Lapacho - účinky a příprava

od Jan/Jaroslav Němec March 28, 2023

Prodej Lapacho Kvalitní Čaj

Lapacho je bylinný čaj ze zpracované kůry stejnojmenného stromu.

Tento strom roste v mnoha státech Jižní Ameriky a dožívá se až 700let. Stromy dorůstají výšky 25 m a během svého života nejsou napadány mravenci, termity nebi jinými parazity.

Kůra, ze které se čaj vyrábí je červeně zabarvená, pochází ze 2 odrůd - Lapacho Colorado a Lapacho Morado.

Kůra stromu se zpracovává a drtí tak aby mohla sloužit k přípravě nálevu.

 

Proč zrovna Lapacho?

Lapacho neobsahuje kofein, je bohatý na vitamíny a minerály jako například železo, vápník, hořčík, mangan, jód, bor nebo baryum.

Čaj pomáhá při prevenci při artritidě, diabetu, střevními problémy a infekcí močových cest.

 

Jak na jeho přípravu a užívání?

Příprava samotného čaje vyžaduje 2 čajové lžičky kůry lapacho na 1 litr vody. Kůru vložíte do vařící vody a dále vařit na snížené teplotě po dobu 5 až 10 minut. Následně necháte čaj odstavený 20 až 30 minut. Nápoj lze pít teplý, je možné uchovávat ho v lednici, čaj zůstane svěží a uchová si přínos po dobu několika dní.

Čaj lze pít preventivně v sezóně chřipek a nachlazení. Doporučené množství jsou 2 šálky denně, ráno a večer.

 

Kvalitní Lapacho zakoupíte ZDE.

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

byliny, kouření, zdraví, pohoda, relaxace, smoking blends, herbal, divizna, damiana, levandule, prodej, kvalita, kratomworld
Kouzlo Smoke Blends: Objevte umění kombinování bylin pro dokonalý kouř

od Vojtěch Purkert červen 10, 2024

Bylinné kuřácké směsi si získaly oblibu jako alternativa k tradičním tabákovým výrobkům. Tyto směsi se obvykle skládají z kombinace různých bylin, květin a dalších přírodních složek, které neobsahují nikotin a další škodlivé přísady, které se nacházejí v běžných cigaretách. Často se používají pro své aromatické vlastnosti, potenciální terapeutické výhody a jako nástroj pro ty, kteří chtějí přestat kouřit tabák.

Číst víc
antioxidant, acai, zdraví, puding, acai bowl, prodej, kvalita, kratom world, ovoce, svačina, snídaně, jídlo
Receptář: Acai a její zdravé využití v kuchyni!

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Acai, malé tmavě fialové bobule pocházející z deštných pralesů Amazonie s mnoha potenciálními zdravotními přínosy díky jejímu výživnému složení a vysokému obsahu antioxidantů. Mezi tyto přínosy mimo jiné patří zdraví srdce, posílení imunity, podpora trávení, protizánětlivé účinky, účinky proti stárnutí a zvýšení energie.

Číst víc
síla, energie, zdraví, pšeničná tráva, wheat grass, kratom world, kvalita, prodej, detoxikace, trávení, kardiovaskulární,
Mladá pšenice: Jaké jsou její zdravotní přínosy a jak užíváme Wheat grass

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Wheat grass, nebo-li pšeničná tráva, se v posledních letech stává stále populárnější díky svým mnoha zdravotním přínosům. Tento přírodní doplněk stravy je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou podpořit vaše zdraví mnoha způsoby. V tomto článku se podíváme na to, co wheat grass je, její historii, způsoby užívání a vědecky podložené zdravotní přínosy.

Číst víc