NMN - molekula zpomalující stárnutí

od Eshop Kratom November 13, 2023

NMN, Prodej, kvalita, kratomworld

Nikotinamid mononukleotid, zkráceně NMN, je molekula, která získává stále větší pozornost ve světě výzkumu a zdraví, hraje důležitou roli v metabolismu a může mít různé potenciální výhody pro lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co NMN je, jak funguje a jaké jsou jeho možné výhody.

Co je NMN?

NMN je sloučenina patřící do rodiny nukleotidů, což jsou základní stavební kameny nukleových kyselin, jako je DNA a RNA. Konkrétně se jedná o derivát nikotinamidu (vitamínu B3), který se nazývá Nikotinamid Adenin Dinukleotid (NAD+), což je koenzym, který hraje klíčovou roli v metabolických procesech buněk. (1), (4)

Jak funguje NMN?

NMN je běžně přijímán v přirozené stravě, můžeme ho najít např. v sýrech, avokádu, hovězím mase, brokolici či zelí. Nikdy ale nebude v tak koncentrované formě, jako když ho budeme užívat prostřednictvím doplňku stravy, např. ve formě kapslí.

Jakmile se NMN dostane do buněk, je rychle přeměněn na NAD+, což je důležitý koenzym, který hraje klíčovou roli v různých biochemických procesech, jako je oxidace glukózy, oprava DNA a regulace mitochondriální funkce. (4)

S věkem se hladina NAD+ v těle snižuje, což může mít negativní dopad na energetický metabolismus a celkové zdraví. NMN by mohl pomoci zvýšit hladinu NAD+ a tím potenciálně bránit stárnutí buněk a tkání v našem těle. (1), (7)

Potencionální výhody NMN:

 1. Zpomalení stárnutí: Vědci zkoumají potenciální vliv NMN na zpomalení stárnutí a prodloužení života. Studie u myší ukázaly, že NMN může zlepšit energetický metabolismus, snížit záněty a zvýšit odolnost proti stresu.
 2. Zdraví srdce: NMN může mít pozitivní vliv na zdraví srdce tím, že podporuje kardiovaskulární funkci a snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu.
 3. Zlepšení metabolického zdraví: Některé studie naznačují, že NMN může pomoci s regulací hladiny cukru v krvi a zlepšit citlivost na inzulin.
 4. Zlepšení funkce mitochondrií: NMN může přispět k lepší funkci mitochondrií, což jsou energetické "elektrárny" buněk, a tím zvýšit celkovou energii a vitalitu.
 5. Zlepšení funkce svalů – studie naznačují, že může zlepšit funkci svalů, výdrž a fyzickou kondici
 6. Ochrana před neurodegenerativními onemocněními: Některé výzkumy naznačují, že NMN může chránit mozek před neurodegenerativními onemocněními, jako je Alzheimerova nemoc. (2),(3),(7),(8)

Pro koho je užívání NMN vhodné?

Lidské stárnutí je individuální, ale výrazněji se obecně začíná projevovat přibližně mezi 35 – 40 lety, tudíž s užíváním NMN může být vhodné začít právě kolem 35. roku života. Nicméně ani mladší lidé jeho užíváním nic nezkazí, pokud cítí, že by jim to mohlo přinést požadované zdravotní přínosy. (4), (7)

Jak je na tom výzkum?

 Průkopníkem ve výzkumu látek zpomalujících stárnutí (jako je NMN), je uznávaný profesor genetiky David Sinclair Ph.D. působící na Harvardské univerzitě. Je autorem knihy „Konec stárnutí“ a výzkumu v této oblasti zasvětil většinu své kariéry. Profesor Sinclair například říká, že „stárnutí je nemoc, která je léčitelná“.Sinclair byl hostem i v pořadu ČT Hyde Park Civilizace, kde o tomto tématu podrobně mluví. Záznam rozhovoru si můžete pustit zde. (6), (3), (5)

NMN, vědec, prodej, kvalita, mládí, kratomworld
David Sinclair Ph.D., profesor genetiky na Harvardu

Závěr

NMN je zajímavá molekula, která má potenciál pro zlepšení zdraví a zpomalení stárnutí. Nicméně je třeba poznamenat, že výzkum týkající se užívání NMN je stále v poměrně rané fázi a mnoho zjištění bylo dosud získáno ze studií provedených u myší. K úplnému vědeckému prokázání konkrétních výhod a účinků NMN, jsou nutné další klinické studie provedené u lidí. (1)

Nicméně už teď je jasné, že se v této látce skrývá obrovský potenciál výhod pro lidské tělo. Můžete se přesvědčit sami a zakoupit kvalitní NMN zde (odkaz) v našem e-shopu.

