Olej z Černého Kmínu - Black Seed Oil: Přínosy, účinky a dávkování

od Jan/Jaroslav Němec April 03, 2023

Kratom World Olej z černého kmínu prodej Black Cumin Seed Oil

Olej z černého kmínu, také známý jako Nigella sativa, je přírodní produkt získávaný z plodů rostliny černý kmín (černucha setá). Tento olej má mnoho zdravotních výhod a je oblíbený mezi lidmi, kteří se zajímají o přírodní léčbu a alternativní medicínu. V tomto článku se podíváme na některé z klíčových výhod oleje z černého kmínu a jakým způsobem lze tento produkt použít.

Olej z Egyptského černého kmínu je lisován za studena ze semen černuchy seté.

Černý kmín je pro své léčebné účinky používán více než 2000 let.

Najdeme zde velké množství vitamínů B1, B2, B3, alkaloidů a také kyselinu listovou. Dále obsahuje železo, vápník, měď, zinek, hořčík a fosfor.

Olej z kmínu posiluje obranyschopnost organismu aktivaci syntézy bílých krvinek a má přímé dezinfekční účinky.

Díky množství nenasycených mastných kyselin se hodí jako podpůrný prostředek v léčbě mnoha onemocnění.

Hořčina nigellin, kterou olej obsahuje čistí průdušky a pomáhá při dráždivém kašly. Je vhodné jej užívat v době chřipkových onemocnění jako prevenci a ochranu dýchacích cest.

Působí pozitivně při alergiích, ekzémům a astmatům, snižuje tlak krve a hladinu cukru v těle.

Studie prokázali že při užívání Egypského kmínu se alergické reakce snížili až o 70%

Další zdravotní výhody oleje z černého kmínu:

  1. Pomáhá snižovat záněty: Olej z černého kmínu obsahuje látky s protizánětlivými vlastnostmi, jako jsou thymochinon a thymoquinon. Tyto látky mohou pomoci snížit záněty v těle a také snížit bolest spojenou s nimi.

  2. Podporuje trávení: Olej z černého kmínu může pomoci zlepšit trávení tím, že stimuluje produkci trávicích enzymů a pomáhá snižovat nadýmání. Může také pomoci při léčbě různých trávicích potíží, jako jsou například záněty slinivky břišní.

  3. Pomáhá s astmatem: Vzhledem k protizánětlivým vlastnostem oleje z černého kmínu, může být tento produkt užitečný pro lidi, kteří trpí astmatem. Pravidelná konzumace oleje z černého kmínu může pomoci snížit zánět dýchacích cest a uvolnit křeče dýchacích svalů.

  4. Pomáhá od vedlejších účinků Kratomu při snižování tolerance, nebo případně podpoří trvání a účinky kratomu.

Jak na jeho užívání?

Denně dávkujte 1-3 čajové lžičky s jídlem. Olej z černého kmínu může být užíván ústně nebo používán na kůži. Olej lze přidat do vašeho oblíbeného jídla, salátu, koktejlu či dávkovat přímo. Můžete také použít olej přímo na pokožku, aby pomohl s kožními problémy, jako jsou například ekzémy.


Kvalitní Olej z Černého kmínu koupíte ZDE.

 

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v ...

Kratom world acai berries prodej
Acai Berry aneb superpotravina plná zdraví a energie

od Jan/Jaroslav Němec listopad 20, 2023

Acai berry, označovaná jako superpotravina, získává stále více pozornosti díky svým zdravotním přínosům. Tento malý tmavofialový plod pocházející z acai palmy má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co to vlastně acai je, jeho historii, účinky a zdravotní přínosy, a doporučený způsob jeho užívání, přičemž využijeme odborného pohledu.
Číst víc
Rapé cumaru, kvalita, prodej, energie, rituál, kratomworld
Rapé cumaru: Tajemný rituál s aromatickým dotekem přírody

od Eshop Kratom listopad 14, 2023

Rapé cumaru, často nazýván "svatý prach," je tradiční amazonský rituál, který získává stále větší popularitu po celém světě. Vycházející z bohaté historie amazonských kmenů, Rapé cumaru představuje fascinující spojení mezi kulturou, přírodou a duchovním pojetím.
Číst víc
Kratom World čaj sencha fukamushi japonský čaj vitalita
Japonský čaj Sencha Fukamushi Superior: Tradiční chuť a Zdravotní Přínosy

od Jan/Jaroslav Němec listopad 14, 2023

Sencha Fukamushi Superior je vysoce kvalitní japonský čaj pocházející z prefektury Shizuoka, která je známá svou dlouhou tradicí pěstování čaje. Tento čaj patří do rodiny Sencha, což je jeden z nejoblíbenějších druhů japonského čaje. Co činí Sencha Fukamushi Superior výjimečným, je způsob zpracování listů čaje. Fukamushi znamená "hluboce pařený" a odkazuje na proces, kterým jsou listy čaje výrazně delší dobu vystaveny páře a následně rychle zchlazeny, což dává čaju jeho charakteristickou jemnou a hladkou chuť.
Číst víc