Gyokuro Superior: Japonský čaj pro vaše zdraví

od Jan/Jaroslav Němec October 06, 2023

Kratom World Prodej kratom gyokuro čaj zelený green tea prodej green maeng da praha plzeň

Přemýšleli jste někdy o tom, jak čaj může obohatit váš život? Udělat něco jiného od dennodenního stereotypu? Čaj Gyokuro Superior je tou správnou volbou, která může přinést klid a zdraví do vašeho každodenního rituálu. Přečtěte si více o tomto vynikajícím japonském čaji a jeho pozitivním vlivu na vaše tělo. Nejdříve si ale povíme něco o jeho historii a původu.

Historie a původ
Gyokuro Superior má své kořeny v japonském kraji Uji, který je známý svou dlouhou tradicí v pěstování kvalitního čaje. Tato malebná oblast v prefektuře Kyóto je považována za jedno z nejlepších míst na světě pro produkci zeleného čaje.

Jeho unikátní chuť a kvalitu zajišťuje metoda stínění čajových keřů, známá jako "kabusecha." Keře jsou několik týdnů před sklizní zakryty stínící sítí, což stimuluje tvorbu chlorofylu a zabraňuje tvorbě hořkých látek. Výsledkem je nádherně zelený čaj s jemnou chutí.

Slavný japonský básník, Ueda Akinari, se stal jednou z prvních osobností, který tento výjimečný čaj ochutnal. Jeho láska k Gyokuro Superior ho přivedla k napsání básní, které oplývají slovy chvály a obdivu k této lahodné lahůdce.(2)(1)

Zdravotní přínosy

Nyní pojďme přejít k tomu, proč byste měli zařadit Gyokuro Superior do svého denního rituálu. Zde je několik zdravotních přínosů, které tento čaj může nabídnout:

1. Silná dávka antioxidantů
Gyokuro Superior je bohatý na polyfenoly, což jsou silné antioxidanty. Pomáhají chránit vaše buňky před volnými radikály, což může předcházet různým onemocněním, včetně rakoviny.(3)

2. Podpora metabolismu a hubnutí
Pokud se snažíte udržet zdravou váhu, může Gyokuro Superior být vaším spojencem. Studie naznačují, že konzumace zeleného čaje, včetně Gyokuro, může zvýšit rychlost metabolismu a podpořit hubnutí.(3)

3. Zklidňující účinky pro mysl a tělo
Díky obsahu L-theaninu, aminokyseliny s uklidňujícím účinkem, může Gyokuro Superior pomoci snížit stres a zlepšit koncentraci. Stačí si dopřát chvilku klidu a pohody s tímto nápojem.(3)

4. Pro zdraví srdce
Pravidelná konzumace zeleného čaje byla spojena se snížením rizika srdečních onemocnění. Gyokuro Superior může pomoci udržet váš kardiovaskulární systém v kondici snižováním hladiny škodlivého LDL cholesterolu.(3)

5. Podpora trávení
Zelený čaj, včetně Gyokuro Superior, může podpořit zdravé trávicí systémy a zmírnit nadýmání a trávicí potíže.(1)(3)

Jak si připravit čaj Gyokuro Superior?
Nyní, když víte, proč je čaj Gyokuro Superior prospěšný pro vaše zdraví, zjistěte, jak si ho připravit:

        Množství čaje: Většinou se doporučuje 1 čajová lžička Gyokuro na 60-90 ml vody.

        Teplota vody: Voda by měla být ohřáta na přibližně 60-70°C. To je mnohem nižší teplota než u běžných čajů.

        Čas louhování: Gyokuro Superior se louhuje pouze 1-2 minuty. Důležité je dodržet správný poměr čaje a vody.

        Nalijte do nízkého širokého hrníčku: Gyokuro Superior je často podáván v nízkých širokých hrníčcích, což pomáhá při uvolňování jeho vůně a ochutnávce.(2)

Tedy můžeme s klidem říci, že Gyokuro Superior je nejen výtečně chutnajícím čajem, ale také spojencem pro vaše zdraví a pohodu. Jeho bohatý obsah antioxidantů, podpora metabolismu a další zdravotní výhody ho činí vynikající volbou pro ty, kteří si cení svého zdraví. Začněte svůj den tímto čajem a dopřejte svému tělu tu nejlepší péči. Vaše zdraví si to zaslouží.

Tento zdravý čaj u nás zakoupíte v superior kvalitě Gyokuro Superior.

https://www.youtube.com/watch?v=04kR_ksGfHA&t=99s zde se můžete podívat na krátké, ale velice zajímavé video o čaji Gyokuro superior, kde Vám ukáží veškeré procesy, které jste se mohli v článku dočíst.

kratom world gyokuro čaj prodej


[Michelle Krehe PHD, James Cook university - Odbornice na zdravotní výzkumy. Zabývala se výzkumem Gyokuro superior pro jeho pěstování a využití v Austrálii. Po pečlivém průzkumu a zjištění vlastností a účinnosti vytvořila studii pro pěstování v Austrálii]


Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom World

 

Reference:

A Review of the Role of Green Tea ( Camellia sinensis) in Antiphotoaging, Stress Resistance, Neuroprotection, and Autophagy - PubMed. (n.d.). PubMed. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30813433/(1)

Historical comparison of tea culture in China, Britain, and Japan between the sixteenth and nineteenth centuries: a performative approach to ritual theory. (n.d.). Knowledge Commons Home. https://knowledgecommons.lakeheadu.ca/handle/2453/5199(2)

RD, A. S. M. (2017, July 22). 10 Benefits of Green Tea Extract. Healthline. https://www.healthline.com/nutrition/10-benefits-of-green-tea-extract#_noHeaderPrefixedContent(3)

Autor článku: Vojtěch Purkert

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v ...

Kratom world acai berries prodej
Acai Berry aneb superpotravina plná zdraví a energie

od Jan/Jaroslav Němec listopad 20, 2023

Acai berry, označovaná jako superpotravina, získává stále více pozornosti díky svým zdravotním přínosům. Tento malý tmavofialový plod pocházející z acai palmy má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co to vlastně acai je, jeho historii, účinky a zdravotní přínosy, a doporučený způsob jeho užívání, přičemž využijeme odborného pohledu.
Číst víc
Rapé cumaru, kvalita, prodej, energie, rituál, kratomworld
Rapé cumaru: Tajemný rituál s aromatickým dotekem přírody

od Eshop Kratom listopad 14, 2023

Rapé cumaru, často nazýván "svatý prach," je tradiční amazonský rituál, který získává stále větší popularitu po celém světě. Vycházející z bohaté historie amazonských kmenů, Rapé cumaru představuje fascinující spojení mezi kulturou, přírodou a duchovním pojetím.
Číst víc
Kratom World čaj sencha fukamushi japonský čaj vitalita
Japonský čaj Sencha Fukamushi Superior: Tradiční chuť a Zdravotní Přínosy

od Jan/Jaroslav Němec listopad 14, 2023

Sencha Fukamushi Superior je vysoce kvalitní japonský čaj pocházející z prefektury Shizuoka, která je známá svou dlouhou tradicí pěstování čaje. Tento čaj patří do rodiny Sencha, což je jeden z nejoblíbenějších druhů japonského čaje. Co činí Sencha Fukamushi Superior výjimečným, je způsob zpracování listů čaje. Fukamushi znamená "hluboce pařený" a odkazuje na proces, kterým jsou listy čaje výrazně delší dobu vystaveny páře a následně rychle zchlazeny, což dává čaju jeho charakteristickou jemnou a hladkou chuť.
Číst víc