Je třeba dodat, že doplněk neslouží jako náhrada pestré stravy a nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku (1g 1x denně spolu s jídlem). (3) Zároveň před jakýmkoliv užíváním NMN nebo jiných doplňků, je vždy důležité toto konzultovat se svým lékařem, zejména pokud máte existující zdravotní problémy nebo užíváte léky. 

Pokud máte zájem o zařazení NMN do vašich doplňků stravy, nabízíme vysoce kvalitní NMN.

Děkujeme za přečtení, snad se vám článek líbil a dozvěděli jste se zase něco nového,

Váš Kratom World

Reference:

 1. The Science Behind NMN–A Stable, Reliable NAD+Activator and Anti-Aging Molecule. (n.d.). PubMed Central (PMC).https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7238909/
 2. Harvard Study: NMN Cuts Weight, Cholesterol, and Blood Pressure in Overweight Adults. (n.d.). NAD.com - Nicotinamide Adenine Dinucleotide (NAD) & Aging News. https://www.nad.com/news/harvard-study-nmn-cuts-weight-cholesterol-and-blood-pressure-in-overweight-adults
 3. The Anti-Aging Supplements Dr. David Sinclair Takes Besides NMN. (n.d.). Nicotinamide Mononucleotide (NMN): Official Info Source | NMN.com.https://www.nmn.com/news/the-anti-aging-supplements-dr-david-sinclair-takes-daily-nmn-included
 4. Health, E. (2022, August 30).What is NMN?Elysium Health.https://www.elysiumhealth.com/blogs/aging101/what-is-nicotinamide-mononucleotide-nmn
 5. Introducing Lifespan — The Book. (n.d.). Lifespan — The Book.https://lifespanbook.com/about-lifespan/
 6. Hyde Park Civilizace, David Sinclair – ČT (2021). Dostupné online 
 7. Japanese Study Suggests NMN Benefits Sleep and Physical Performance in Older Adults. (n.d.). Nicotinamide Mononucleotide (NMN): Official Info Source | NMN.com.https://www.nmn.com/news/afternoon-nmn-intake-improves-sleep-and-physical-performance-in-older-adults
 8. Japanese Study Indicates NMN Reverses Signs of Aging in Older Women. (n.d.). Nicotinamide Mononucleotide (NMN): Official Info Source | NMN.com.https://www.nmn.com/news/nmn-reverses-aging-older-women

Autor: Štěpán Benedikt

Eshop Kratom
Eshop Kratom


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P: Novinky a Tipy

wild dagga, leonotis leonurus, trávení, analgetika, zdraví, přírodní, prodej, kratom world, kvalitní
Leonotis Leonurus či Wild Dagga: Tajemství afrického lva ve světě bylin

od Vojtěch Purkert duben 09, 2024

Vstupte do fascinujícího světa léčivých bylin a objevte sílu Afrického lva ve formě rostliny Wild Dagga. Tato unikátní rostlina, známá také jako "ocas lvice" či "divoké konopí", nabízí širokou škálu léčivých účinků. Přečtěte si náš komplexní úvod do této rostliny, abyste pochopili, jak pro vás může být prospěšná.

Číst víc
sodík, draslík, krevní tlak, svalová funkce, hořčík, elektrolyty, PH, prodej, kvalita, Kratom World
Elektrolyty: Klíč k optimalizaci zdraví

od Vojtěch Purkert duben 08, 2024

Elektrolyty jsou zásadními látkami pro udržení rovnováhy v těle a správné fungování buněk. Tyto látky mají klíčovou roli v přenosu elektrického náboje a udržování optimálního pH hladiny. Jejich nedostatek může vést k vážným zdravotním problémům. V tomto článku se podíváme na to, co elektrolyty jsou, kde se nacházejí, historii jejich výzkumu a využití, stejně jako na zdravotní benefity, které nám poskytují.

Číst víc
Kratom World, prodej, kvalita, Brichta bomby, Brichtagra, erotický veletrh, kolo štěstí
Erotický veletrh v České Republice 2024

od Vojtěch Purkert duben 05, 2024

V březnu roku 2024 se Česká republika stala opět dějištěm jedinečné události, která nadchla milovníky erotiky a otevřenosti k sexuálním tématům. Erotický veletrh, který se konal od 8. do 9. března a přinesl do Prahy vřavu, zábavu a také spoustu nových zážitků a my u toho nesměli chybět!
Číst víc