Shilajit - zdravotní přínosy a použití!

od Jan/Jaroslav Němec September 05, 2023

Kratom World Shilajit Prodej Mountain Blood Krev z hor ayurvédská léčebná surovina

Shilajit je lepkavá a hustá látka, která připomíná dehet. Jeho barva se pohybuje od černé po tmavě hnědou a hojně se vyskytuje v Gilgit Baltistan (Pákistán), pohoří Altaj, na Kavkaze, v Tibetu a v Himalájích. Je to ájurvédský lék a je velmi prospěšný pro zdraví, protože obsahuje kromě minimálně 85 minerálů v iontovém stavu také huminové kyseliny, triterpeny atd.

Shilajit je v angličtině známý jako minerální vosk nebo minerální smola. Říká se mu také černý asfaltum, barahshin, dorobi a shargai.

Díky nápadné podobnosti ve složení se podobá rostlině podobné kaktusu zvanému Euphorbia royleana. Shilajit má biologický i geologický původ a má stopy aminokyselin a vitamínů. Obsahuje taktéž glycerol a má širokou škálu léčivých účinků.

Shilajit je ideální pro podporu mužské plodnosti, zvýšení hladiny testosteronu, zvýšení výkonu a ochranu srdce. Kromě toho také zlepšuje fungování paměti, pomáhá pacientům s Alzheimerovou chorobou, má vliv na zpomalení stárnutí a pomáhá při výškové nemoci. Mimo jiné pomáhá také pacientům s anémií.

Největší zdravotní přínosy Shilajitu

Shilajit je známý tím, že podporuje plodnost u mužů. Pokud se konzumuje dvakrát denně po dobu 90 dnů, může vyléčit osobu trpící neplodností.

Podle studií se počet spermií u mužů užívajících Shilajit zvýšil o 12 % nebo více. 

Muži při pravidelné konzumaci mají vyšší hladinu testosteronu. Kromě obecně známých účinků testosteronu také pomáhá udržovat lepší náladu a schopnost myšlení.

Podle studií mají muži, kteří konzumují Shilajit, více energie a obecně se cítí lépe ve svém těle. Je to především kvůli množství nejrůznějších živin, kterými je Shilajit naplněn.

Vysoká hladina testosteronu v mužském těle chrání svalové tkáně a redukuje tuky v těle.

Shilajit má velká zdravotní pozitiva, užívat by jej měl každý, kdo chce být zdravý a dosáhnout silnějšího imunitního systému.

Shilajit působí na buněčné úrovni ke zlepšení produkce energie v lidském těle. Díky tomu se člověk, který jej konzumuje, může rychleji zotavit a cítit se svěžejší.

Chrání srdce

Mnoho studií ukazuje, že Shilajit zlepšuje krevní oběh v a pomáhá s tlakem.

Díky svým antioxidačním vlastnostem je do určité míry snížena šance na kardiovaskulární poškození. Lidem se srdečními chorobami zmírňuje příznaky.

Studie také ukazují, že pravidelná konzumace Shilajitu snižuje riziko infarktu.

Podporuje fungování paměti

Zvýšená hladina testosteronu hraje extrémně důležitou roli ve způsobu myšlení. Vědci zjistili, že úroveň hladiny molekul zvaných dibenzo-alfa-pyrony může způsobit obrovský rozdíl ve vaší schopnosti myšlení. Tyto molekuly totiž brání rozkladu chemikálií, které jsou potřebné pro paměť. A právě k tvorbě této molekuly Shilajit napomáhá.

Podporuje zdravé stárnutí

Studie ukazují, že antioxidační aktivita nás může chránit před poškozením buněk, které je hlavním viníkem v urychlení procesu stárnutí Vaší pokožky, jater, plic a srdce.

Kyselina fulvová obsažená v Shilajitu uvolňuje minerály a antioxidanty přímo uvnitř buněk, kde je to nejvíce potřeba.

Tato kyselina chrání buňku před radikálním poškozením a rychlým stárnutím.

Zmírňuje příznaky alzheimerovy choroby

Alzheimerova choroba způsobuje problémy s myšlením, chováním a pamětí. Léky, které jsou předepisovány ke zmírnění těchto příznaků, nedokážou tuto chorobu zcela vyléčit. Molekulární složení Shilajitu zpomaluje nebo zabraňuje progresi této poruchy. Vzhledem k tomu, že Shilajit obsahuje kyselinu fulvovou, tento antioxidant zabraňuje hromadění proteinu tau a přispívá ke kognitivnímu zdraví člověka.

Pomáhá při anémii

Shilajit je velmi užitečný v boji proti příznakům anémie z nedostatku železa, jako je nepravidelný srdeční tep, bolest hlavy, studené ruce a nohy, slabost a únava. Posiluje člověka a zvyšuje hladinu železa v krvi a napomáhá tak ke kvalitnímu životu.

POUŽITÍ

Shilajit je dostupný v několika variantách. K nejznámějším patří pryskyřice, liquid, kapsle, nebo guma.

Porci shilajitu o velikosti hrášku může člověk rozpustit v tekutině a pít až třikrát denně, podle návodu na obalu.

Doporučená dávka je 300 až 500 miligramů denně. Je však důležité zkonzultovat užívání se svým lékařem. 

Kvalitní Shilajit u nás zakoupíte ve formě kapslí Shilajit, ve formě čistého Shilajit Liquidu, ve formě Shilajit Gumy a ve formě čisté Shilajit pryskyřice.

Děkujeme za přečtení, 

Váš Kratom World

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

probiotika, postbiotika, kvalita, nemoc, zdraví, antibiotika, kratom world, prodej
Postbiotika: Nový trend ve zdraví střev

od Vojtěch Purkert květen 23, 2024

V dnešní době se stále více lidí zajímá o zdraví svého trávícího systému a hledá nové způsoby, jak podpořit zdravou střevní mikroflóru. Zatímco probiotika a prebiotika jsou dobře známé a často diskutované, do popředí se dostává nový hráč – postbiotika. V tomto článku se podíváme na to, co postbiotika jsou, jaké mají zdravotní přínosy, kde je najdeme a jak působí na náš organismus.

Číst víc
protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita
Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert květen 21, 2024

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelné výhody, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.
Číst víc
kratom world konopex festival konopí ostrava
KONOPEX 2024

od Vojtěch Purkert květen 16, 2024

Přečtěte si jak probíhal ostravský festival Konopex 2024, na kterém jsme si pro vás připravili náš stan a chill out zónu. Stan jsme pro Vás chystali již od čtvrtka, tak aby v pátek bylo vše připravené na Vaši návštěvu.
Číst víc