NMN - molekula zpomalující stárnutí

od Eshop Kratom November 13, 2023

NMN, Prodej, kvalita, kratomworld

Nikotinamid mononukleotid, zkráceně NMN, je molekula, která získává stále větší pozornost ve světě výzkumu a zdraví, hraje důležitou roli v metabolismu a může mít různé potenciální výhody pro lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co NMN je, jak funguje a jaké jsou jeho možné výhody.

Co je NMN?

NMN je sloučenina patřící do rodiny nukleotidů, což jsou základní stavební kameny nukleových kyselin, jako je DNA a RNA. Konkrétně se jedná o derivát nikotinamidu (vitamínu B3), který se nazývá Nikotinamid Adenin Dinukleotid (NAD+), což je koenzym, který hraje klíčovou roli v metabolických procesech buněk. (1), (4)

Jak funguje NMN?

NMN je běžně přijímán v přirozené stravě, můžeme ho najít např. v sýrech, avokádu, hovězím mase, brokolici či zelí. Nikdy ale nebude v tak koncentrované formě, jako když ho budeme užívat prostřednictvím doplňku stravy, např. ve formě kapslí.

Jakmile se NMN dostane do buněk, je rychle přeměněn na NAD+, což je důležitý koenzym, který hraje klíčovou roli v různých biochemických procesech, jako je oxidace glukózy, oprava DNA a regulace mitochondriální funkce. (4)

S věkem se hladina NAD+ v těle snižuje, což může mít negativní dopad na energetický metabolismus a celkové zdraví. NMN by mohl pomoci zvýšit hladinu NAD+ a tím potenciálně bránit stárnutí buněk a tkání v našem těle. (1), (7)

Potencionální výhody NMN:

 1. Zpomalení stárnutí: Vědci zkoumají potenciální vliv NMN na zpomalení stárnutí a prodloužení života. Studie u myší ukázaly, že NMN může zlepšit energetický metabolismus, snížit záněty a zvýšit odolnost proti stresu.
 2. Zdraví srdce: NMN může mít pozitivní vliv na zdraví srdce tím, že podporuje kardiovaskulární funkci a snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu.
 3. Zlepšení metabolického zdraví: Některé studie naznačují, že NMN může pomoci s regulací hladiny cukru v krvi a zlepšit citlivost na inzulin.
 4. Zlepšení funkce mitochondrií: NMN může přispět k lepší funkci mitochondrií, což jsou energetické "elektrárny" buněk, a tím zvýšit celkovou energii a vitalitu.
 5. Zlepšení funkce svalů – studie naznačují, že může zlepšit funkci svalů, výdrž a fyzickou kondici
 6. Ochrana před neurodegenerativními onemocněními: Některé výzkumy naznačují, že NMN může chránit mozek před neurodegenerativními onemocněními, jako je Alzheimerova nemoc. (2),(3),(7),(8)

Pro koho je užívání NMN vhodné?

Lidské stárnutí je individuální, ale výrazněji se obecně začíná projevovat přibližně mezi 35 – 40 lety, tudíž s užíváním NMN může být vhodné začít právě kolem 35. roku života. Nicméně ani mladší lidé jeho užíváním nic nezkazí, pokud cítí, že by jim to mohlo přinést požadované zdravotní přínosy. (4), (7)

Jak je na tom výzkum?

 Průkopníkem ve výzkumu látek zpomalujících stárnutí (jako je NMN), je uznávaný profesor genetiky David Sinclair Ph.D. působící na Harvardské univerzitě. Je autorem knihy „Konec stárnutí“ a výzkumu v této oblasti zasvětil většinu své kariéry. Profesor Sinclair například říká, že „stárnutí je nemoc, která je léčitelná“.Sinclair byl hostem i v pořadu ČT Hyde Park Civilizace, kde o tomto tématu podrobně mluví. Záznam rozhovoru si můžete pustit zde. (6), (3), (5)

NMN, vědec, prodej, kvalita, mládí, kratomworld
David Sinclair Ph.D., profesor genetiky na Harvardu

Závěr

NMN je zajímavá molekula, která má potenciál pro zlepšení zdraví a zpomalení stárnutí. Nicméně je třeba poznamenat, že výzkum týkající se užívání NMN je stále v poměrně rané fázi a mnoho zjištění bylo dosud získáno ze studií provedených u myší. K úplnému vědeckému prokázání konkrétních výhod a účinků NMN, jsou nutné další klinické studie provedené u lidí. (1)

Nicméně už teď je jasné, že se v této látce skrývá obrovský potenciál výhod pro lidské tělo. Můžete se přesvědčit sami a zakoupit kvalitní NMN zde (odkaz) v našem e-shopu.

