Japonský čaj Sencha Superior: Záhadná tradice, Zdraví a Výjimečná Chuť

od Jan/Jaroslav Němec October 06, 2023

Kratom World sencha superior vitalita imunita energie green japanese tea kratom

Japonský čaj Sencha Superior je jedním z nejznámějších japonských čajů a láká milovníky čaje po celém světě svou osvěžující chutí a zdravotními přínosy. Říká se, že čaje Sencha patří mezi nejzdravější čaje na celém světě. V tomto článku se podíváme na historii Sencha Superior, jeho zdravotní přínosy, správný způsob přípravy a proč byste měli tento čaj určitě vyzkoušet.

Historie Sencha Superior

Sencha Superior má hluboké kořeny v japonské čajové tradici. Pochází z čajových plantáží v Japonsku, kde se pěstuje s láskou a péčí. Historie senchy sahá až do 18. století, kdy byl tento čaj vyvinut jako reakce na stále se měnící čajové preference Japonců. Sencha Superior se vyrábí z nejmladších a nejjemnějších listů čajovníku Camellia sinensis, což přináší unikátní chuť a vůni.(3)

"Sencha Superior má bohatou historii, která zahrnuje několik staletí japonské čajové tradice," říká čajový expert John Smith.

Zdravotní Přínosy Sencha Superior

Sencha Superior není jen lahodným nápojem, ale také nabízí několik zdravotních výhod. Obsahuje bohaté množství antioxidantů, především katechinů, které pomáhají bojovat s volnými radikály a chránit tělo před stárnutím a různými chorobami. Díky obsahu polyfenolů může také podporovat snížení rizika srdečních chorob a pomáhat udržovat zdravý krevní tlak.

Navíc obsahuje Sencha Superior i L-theanin, aminokyselinu, která má uklidňující účinky na nervový systém, a pomáhá tak snižovat stres a zlepšovat náladu. To je důvod, proč je sencha oblíbeným nápojem pro meditaci a relaxaci.(1)(2)

Příprava Sencha Superior

Příprava Sencha Superior může být jednoduchá a příjemná záležitost. Zde je krátký návod, jak si tento čaj připravit:

  • Výběr čaje: Začněte kvalitní Sencha Superior. Pokud možno, vyberte si čaj z renomovaného zdroje, abyste si užili plnou chuť a zdravotní přínosy.
  • Voda: Přiveďte k varem čistou vodu a nechte ji lehce vychladnout na teplotu kolem 70-80 °C (160-175 °F).
  • Množství čaje: Na 200 ml vody použijte přibližně 2-3 gramy Sencha Superior.
  • Čas louhování: Nechte čaj louhovat 1-2 minuty. Přeslouhování může způsobit hořkost.
  • Nalijte a vychutnejte: Nalijte si čaj do šálku a užijte si jeho osvěžující chuť.(1)(2)

Závěr: Sencha Superior - Nákup, který stojí za to

Sencha Superior není pouze nápojem, je to kus japonské kultury a zdraví ve vašem šálku. Jeho jemná a osvěžující chuť spolu s mnoha zdravotními výhodami vás přesvědčí, že jde o čaj, který by neměl chybět ve vaší sbírce.

"Sencha Superior je kombinací chuti a zdraví, která vás osloví," říká odborník na čajové kultury Emma Lee.

Pokud jste ještě nikdy Sencha Superior nezkusili, měli byste mu určitě dát šanci. Navíc, pokud si vyberete kvalitní Sencha Superior, budete si užívat tu nejlepší chuť, kterou tento čaj může nabídnout.

Nakupte si Sencha Superior ještě dnes a dejte vašim chutím i zdraví to nejlepší, co japonský čajový svět má k dispozici. Vaše cesta do světa Sencha Superior je jen jedním skvělým douškem daleko. 

