Synefrin: Přírodní podpora spalování tuků a zvýšení výkonu

od Jan/Jaroslav Němec June 22, 2023

Synephrine Synefrin prodej kratom world účinky zbavení se tuku prodejna mix tribulus

V dnešní době existuje mnoho různých přípravků a látek, o kterých se tvrdí, že zlepšují fyzickou výkonnost a pomáhají při hubnutí. Jednou z takových látek je synefrin. Synefrin je přírodní látka, která se nachází v některých rostlinách a získává se také synteticky. V posledních letech se stal předmětem zájmu a výzkumu v oblasti sportovní výživy a výkonnostního tréninku. V tomto článku se podíváme na výhody spojená s užíváním synefrinu.

Co je to synefrin?

Synefrin je látka patřící do skupiny alkaloidů, které se nacházejí v některých druzích citrusových plodů – například v pomerančích. Lze jej však získat i synteticky. Synefrin je také známý jako extrakt z hořkých pomerančů a již přibližně 20 let se používá jako doplněk stravy pro regulaci hmotnosti, produkci energie a zlepší sportovních výkonů, stejně jako pro podporu chuti k jídlu a energie. Hořký pomeranč se v tradiční čínské medicíně používá při poruchách trávení, nevolnosti a zácpě. Dnes jsou různé výrobky z hořkého pomeranče propagovány při pálení žáhy, stimulaci, ucpání nosu, hubnutí, při sportovním výkonu nebo k potlačení chuti k jídlu.

 

Pozitivní účinky Synefrinu pro člověka

Stimulace metabolismu: Synefrin je známý pro svou schopnost stimulovat metabolismus. Zvyšuje tepovou frekvenci a bazální metabolickou rychlost, což znamená, že tělo spaluje více kalorií, i když je v klidovém stavu. To může přispět k vyššímu energetickému výdeji a podpoře hubnutí. Nicméně je třeba si uvědomit, že účinky na metabolismus mohou být poměrně malé a individuální.

 Zvýšená energetická hladina: Synefrin má stimulační účinky na centrální nervový systém, což může vést k zvýšení energetické hladiny a povzbuzení. Tento účinek může být prospěšný pro lidi, kteří potřebují zvýšit svou fyzickou výkonnost, zlepšit trénink nebo zvýšit bdělost a koncentraci během každodenních úkolů.

Potlačení chuti k jídlu: Některé studie naznačují, že synephrin může ovlivnit chuť k jídlu a snížit hlad. To může pomoci omezit příjem potravy a předejít přejídání. Při správném dávkování a použití může synephrin fungovat jako přirozený potlačovač chuti k jídlu a podpořit snížení tělesné hmotnosti. 

Zlepšený trávicí systém: Synefrin může mít také pozitivní vliv na trávicí systém. Pomáhá podporovat trávení a pohyb střev, což může vést k lepšímu vstřebávání živin a prevenci zažívacích problémů, jako je zácpa.

Antioxidantní účinky: Synefrin obsahuje přírodní antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a ochraňovat buňky před jejich škodlivými účinky. To může mít přínos pro celkové zdraví a ochranu proti poškození buněk.

Využití hořkého pomeranče a jeho potencionál

Hořký pomeranč patří mezi rostliny a využití mají téměř všechny části. Kůra, květ, list, plod a šťáva se používají k výrobě léků. Ze slupky se vyrábí hořký pomerančový olej. Hořký pomeranč užívaný ústy i aplikovaný na kůži má mnohostranné využití. Věda však zatím prokázala pouze to, že olej aplikovaný na kůži může být účinný při léčbě plísňových kožních infekcí (pásový opar, svrab a atletická noha).

Pomerančová kůra se také používá ke zlepšení chuti k jídlu a překvapivě se používá i při hubnutí. Další využití plodů a kůry je při žaludečních potížích, ucpaném nosu a chronickém únavovém syndromu.

Květ hořkého pomeranče a olej z hořkého pomeranče se používají při gastrointestinálních potížích, včetně střevních vředů, zácpy, průjmu, krve ve stolici, poklesu střevních plynů. Tyto části rostliny hořkého pomeranče se také používají k regulaci hladiny tuků v krvi, ke snižování hladiny cukru v krvi u lidí s cukrovkou, ke stimulaci srdce a krevního oběhu, k "čištění krve", při poruchách jater a žlučníku, při onemocnění ledvin a močového měchýře a jako sedativum při poruchách spánku.