Je třeba dodat, že doplněk neslouží jako náhrada pestré stravy a nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku (1g 1x denně spolu s jídlem). (3) Zároveň před jakýmkoliv užíváním NMN nebo jiných doplňků, je vždy důležité toto konzultovat se svým lékařem, zejména pokud máte existující zdravotní problémy nebo užíváte léky. 

Pokud máte zájem o zařazení NMN do vašich doplňků stravy, nabízíme vysoce kvalitní NMN.

Děkujeme za přečtení, snad se vám článek líbil a dozvěděli jste se zase něco nového,

Váš Kratom World

Reference:

 1. The Science Behind NMN–A Stable, Reliable NAD+Activator and Anti-Aging Molecule. (n.d.). PubMed Central (PMC).https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7238909/
 2. Harvard Study: NMN Cuts Weight, Cholesterol, and Blood Pressure in Overweight Adults. (n.d.). NAD.com - Nicotinamide Adenine Dinucleotide (NAD) & Aging News. https://www.nad.com/news/harvard-study-nmn-cuts-weight-cholesterol-and-blood-pressure-in-overweight-adults
 3. The Anti-Aging Supplements Dr. David Sinclair Takes Besides NMN. (n.d.). Nicotinamide Mononucleotide (NMN): Official Info Source | NMN.com.https://www.nmn.com/news/the-anti-aging-supplements-dr-david-sinclair-takes-daily-nmn-included
 4. Health, E. (2022, August 30).What is NMN?Elysium Health.https://www.elysiumhealth.com/blogs/aging101/what-is-nicotinamide-mononucleotide-nmn
 5. Introducing Lifespan — The Book. (n.d.). Lifespan — The Book.https://lifespanbook.com/about-lifespan/
 6. Hyde Park Civilizace, David Sinclair – ČT (2021). Dostupné online 
 7. Japanese Study Suggests NMN Benefits Sleep and Physical Performance in Older Adults. (n.d.). Nicotinamide Mononucleotide (NMN): Official Info Source | NMN.com.https://www.nmn.com/news/afternoon-nmn-intake-improves-sleep-and-physical-performance-in-older-adults
 8. Japanese Study Indicates NMN Reverses Signs of Aging in Older Women. (n.d.). Nicotinamide Mononucleotide (NMN): Official Info Source | NMN.com.https://www.nmn.com/news/nmn-reverses-aging-older-women

Autor: Štěpán Benedikt

Eshop Kratom
Eshop Kratom


Zanech komentář


Také v ...

Kratom world acai berries prodej
Acai Berry aneb superpotravina plná zdraví a energie

od Jan/Jaroslav Němec listopad 20, 2023

Acai berry, označovaná jako superpotravina, získává stále více pozornosti díky svým zdravotním přínosům. Tento malý tmavofialový plod pocházející z acai palmy má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co to vlastně acai je, jeho historii, účinky a zdravotní přínosy, a doporučený způsob jeho užívání, přičemž využijeme odborného pohledu.
Číst víc
Rapé cumaru, kvalita, prodej, energie, rituál, kratomworld
Rapé cumaru: Tajemný rituál s aromatickým dotekem přírody

od Eshop Kratom listopad 14, 2023

Rapé cumaru, často nazýván "svatý prach," je tradiční amazonský rituál, který získává stále větší popularitu po celém světě. Vycházející z bohaté historie amazonských kmenů, Rapé cumaru představuje fascinující spojení mezi kulturou, přírodou a duchovním pojetím.
Číst víc
Kratom World čaj sencha fukamushi japonský čaj vitalita
Japonský čaj Sencha Fukamushi Superior: Tradiční chuť a Zdravotní Přínosy

od Jan/Jaroslav Němec listopad 14, 2023

Sencha Fukamushi Superior je vysoce kvalitní japonský čaj pocházející z prefektury Shizuoka, která je známá svou dlouhou tradicí pěstování čaje. Tento čaj patří do rodiny Sencha, což je jeden z nejoblíbenějších druhů japonského čaje. Co činí Sencha Fukamushi Superior výjimečným, je způsob zpracování listů čaje. Fukamushi znamená "hluboce pařený" a odkazuje na proces, kterým jsou listy čaje výrazně delší dobu vystaveny páře a následně rychle zchlazeny, což dává čaju jeho charakteristickou jemnou a hladkou chuť.
Číst víc