevních plynů. Tyto části rostliny hořkého pomeranče se také používají k regulaci hladiny tuků v krvi, ke snižování hladiny cukru v krvi u lidí s cukrovkou, ke stimulaci srdce a krevního oběhu, k "čištění krve", při poruchách jater a žlučníku, při onemocnění ledvin a močového měchýře a jako sedativum při poruchách spánku.

Někteří lidé používají květ hořkého pomeranče a jeho olej při celkové slabosti, "unavené krvi" (anémii), nečistotách kůže, vypadávání vlasů, rakovině, omrzlinách a jako tonikum.

Kůra hořkého pomeranče se přikládá na kůži při otoku (zánětu) víčka a jeho sliznice a také sítnice v oku. Používá se také při krvácení ze sítnice, vyčerpání provázejícím nachlazení, bolestech hlavy, bolestech nervů, svalů, kloubů, pohmožděninách, otocích žil (flebitidě) a proleženinách.

V aromaterapii se éterický olej z hořkého pomeranče aplikuje na kůži a také inhaluje jako prostředek proti bolesti. Ve výrobě se olej z hořkých pomerančů používá ve farmaceutickém průmyslu, kosmetice a mýdlech.

V potravinách se olej z hořkého pomeranče používá jako ochucovadlo. Z plodů se vyrábějí marmelády a likéry, jako jsou Triple Sec, Grand Marnier, Cointreau a Curacao a nealkoholické nápoje. Protože je ovoce velmi kyselé a hořké, konzumuje se jen zřídka, s výjimkou Íránu a Mexika. Sušená kůra se používá také jako koření.

Kolik synefrinu užívat?

Synefrin je přirozeně se vyskytující chemická látka, která je vyhledávána sportovci a těmi, kteří chtějí zhubnout. Jeho účinky jsou prokazatelně pozitivní a proto by ho měli užívat všichni, kteří chtějí využívat jeho přínosy. Dávkování synefrinu se může lišit v závislosti od konkrétního produktu a jeho koncentrace. Je důležité řidit se doporučeními uvedenými na etiketě výrobku a vždy dodržovat předepsané dávkování. Ve všeobecnosti se však dávky synefrinu pohybují v rozmezí 10-50 mg denně.

Děkujeme za přečtení, 

Váš Kratom World


Zanech komentář