Olej z Černého Kmínu - Black Seed Oil: Přínosy, účinky a dávkování

od Jan/Jaroslav Němec April 03, 2023

Kratom World Olej z černého kmínu prodej Black Cumin Seed Oil

Olej z černého kmínu, také známý jako Nigella sativa, je přírodní produkt získávaný z plodů rostliny černý kmín (černucha setá). Tento olej má mnoho zdravotních výhod a je oblíbený mezi lidmi, kteří se zajímají o přírodní léčbu a alternativní medicínu. V tomto článku se podíváme na některé z klíčových výhod oleje z černého kmínu a jakým způsobem lze tento produkt použít.

Olej z Egyptského černého kmínu je lisován za studena ze semen černuchy seté.

Černý kmín je pro své léčebné účinky používán více než 2000 let.

Najdeme zde velké množství vitamínů B1, B2, B3, alkaloidů a také kyselinu listovou. Dále obsahuje železo, vápník, měď, zinek, hořčík a fosfor.

Olej z kmínu posiluje obranyschopnost organismu aktivaci syntézy bílých krvinek a má přímé dezinfekční účinky.

Díky množství nenasycených mastných kyselin se hodí jako podpůrný prostředek v léčbě mnoha onemocnění.

Hořčina nigellin, kterou olej obsahuje čistí průdušky a pomáhá při dráždivém kašly. Je vhodné jej užívat v době chřipkových onemocnění jako prevenci a ochranu dýchacích cest.

Působí pozitivně při alergiích, ekzémům a astmatům, snižuje tlak krve a hladinu cukru v těle.

Studie prokázali že při užívání Egypského kmínu se alergické reakce snížili až o 70%

Další zdravotní výhody oleje z černého kmínu:

  1. Pomáhá snižovat záněty: Olej z černého kmínu obsahuje látky s protizánětlivými vlastnostmi, jako jsou thymochinon a thymoquinon. Tyto látky mohou pomoci snížit záněty v těle a také snížit bolest spojenou s nimi.

  2. Podporuje trávení: Olej z černého kmínu může pomoci zlepšit trávení tím, že stimuluje produkci trávicích enzymů a pomáhá snižovat nadýmání. Může také pomoci při léčbě různých trávicích potíží, jako jsou například záněty slinivky břišní.

  3. Pomáhá s astmatem: Vzhledem k protizánětlivým vlastnostem oleje z černého kmínu, může být tento produkt užitečný pro lidi, kteří trpí astmatem. Pravidelná konzumace oleje z černého kmínu může pomoci snížit zánět dýchacích cest a uvolnit křeče dýchacích svalů.

  4. Pomáhá od vedlejších účinků Kratomu při snižování tolerance, nebo případně podpoří trvání a účinky kratomu.

Jak na jeho užívání?

Denně dávkujte 1-3 čajové lžičky s jídlem. Olej z černého kmínu může být užíván ústně nebo používán na kůži. Olej lze přidat do vašeho oblíbeného jídla, salátu, koktejlu či dávkovat přímo. Můžete také použít olej přímo na pokožku, aby pomohl s kožními problémy, jako jsou například ekzémy.


Kvalitní Olej z Černého kmínu koupíte ZDE.

 

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

probiotika, postbiotika, kvalita, nemoc, zdraví, antibiotika, kratom world, prodej
Postbiotika: Nový trend ve zdraví střev

od Vojtěch Purkert květen 23, 2024

V dnešní době se stále více lidí zajímá o zdraví svého trávícího systému a hledá nové způsoby, jak podpořit zdravou střevní mikroflóru. Zatímco probiotika a prebiotika jsou dobře známé a často diskutované, do popředí se dostává nový hráč – postbiotika. V tomto článku se podíváme na to, co postbiotika jsou, jaké mají zdravotní přínosy, kde je najdeme a jak působí na náš organismus.

Číst víc
protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita
Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert květen 21, 2024

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelné výhody, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.
Číst víc
kratom world konopex festival konopí ostrava
KONOPEX 2024

od Vojtěch Purkert květen 16, 2024

Přečtěte si jak probíhal ostravský festival Konopex 2024, na kterém jsme si pro vás připravili náš stan a chill out zónu. Stan jsme pro Vás chystali již od čtvrtka, tak aby v pátek bylo vše připravené na Vaši návštěvu.
Číst víc