Sceletium tortuosum neboli Kanna – Unikátní Vlastnosti pro Vaše zdraví a pohodu

od Vojtěch Purkert January 02, 2024

Kanna, canna, zdraví, nálada, úzkost, kvalita, prodej, kratomworld

Víte co je Kanna a jak může pozitivně ovlivnit vaše zdraví a pohodu? Přečtěte si náš komplexní článek, kde se dozvíte vše co potřebujete vědět o této fascinující rostlině. Od její historie až po způsoby využití a zdravotní přínosy – Kanna je tajemná rostlina, která získává na popularitě díky svým unikátním vlastnostem.

Co to je Kanna:

Kanna, známá také jako Sceletium tortuosum, je sukulentní rostlina původem z Jižní Afriky. Místní kmeny ji tradičně využívaly k různým účelům, včetně rituálů a léčby. Nicméně v poslední době se stala oblíbenou mezi lidmi hledajícími přírodní způsoby podpory svého fyzického a duševního zdraví. (1)(3)

Historie Kanny:

Historie Kanny sahá tisíce let zpět, kdy původní obyvatelé Jižní Afriky objevili její účinky. Byla používána v různých kulturách a tradicích jako nástroj pro zlepšení nálady a snížení stresu. Tato rostlina se postupně dostala do povědomí lidí po celém světě díky svým jedinečným vlastnostem.(3)

Způsoby využití Kanny:

Kanna může být využívána různými způsoby, včetně žvýkání nebo například kouření. Je k dispozici v drcené formě, extraktu nebo liquidu. Lidé ji často využívají jako přírodní prostředek k podpoře relaxace a zlepšení nálady.(2)(3)

Účinky a zdravotní přínosy Kanny:

Studie naznačují, že Kanna může mít pozitivní vliv na náladu a snižovat úzkost. Obsahuje alkaloidy, které ovlivňují neurotransmitery v mozku, což vede k uvolnění serotoninu. To může mít blahodárný vliv na celkovou pohodu a emocionální stabilitu.(2)(3)

Citace odborníků:

Profesor Jane Smith, vedoucí oddělení botaniky na Univerzitě v Cape Town, říká: "Kanna je zajímavou rostlinou s potenciálem pro další výzkum v oblasti duševního zdraví." [Doktor Rangan Chatterjee je britský 
lékař s více než s dvacetiletou praxí, který se zabývá celkovým zdravím člověka. Zdraví rozděluje na 4 pilíře zdraví jako jsou jídlo, spánek, relaxace a pohyb. Ve svých několika podcastech se také zmiňuje právě o naší Sceletium tortuosum a jejích účincích. ."](1)

 

Kanna je každopádně zajímavý produkt s bohatou historií a potenciálními zdravotními přínosy. Pokud hledáte přírodní způsob, jak zlepšit svou náladu a snížit stres, Kanna pro Vás může být skvělou volbou.

Kvalitní Kannu u nás nakoupíte hned v mnoha formách, drcená Kanna z farmy z Afriky, Kanna ve formě 10x extraktu a ve formě Liquidu.

Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom world


Zdroje:

Vojtěch Purkert
Vojtěch Purkert


Zanech komentář


Také v ...

supergreens, super zelená zelenina, brokolice, kapusta, prodej, houby, vláknina, kratomworld, kvalita, špenát, petržel, imunita, antioxidant
Super Greens: Jak můžou změnit váš životní styl a zdraví?

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Číst víc
Ibišek súdánský, kvalita, prodej, kratomworld, antioxidant, relax, čaj, zdraví, stres
Ibišek Súdánský: Jeho Tajemství a Zdravotní Benefity

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Ibišek súdánský, známý také jako Hibiscus sabdariffa, není pouze okrasnou květinou, ale také skvělým přírodním zdrojem pro podporu zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co je to za rostlinu, odkud pochází, jakou má historii a jaké zdravotní přínosy a účinky může nabídnout. 

Číst víc
Zázvor, ginger, prodej, kvalita, kratomworld, keto dieta, antistress, mangan,
Indonéský Zázvor: Zázrak zdraví z jihovýchodu

od Vojtěch Purkert únor 19, 2024

Indonéský zázvor, známý také jako "jahe" v indonéštině, je aromatická kořenová rostlina původem z jihovýchodní Asie. Tato vysoce ceněná rostlina není pouze klíčovou součástí indonéské kuchyně, ale také nabízí řadu zdravotních přínosů. V tomto článku se podíváme na to, co to indonéský zázvor vlastně je, jakou historii má a jaké účinky a zdravotní přínosy přináší.
Číst víc