Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert May 21, 2024

protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelných výhod, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.(1)

Historická cesta přírodních proteinů

Spotřeba přírodních bílkovin sahá až do starověkých civilizací, kde se společnosti spoléhaly na rostlinné zdroje, aby se udržely při síle a ve zdraví.
Konopí, uctívané pro svou všestrannost, bylo pěstováno po tisíce let pro svá výživná semena, která se mohou pochlubit působivým obsahem bílkovin.
Podobně rýžový protein, extrahovaný z rýžových zrn, byl po staletí základní stravou mnoha asijských kultur.(1),(2) 

Přijetí zdraví a udržitelnosti

V současné době lze oživení zájmu o přírodní proteiny přičíst několika faktorům, včetně rostoucího povědomí o dopadu živočišného zemědělství na životní prostředí a také rostoucí preferenci rostlinné stravy.
Konopný protein, získaný ze semen rostliny konopí (Cannabis sativa), se stal průkopníkem v oblasti přirozené výživy. Konopný protein bohatý na esenciální aminokyseliny, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vlákninu a minerály nabízí holistický nutriční profil, který podporuje celkovou pohodu.

Rýžový protein, získaný izolací proteinu ze zrn hnědé nebo bílé rýže, je další elektrárnou v říši přírodních proteinů.

Rýžový protein, který se může pochlubit vysokým obsahem bílkovin a je hypoalergenní, je ideální volbou pro jedince s dietními omezeními nebo přecitlivělostí. Kromě toho je jeho stravitelnost a biologická dostupnost cenným doplňkem stravy sportovců, fitness nadšenců a každého, kdo chce zvýšit příjem bílkovin.(3)

Přijetí přirozeného přístupu k výživě

Ve světě zaplaveném zpracovanými potravinami a umělými přísadami představuje obnovení zájmu o přírodní proteiny posun modelu směrem k ohleduplnějšímu a udržitelnějšímu přístupu k výživě.

Začleněním konopného a rýžového proteinu do našeho jídelníčku nejen vyživujeme naše tělo, ale také ctíme propojenost lidského zdraví a životního prostředí.(2),(3)

Jak pokračujeme ve zkoumání obrovského potenciálu přírodních proteinů, je zřejmé, že štědrost přírody je klíčem k odblokování optimálního zdraví a vitality pro další generace. Přijměme tuto cestu k holistickému zdraví, vedeni moudrostí věků a štědrostí země.(1)

Pozitivní účinky přírodních proteinů na lidské zdraví

Konzumace přírodních proteinů přináší celou řadu pozitivních účinků na lidské zdraví, od zlepšení svalového rozvoje a regenerace až po zlepšení metabolických funkcí a podporu imunity.

Na rozdíl od syntetických proteinových doplňků, které mohou obsahovat umělé přísady a alergeny, přírodní proteiny nabízejí čistou a zdravou alternativu, která je v souladu s přirozenými procesy těla.(3)

Zejména konopný a rýžový protein byl chválen pro svou schopnost podporovat sytost, regulovat hladinu cukru v krvi a podporovat zdraví srdce.

Jejich rostlinná povaha je navíc činí vhodnými pro jedince dodržující veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou dietu, čímž se rozšiřuje jejich dostupnost a přitažlivost pro různorodé publikum. 

Vědecké vyjádření a jejich zkušenosti s přírodními proteiny

kratom world zdravi imunita fitness kratom prodej praha


[Dr. Abbey Sharp, registrovaná dietoložka a zakladatelka Abbey's Kitchen, poznamenala: “rýžový protein, podobný konopnému proteinu, je skvělou rostlinnou alternativou, zvláště vhodnou pro osoby s alergií na mléčné výrobky nebo sóju.” “Rýžový protein je snadno stravitelný a často spárován s jinými proteiny, jako je hrachový protein, aby byl zajištěn kompletní profil aminokyselin”](2)

kratom world přírodní proteiny kratom fitness posilování 
[Dr. Spano zdůrazňuje, že zatímco konopný protein nabízí četné zdravotní výhody, včetně toho, že je bohatý na vlákninu a esenciální mastné kyseliny, vyžaduje vyšší množství, aby odpovídal esenciálním aminokyselinám, které poskytuje syrovátkový protein. Konopný protein je také dobrým zdrojem minerálů, jako je železo, vápník a hořčík, takže je prospěšný pro celkové zdraví a pohodu. Navzdory nižší koncentraci bílkovin ve srovnání se syrovátkou je konopný protein oblíbený pro svůj rostlinný původ a přínosy z hlediska udržitelnosti.](1),(2)
 
Přírodní proteiny evidentně z našich stolů více a více mizí proto není vůbec na škodu čas od času své tělo přírodními proteiny doplnit. U nás na e-shopu určitě můžete narazit na mnoho produktů, které obsahují přírodní proteiny jako například konopné semínko.

Děkujeme Vám za přečtení, 
Váš Kratom World.

 

1.Evaluating the quality of protein from hemp seed (Cannabis sativa L.) products through the use of the protein digestibility-corrected amino acid score method - PubMed. (n.d.). PubMed. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20977230/ (1)

2.A review on rice bran protein: its properties and extraction methods - PubMed. (n.d.). PubMed. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21888532/ (2)

3.Nutritional and health benefits of dried beans - PubMed. (n.d.). PubMed. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24871476/ (3) 

4.Reducing food's environmental impacts through producers and consumers - PubMed. (n.d.). PubMed. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29853680/ (4)

Vojtěch Purkert
Vojtěch Purkert


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

byliny, kouření, zdraví, pohoda, relaxace, smoking blends, herbal, divizna, damiana, levandule, prodej, kvalita, kratomworld
Kouzlo Smoke Blends: Objevte umění kombinování bylin pro dokonalý kouř

od Vojtěch Purkert červen 10, 2024

Bylinné kuřácké směsi si získaly oblibu jako alternativa k tradičním tabákovým výrobkům. Tyto směsi se obvykle skládají z kombinace různých bylin, květin a dalších přírodních složek, které neobsahují nikotin a další škodlivé přísady, které se nacházejí v běžných cigaretách. Často se používají pro své aromatické vlastnosti, potenciální terapeutické výhody a jako nástroj pro ty, kteří chtějí přestat kouřit tabák.

Číst víc
antioxidant, acai, zdraví, puding, acai bowl, prodej, kvalita, kratom world, ovoce, svačina, snídaně, jídlo
Receptář: Acai a její zdravé využití v kuchyni!

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Acai, malé tmavě fialové bobule pocházející z deštných pralesů Amazonie s mnoha potenciálními zdravotními přínosy díky jejímu výživnému složení a vysokému obsahu antioxidantů. Mezi tyto přínosy mimo jiné patří zdraví srdce, posílení imunity, podpora trávení, protizánětlivé účinky, účinky proti stárnutí a zvýšení energie.

Číst víc
síla, energie, zdraví, pšeničná tráva, wheat grass, kratom world, kvalita, prodej, detoxikace, trávení, kardiovaskulární,
Mladá pšenice: Jaké jsou její zdravotní přínosy a jak užíváme Wheat grass

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Wheat grass, nebo-li pšeničná tráva, se v posledních letech stává stále populárnější díky svým mnoha zdravotním přínosům. Tento přírodní doplněk stravy je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou podpořit vaše zdraví mnoha způsoby. V tomto článku se podíváme na to, co wheat grass je, její historii, způsoby užívání a vědecky podložené zdravotní přínosy.

Číst víc