Vytěžte Maximum ze Svého Tréninku s Preworkouty: Účinky a Složení Nakopávačů

od Vojtěch Purkert January 11, 2024

prodej, kvalita, preworkout, nakopávač, kratomworld, energie

Preworkouty se staly neodmyslitelnou součástí regimenu mnoha sportovců a fitness nadšenců, kteří hledají způsob, jak dosáhnout optimálních výsledků během svého tréninku. Tyto nakopávače obsahují kombinaci klíčových látek, které mají za cíl zvýšit fyzický výkon, vytrvalost a celkovou energii a na ty se právě v dnešním článku podíváme.

Co to je Preworkout?

Preworkout, známý také jako předtréninkový doplněk, je směs látek navržených ke zvýšení fyzického a mentálního výkonu během tréninku. Tato kombinace aktivních složek může zahrnovat stimulanty, aminokyseliny, vitamíny a minerály, které synergicky podpoří optimální cvičení.(1)

Historie Preworkoutů:

Historie preworkout doplňků sahá až do 90. let 20. století, kdy se objevily první produkty obsahující kofein a další látky zaměřené na zvýšení fyzické výkonnosti. Postupem času se složení preworkoutů vyvíjelo a přizpůsobovalo se poznatkům o vlivu jednotlivých látek na sportovní výkon.(1)(2)

Účinky Preworkoutů:

 • Zvýšená Energie: Klíčovou vlastností Preworkoutů je zvýšená energetická hladina. Obsažené látky, jako je kofein, stimulují nervový systém a snižují subjektivní pocit únavy, což vede k lepšímu výkonu během tréninku.
 • Vyšší Vytrvalost: BCAA (Branched-Chain Amino Acids) jsou často součástí Preworkoutů a pomáhají snižovat únavu svalů, což zvyšuje celkovou vytrvalost během intenzivního cvičení.
 • Zlepšené Soustředění: Některé Preworkouty obsahují látky jako L-karnitin, které podporují kognitivní funkce a zvyšují mentální ostrost během tréninku.

Klíčové Složky Preworkoutů:

 • Kofein: Stimuluje centrální nervový systém, zvyšuje hladinu energie a snižuje subjektivní vnímání únavy.
 • BCAA (Branched-Chain Amino Acids): Leucin, isoleucin a valin – esenciální aminokyseliny, které podporují svalovou regeneraci a snižují únavu svalů.
 • L-karnitin: Zlepšuje metabolismus tuků, což může vést ke zvýšené energetické produkci.
 • Beta-alanin: Zvyšuje hladiny karnozinu v svalové tkáni, což může snížit svalovou únavu během cvičení.(2)(3)(4)

Rozšířené Složky a Aktivní Látky:

 • Kreatin Monohydrát: Podporuje sílu, výbušnost a regeneraci svalů.
 • Citrulin Malát: Zlepšuje krevní oběh a přísun živin do svalů.
 • Tyrozín: Aminokyselina, která může zlepšit mentální výkonnost a fokus.
 • Agmatin Sulfát: Podporuje produkci oxidu dusnatého, což zvyšuje cévní průtok a svalovou plnost.
 • Beetroot Extract (Extrakt z červené řepy): Obsahuje dusitan, který zlepšuje výkon a odolnost.
 • Rhodiola Rosea: Adaptogen, který pomáhá zvládat stres a zvyšuje vytrvalost.
 • Vitamíny B: Podporují energii metabolismem živin a jsou klíčové pro nervový systém.(3)(4)(1)

  Varování:

  Při používání preworkoutů je důležité dodržovat doporučené dávkování a věnovat pozornost vlastní toleranci na stimulanty. Osoby s citlivostí na kofein nebo s lékařskými problémy by měly konzultovat s lékařem před použitím.

  Preworkouty mohou být cenným doplňkem pro ty, kteří hledají dodatečnou podporu při dosahování svých fitness cílů. Vždy však pamatujte na vyvážený přístup k výživě a cvičení.

  U nás naleznete preworkout vytvořený s pomocí Lea Brichty, jeho nejlepší vyvážený Brichta Bomby Preworkout.


  [Noel Deyzel o prewourkoutech hezký vypráví na svém YouTube kanálu - https://www.youtube.com/shorts/AAmeyx-BoSs . Můžete se zde dozvědět mnoho dalších důležitých informací z první ruky.] (5)

   

  Děkujeme Vám za přečtení, 

  Váš Kratom World

   

  Zdroje: 

  International Society of Sports Nutrition position stand: creatine supplementation and exercise. (2024, January 11). PubMed Central (PMC).https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2048496/ (1)

  International society of sports nutrition position stand: caffeine and performance - PubMed. (2024, January 10). PubMed.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20205813/ (2)

  International society of sports nutrition position stand: Beta-Alanine - PubMed. (2024, January 11). PubMed.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26175657/ (3)

  Effects of Citrulline Malate Supplementation on Muscle Strength in Resistance-Trained Adults: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials - PubMed. (2024, January 11). PubMed.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34176406/ (4)

  Noel Deyzel Academy - Personal Coaching. (2024, January 12). Noel Deyzel Academy.https://noeldeyzelacademy.com (5)

  Vojtěch Purkert
  Vojtěch Purkert


  Zanech komentář


  Také v ...

  supergreens, super zelená zelenina, brokolice, kapusta, prodej, houby, vláknina, kratomworld, kvalita, špenát, petržel, imunita, antioxidant
  Super Greens: Jak můžou změnit váš životní styl a zdraví?

  od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

  Číst víc
  Ibišek súdánský, kvalita, prodej, kratomworld, antioxidant, relax, čaj, zdraví, stres
  Ibišek Súdánský: Jeho Tajemství a Zdravotní Benefity

  od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

  Ibišek súdánský, známý také jako Hibiscus sabdariffa, není pouze okrasnou květinou, ale také skvělým přírodním zdrojem pro podporu zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co je to za rostlinu, odkud pochází, jakou má historii a jaké zdravotní přínosy a účinky může nabídnout. 

  Číst víc
  Zázvor, ginger, prodej, kvalita, kratomworld, keto dieta, antistress, mangan,
  Indonéský Zázvor: Zázrak zdraví z jihovýchodu

  od Vojtěch Purkert únor 19, 2024

  Indonéský zázvor, známý také jako "jahe" v indonéštině, je aromatická kořenová rostlina původem z jihovýchodní Asie. Tato vysoce ceněná rostlina není pouze klíčovou součástí indonéské kuchyně, ale také nabízí řadu zdravotních přínosů. V tomto článku se podíváme na to, co to indonéský zázvor vlastně je, jakou historii má a jaké účinky a zdravotní přínosy přináší.
  Číst víc