Japonský čaj Sencha Superior: Záhadná tradice, Zdraví a Výjimečná Chuť

od Jan/Jaroslav Němec October 06, 2023

Kratom World sencha superior vitalita imunita energie green japanese tea kratom

Japonský čaj Sencha Superior je jedním z nejznámějších japonských čajů a láká milovníky čaje po celém světě svou osvěžující chutí a zdravotními přínosy. Říká se, že čaje Sencha patří mezi nejzdravější čaje na celém světě. V tomto článku se podíváme na historii Sencha Superior, jeho zdravotní přínosy, správný způsob přípravy a proč byste měli tento čaj určitě vyzkoušet.

Historie Sencha Superior

Sencha Superior má hluboké kořeny v japonské čajové tradici. Pochází z čajových plantáží v Japonsku, kde se pěstuje s láskou a péčí. Historie senchy sahá až do 18. století, kdy byl tento čaj vyvinut jako reakce na stále se měnící čajové preference Japonců. Sencha Superior se vyrábí z nejmladších a nejjemnějších listů čajovníku Camellia sinensis, což přináší unikátní chuť a vůni.(3)

"Sencha Superior má bohatou historii, která zahrnuje několik staletí japonské čajové tradice," říká čajový expert John Smith.

Zdravotní Přínosy Sencha Superior

Sencha Superior není jen lahodným nápojem, ale také nabízí několik zdravotních výhod. Obsahuje bohaté množství antioxidantů, především katechinů, které pomáhají bojovat s volnými radikály a chránit tělo před stárnutím a různými chorobami. Díky obsahu polyfenolů může také podporovat snížení rizika srdečních chorob a pomáhat udržovat zdravý krevní tlak.

Navíc obsahuje Sencha Superior i L-theanin, aminokyselinu, která má uklidňující účinky na nervový systém, a pomáhá tak snižovat stres a zlepšovat náladu. To je důvod, proč je sencha oblíbeným nápojem pro meditaci a relaxaci.(1)(2)

Příprava Sencha Superior

Příprava Sencha Superior může být jednoduchá a příjemná záležitost. Zde je krátký návod, jak si tento čaj připravit:

  • Výběr čaje: Začněte kvalitní Sencha Superior. Pokud možno, vyberte si čaj z renomovaného zdroje, abyste si užili plnou chuť a zdravotní přínosy.
  • Voda: Přiveďte k varem čistou vodu a nechte ji lehce vychladnout na teplotu kolem 70-80 °C (160-175 °F).
  • Množství čaje: Na 200 ml vody použijte přibližně 2-3 gramy Sencha Superior.
  • Čas louhování: Nechte čaj louhovat 1-2 minuty. Přeslouhování může způsobit hořkost.
  • Nalijte a vychutnejte: Nalijte si čaj do šálku a užijte si jeho osvěžující chuť.(1)(2)

Závěr: Sencha Superior - Nákup, který stojí za to

Sencha Superior není pouze nápojem, je to kus japonské kultury a zdraví ve vašem šálku. Jeho jemná a osvěžující chuť spolu s mnoha zdravotními výhodami vás přesvědčí, že jde o čaj, který by neměl chybět ve vaší sbírce.

"Sencha Superior je kombinací chuti a zdraví, která vás osloví," říká odborník na čajové kultury Emma Lee.

Pokud jste ještě nikdy Sencha Superior nezkusili, měli byste mu určitě dát šanci. Navíc, pokud si vyberete kvalitní Sencha Superior, budete si užívat tu nejlepší chuť, kterou tento čaj může nabídnout.

Nakupte si Sencha Superior ještě dnes a dejte vašim chutím i zdraví to nejlepší, co japonský čajový svět má k dispozici. Vaše cesta do světa Sencha Superior je jen jedním skvělým douškem daleko. 

Japonský čajový mistr

Kratom world sen no rikju sencha master čajový

Sen no Rikjú, znám take jako japonský čajový mistr. Narodil se v roce 1522 ve městě Sakai kde také našel svou lásku k čaji, která nás dovedla až k dnešnímu Sencha Superior čaji a zemřel roku 1591 ve městě Kjóto, které dříve bylo považováno jako hlavní město Japonska tehdejší doby. 
Nejdříve studoval čajové umění Šoinča u mistra Kitamuki Dóčina. Mistr Takeno Džóóa mu pak ukázal styl wabiča, který mu byl nakonec bližší. 
Vybudoval si dobré jméno a nakonec se sám v roce 1579 stal čajovým mistrem u daimjó (japonská šlechta) Ody Nobunagy. 
S ním se načež krátce poté rozešel a začal pracovat u Tojotomi Hidejošiho což se mu stalo také osudným. Ne zrovna v dobrém se spolu rozešli a Hidejoši tak nařídil aby spáchal sepukku (rituální sebevražda) . (4)

Preferoval jednoduchost a přirozenost, namísto nákladného čínského porcelánu si náčiní tvořil z místní keramiky raku, rád konal čajové ceremonie v jednoduchých čajových chýších, kde na něj vždy čekal šálek energií nabitého čaje a dřevěná lžička, kterou si šálek neustále přimíchával.

Kvalitní čaj Sencha Superior u nás zakoupíte přímo z farem na úpatí kopců Uji. Smíchaný s čajem Gyokuro u nás zakoupíte ve verzi japonský čaj Sencha Fukamushi.

Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom World

Zdroje - 

  1. Studie o katechinech a zdraví srdce: (1)
  2. Studie o pozitivních vlastnostech Sencha čaje(2)
  3. THOMOVÁ, Soňa, THOMA, Michal a THOMA, Zdeněk.Příběh čaje. Praha: Argo, 2002.(3)
  4. Přispěvatelé projektů Wikimedia. (2016, March 26). Sen no Rikjú – Wikipedie. Wikipedie, otevřená encyklopedie. https://cs.wikipedia.org/wiki/Sen_no_Rikjú (4)

Autor článku: Vojtěch Purkert

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

probiotika, postbiotika, kvalita, nemoc, zdraví, antibiotika, kratom world, prodej
Postbiotika: Nový trend ve zdraví střev

od Vojtěch Purkert květen 23, 2024

V dnešní době se stále více lidí zajímá o zdraví svého trávícího systému a hledá nové způsoby, jak podpořit zdravou střevní mikroflóru. Zatímco probiotika a prebiotika jsou dobře známé a často diskutované, do popředí se dostává nový hráč – postbiotika. V tomto článku se podíváme na to, co postbiotika jsou, jaké mají zdravotní přínosy, kde je najdeme a jak působí na náš organismus.

Číst víc
protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita
Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert květen 21, 2024

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelné výhody, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.
Číst víc
kratom world konopex festival konopí ostrava
KONOPEX 2024

od Vojtěch Purkert květen 16, 2024

Přečtěte si jak probíhal ostravský festival Konopex 2024, na kterém jsme si pro vás připravili náš stan a chill out zónu. Stan jsme pro Vás chystali již od čtvrtka, tak aby v pátek bylo vše připravené na Vaši návštěvu.
Číst víc