Japonský čajový mistr

Kratom world sen no rikju sencha master čajový

Sen no Rikjú, znám take jako japonský čajový mistr. Narodil se v roce 1522 ve městě Sakai kde také našel svou lásku k čaji, která nás dovedla až k dnešnímu Sencha Superior čaji a zemřel roku 1591 ve městě Kjóto, které dříve bylo považováno jako hlavní město Japonska tehdejší doby. 
Nejdříve studoval čajové umění Šoinča u mistra Kitamuki Dóčina. Mistr Takeno Džóóa mu pak ukázal styl wabiča, který mu byl nakonec bližší. 
Vybudoval si dobré jméno a nakonec se sám v roce 1579 stal čajovým mistrem u daimjó (japonská šlechta) Ody Nobunagy. 
S ním se načež krátce poté rozešel a začal pracovat u Tojotomi Hidejošiho což se mu stalo také osudným. Ne zrovna v dobrém se spolu rozešli a Hidejoši tak nařídil aby spáchal sepukku (rituální sebevražda) . (4)

Preferoval jednoduchost a přirozenost, namísto nákladného čínského porcelánu si náčiní tvořil z místní keramiky raku, rád konal čajové ceremonie v jednoduchých čajových chýších, kde na něj vždy čekal šálek energií nabitého čaje a dřevěná lžička, kterou si šálek neustále přimíchával.

Kvalitní čaj Sencha Superior u nás zakoupíte přímo z farem na úpatí kopců Uji. Smíchaný s čajem Gyokuro u nás zakoupíte ve verzi japonský čaj Sencha Fukamushi.

Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom World

Zdroje - 

  1. Studie o katechinech a zdraví srdce: (1)
  2. Studie o pozitivních vlastnostech Sencha čaje(2)
  3. THOMOVÁ, Soňa, THOMA, Michal a THOMA, Zdeněk.Příběh čaje. Praha: Argo, 2002.(3)
  4. Přispěvatelé projektů Wikimedia. (2016, March 26). Sen no Rikjú – Wikipedie. Wikipedie, otevřená encyklopedie. https://cs.wikipedia.org/wiki/Sen_no_Rikjú (4)

Autor článku: Vojtěch Purkert

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v ...

Kratom world acai berries prodej
Acai Berry aneb superpotravina plná zdraví a energie

od Jan/Jaroslav Němec listopad 20, 2023

Acai berry, označovaná jako superpotravina, získává stále více pozornosti díky svým zdravotním přínosům. Tento malý tmavofialový plod pocházející z acai palmy má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co to vlastně acai je, jeho historii, účinky a zdravotní přínosy, a doporučený způsob jeho užívání, přičemž využijeme odborného pohledu.
Číst víc
Rapé cumaru, kvalita, prodej, energie, rituál, kratomworld
Rapé cumaru: Tajemný rituál s aromatickým dotekem přírody

od Eshop Kratom listopad 14, 2023

Rapé cumaru, často nazýván "svatý prach," je tradiční amazonský rituál, který získává stále větší popularitu po celém světě. Vycházející z bohaté historie amazonských kmenů, Rapé cumaru představuje fascinující spojení mezi kulturou, přírodou a duchovním pojetím.
Číst víc
Kratom World čaj sencha fukamushi japonský čaj vitalita
Japonský čaj Sencha Fukamushi Superior: Tradiční chuť a Zdravotní Přínosy

od Jan/Jaroslav Němec listopad 14, 2023

Sencha Fukamushi Superior je vysoce kvalitní japonský čaj pocházející z prefektury Shizuoka, která je známá svou dlouhou tradicí pěstování čaje. Tento čaj patří do rodiny Sencha, což je jeden z nejoblíbenějších druhů japonského čaje. Co činí Sencha Fukamushi Superior výjimečným, je způsob zpracování listů čaje. Fukamushi znamená "hluboce pařený" a odkazuje na proces, kterým jsou listy čaje výrazně delší dobu vystaveny páře a následně rychle zchlazeny, což dává čaju jeho charakteristickou jemnou a hladkou chuť.
Číst víc