Někteří lidé používají květ hořkého pomeranče a jeho olej při celkové slabosti, "unavené krvi" (anémii), nečistotách kůže, vypadávání vlasů, rakovině, omrzlinách a jako tonikum.

Kůra hořkého pomeranče se přikládá na kůži při otoku (zánětu) víčka a jeho sliznice a také sítnice v oku. Používá se také při krvácení ze sítnice, vyčerpání provázejícím nachlazení, bolestech hlavy, bolestech nervů, svalů, kloubů, pohmožděninách, otocích žil (flebitidě) a proleženinách.

V aromaterapii se éterický olej z hořkého pomeranče aplikuje na kůži a také inhaluje jako prostředek proti bolesti. Ve výrobě se olej z hořkých pomerančů používá ve farmaceutickém průmyslu, kosmetice a mýdlech.

V potravinách se olej z hořkého pomeranče používá jako ochucovadlo. Z plodů se vyrábějí marmelády a likéry, jako jsou Triple Sec, Grand Marnier, Cointreau a Curacao a nealkoholické nápoje. Protože je ovoce velmi kyselé a hořké, konzumuje se jen zřídka, s výjimkou Íránu a Mexika. Sušená kůra se používá také jako koření.

Kolik synefrinu užívat?

Synefrin je přirozeně se vyskytující chemická látka, která je vyhledávána sportovci a těmi, kteří chtějí zhubnout. Jeho účinky jsou prokazatelně pozitivní a proto by ho měli užívat všichni, kteří chtějí využívat jeho přínosy. Dávkování synefrinu se může lišit v závislosti od konkrétního produktu a jeho koncentrace. Je důležité řidit se doporučeními uvedenými na etiketě výrobku a vždy dodržovat předepsané dávkování. Ve všeobecnosti se však dávky synefrinu pohybují v rozmezí 10-50 mg denně.

Děkujeme za přečtení, 

Váš Kratom World

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

voda, hydratace, dehydratace, zdraví, střeva, muž, žena, dítě, kvalita, prodej, kratomworld, Erebos bylinné produkty, pitný režim, detoxikace,
Důležitost pitného režimu: Hydratace nejen pro sportovce

od Vojtěch Purkert červenec 12, 2024

Pitný režim je klíčovým aspektem našeho zdraví, který často zanedbáváme. Voda je základní složkou lidského těla a hraje nezastupitelnou roli v řadě biologických procesů. Dodržování správného pitného režimu je nezbytné nejen pro sportovce, ale pro každého z nás. Tento článek se zaměřuje na důležitost hydratace, doporučené denní množství vody, důsledky nedostatečné hydratace a představuje bylinné produkty Erebos, včetně sportovních nápojů Erebos Sport Lime a Erebos Sport Grep, které mohou být ideálním doplňkem vašeho pitného režimu.

Číst víc
Nepál, halucinogenní, halucinogen, med, nepálský mad honey, sběr, vosk, zdraví, včely, analgetické vlastnosti, léčba, psychoaktivní med, prodej, kvalita, kratomworld
Nepálský Mad Honey: Tajemství, Historie a Účinky Psychoaktivního Medu

od Vojtěch Purkert červenec 12, 2024

Nepálský Mad Honey, známý také jako halucinogenní med, je vzácný a vysoce ceněný produkt tradiční nepálské apikultury. Tento unikátní med je známý pro své psychoaktivní účinky a léčebné vlastnosti, které fascinuje nejen místní obyvatele, ale i cestovatele a vědce z celého světa. V tomto článku se podíváme na to, co přesně Nepálský Mad Honey je, jeho historii, jak se sbírá, proč má psychoaktivní účinky a jaké jsou jeho možné přínosy pro lidské zdraví.
Číst víc
zdraví, prodej, kvalita, doplnky stravy, erebos, kratom, japonské čaje, matcha, Liberec, KratomWorld, bongy, cigarety
Otevření nové prodejny Kratom World v Liberci: Přijďte nás navštívit na Šaldovo náměstí!

od Vojtěch Purkert červenec 04, 2024

S velikou radostí vám oznamujeme otevření naší nové prodejny Kratom World v Liberci! Najdete nás na adrese 5. května 30/14, Liberec centrum. Těšíme se na Vaši návštěvu a jsme připraveni Vám nabídnout široký sortiment produktů, které podporují zdraví a zlepší vám den.
Číst víc