Sceletium tortuosum neboli Kanna – Unikátní Vlastnosti pro Vaše zdraví a pohodu

od Vojtěch Purkert January 02, 2024

Kanna, canna, zdraví, nálada, úzkost, kvalita, prodej, kratomworld

Víte co je Kanna a jak může pozitivně ovlivnit vaše zdraví a pohodu? Přečtěte si náš komplexní článek, kde se dozvíte vše co potřebujete vědět o této fascinující rostlině. Od její historie až po způsoby využití a zdravotní přínosy – Kanna je tajemná rostlina, která získává na popularitě díky svým unikátním vlastnostem.

Co to je Kanna:

Kanna, známá také jako Sceletium tortuosum, je sukulentní rostlina původem z Jižní Afriky. Místní kmeny ji tradičně využívaly k různým účelům, včetně rituálů a léčby. Nicméně v poslední době se stala oblíbenou mezi lidmi hledajícími přírodní způsoby podpory svého fyzického a duševního zdraví. (1)(3)

Historie Kanny:

Historie Kanny sahá tisíce let zpět, kdy původní obyvatelé Jižní Afriky objevili její účinky. Byla používána v různých kulturách a tradicích jako nástroj pro zlepšení nálady a snížení stresu. Tato rostlina se postupně dostala do povědomí lidí po celém světě díky svým jedinečným vlastnostem.(3)

Způsoby využití Kanny:

Kanna může být využívána různými způsoby, včetně šňupání, žvýkání nebo například kouření. Je k dispozici v drcené formě, extraktu nebo liquidu. Lidé ji často využívají jako přírodní prostředek k podpoře relaxace a zlepšení nálady.(2)(3)

Účinky a zdravotní přínosy Kanny:

Studie naznačují, že Kanna může mít pozitivní vliv na náladu a snižovat úzkost. Obsahuje alkaloidy, které ovlivňují neurotransmitery v mozku, což vede k uvolnění serotoninu. To může mít blahodárný vliv na celkovou pohodu a emocionální stabilitu.(2)(3)

Kromě zlepšení nálady a snížení úzkosti může Kanna také pomáhat při zmírnění stresu a napětí. Díky svým adaptogenním vlastnostem podporuje odolnost organismu vůči psychickému i fyzickému stresu. Některé studie rovněž naznačují, že Kanna může zlepšovat kognitivní funkce, jako je paměť a soustředění, a podporovat lepší kvalitu spánku. Pocity euforie, které uživatelé zažívají, jsou často přirovnávány k účinkům silnějších látek a proto si v posledních letech kanna získává čím dál tím větší oblibu ve společnosti.

Citace odborníků:

Profesor Jane Smith, vedoucí oddělení botaniky na Univerzitě v Cape Town, říká: "Kanna je zajímavou rostlinou s potenciálem pro další výzkum v oblasti duševního zdraví." 


Kratom World rangan doktor expert kanna sceletium tortuosum
[Doktor Rangan Chatterjee je britský 
lékař s více než s dvacetiletou praxí, který se zabývá celkovým zdravím člověka. Zdraví rozděluje na 4 pilíře zdraví jako jsou jídlo, spánek, relaxace a pohyb. Ve svých několika podcastech se také zmiňuje právě o naší Sceletium tortuosum a jejích účincích. ."](1)

 

Kanna je každopádně zajímavý produkt s bohatou historií a potenciálními zdravotními přínosy. Pokud hledáte přírodní způsob, jak zlepšit svou náladu a snížit stres, Kanna pro Vás může být skvělou volbou.

Kvalitní Kannu u nás nakoupíte hned v mnoha formách, drcená Kanna z farmy z Afriky, Kanna ve formě 10x extraktu a ve formě Liquidu.

Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom world


Zdroje:

Vojtěch Purkert
Vojtěch Purkert


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

thajský kratom, analgetikum, síla, výdrž, bio, listy, mitragynin, stimulační účinky, výkonnost
Thajský kratom: jeho účinky, historie a jak se liší od kratomu z Indonésie

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Tento článek se zaměřuje na thajský kratom, rostlinu rodu Mitragyna speciosa, která roste v Thajsku a je známá svými léčebnými účinky a stimulačními vlastnostmi. Thajský kratom má hlubokou historii používání mezi místními obyvateli, kteří jej tradičně využívali k úlevě od bolesti, zvýšení energie a pro relaxaci. Přečtěte si o jeho historii, účincích a rozdílu oproti kratomu z Indonésie.

Číst víc
afrodisiakum, libido, testosteron, sport, Fadogia Agrestis, svaly, růst, hormony, prodej, kvalita, kratomworld
Fadogia Agrestis: botanický přehled a jeho účinky

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Fadogia Agrestis je stálezelený keř, který dorůstá do jednoho metru výšky a jeho dlouhé štíhlé listy doplňují drobné žluté květyDaří se mu v tvrdých podmínkách afrických savan, nejběžněji ho pak najdete v Nigérii, kde se těší velké oblibě tamních mužů. Tradičně se používá v africkém lidovém léčitelství k různým účelům, zejména jako afrodiziakum a k léčbě sexuálních dysfunkcí. Rostlina si získala pozornost na trhu moderních doplňků stravy díky svým údajným přínosům pro zvýšení libida a sportovního výkonu.
Číst víc
100% Citrónová šťáva, vitamín C, antioxidant, kratom, stav, draslík, kyselina citronová, flavonoidy, alkaloidy, zdraví, prodej, kvalita, kratomworld
Citrónová šťáva: Přírodní Boost Vaší Imunity

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Citrónová šťáva, bohatá na vitamín C, je základním produktem v mnoha domácnostech. Její svěží chuť a zdravotní benefity ji činí oblíbenou mezi lidmi po celém světě. Ale co vlastně znamená, když mluvíme o 100% citrónové šťávě, a proč byste ji měli zahrnout do svého jídelníčku?

Číst víc