Gyokuro Superior: Japonský čaj pro vaše zdraví

od Jan/Jaroslav Němec October 06, 2023

Kratom World Prodej kratom gyokuro čaj zelený green tea prodej green maeng da praha plzeň

Přemýšleli jste někdy o tom, jak čaj může obohatit váš život? Udělat něco jiného od dennodenního stereotypu? Čaj Gyokuro Superior je tou správnou volbou, která může přinést klid a zdraví do vašeho každodenního rituálu. Přečtěte si více o tomto vynikajícím japonském čaji a jeho pozitivním vlivu na vaše tělo. Nejdříve si ale povíme něco o jeho historii a původu.

Historie a původ
Gyokuro Superior má své kořeny v japonském kraji Uji, který je známý svou dlouhou tradicí v pěstování kvalitního čaje. Tato malebná oblast v prefektuře Kyóto je považována za jedno z nejlepších míst na světě pro produkci zeleného čaje.

Jeho unikátní chuť a kvalitu zajišťuje metoda stínění čajových keřů, známá jako "kabusecha." Keře jsou několik týdnů před sklizní zakryty stínící sítí, což stimuluje tvorbu chlorofylu a zabraňuje tvorbě hořkých látek. Výsledkem je nádherně zelený čaj s jemnou chutí.

Slavný japonský básník, Ueda Akinari, se stal jednou z prvních osobností, který tento výjimečný čaj ochutnal. Jeho láska k Gyokuro Superior ho přivedla k napsání básní, které oplývají slovy chvály a obdivu k této lahodné lahůdce.(2)(1)

Zdravotní přínosy

Nyní pojďme přejít k tomu, proč byste měli zařadit Gyokuro Superior do svého denního rituálu. Zde je několik zdravotních přínosů, které tento čaj může nabídnout:

1. Silná dávka antioxidantů
Gyokuro Superior je bohatý na polyfenoly, což jsou silné antioxidanty. Pomáhají chránit vaše buňky před volnými radikály, což může předcházet různým onemocněním, včetně rakoviny.(3)

2. Podpora metabolismu a hubnutí
Pokud se snažíte udržet zdravou váhu, může Gyokuro Superior být vaším spojencem. Studie naznačují, že konzumace zeleného čaje, včetně Gyokuro, může zvýšit rychlost metabolismu a podpořit hubnutí.(3)

3. Zklidňující účinky pro mysl a tělo
Díky obsahu L-theaninu, aminokyseliny s uklidňujícím účinkem, může Gyokuro Superior pomoci snížit stres a zlepšit koncentraci. Stačí si dopřát chvilku klidu a pohody s tímto nápojem.(3)

4. Pro zdraví srdce
Pravidelná konzumace zeleného čaje byla spojena se snížením rizika srdečních onemocnění. Gyokuro Superior může pomoci udržet váš kardiovaskulární systém v kondici snižováním hladiny škodlivého LDL cholesterolu.(3)

5. Podpora trávení
Zelený čaj, včetně Gyokuro Superior, může podpořit zdravé trávicí systémy a zmírnit nadýmání a trávicí potíže.(1)(3)

Jak si připravit čaj Gyokuro Superior?
Nyní, když víte, proč je čaj Gyokuro Superior prospěšný pro vaše zdraví, zjistěte, jak si ho připravit:

        Množství čaje: Většinou se doporučuje 1 čajová lžička Gyokuro na 60-90 ml vody.

        Teplota vody: Voda by měla být ohřáta na přibližně 60-70°C. To je mnohem nižší teplota než u běžných čajů.

        Čas louhování: Gyokuro Superior se louhuje pouze 1-2 minuty. Důležité je dodržet správný poměr čaje a vody.

        Nalijte do nízkého širokého hrníčku: Gyokuro Superior je často podáván v nízkých širokých hrníčcích, což pomáhá při uvolňování jeho vůně a ochutnávce.(2)

Tedy můžeme s klidem říci, že Gyokuro Superior je nejen výtečně chutnajícím čajem, ale také spojencem pro vaše zdraví a pohodu. Jeho bohatý obsah antioxidantů, podpora metabolismu a další zdravotní výhody ho činí vynikající volbou pro ty, kteří si cení svého zdraví. Začněte svůj den tímto čajem a dopřejte svému tělu tu nejlepší péči. Vaše zdraví si to zaslouží.

Tento zdravý čaj u nás zakoupíte v superior kvalitě Gyokuro Superior.

https://www.youtube.com/watch?v=04kR_ksGfHA&t=99s zde se můžete podívat na krátké, ale velice zajímavé video o čaji Gyokuro superior, kde Vám ukáží veškeré procesy, které jste se mohli v článku dočíst.

kratom world gyokuro čaj prodej


[Michelle Krehe PHD, James Cook university - Odbornice na zdravotní výzkumy. Zabývala se výzkumem Gyokuro superior pro jeho pěstování a využití v Austrálii. Po pečlivém průzkumu a zjištění vlastností a účinnosti vytvořila studii pro pěstování v Austrálii]


Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom World

 

Reference:

A Review of the Role of Green Tea ( Camellia sinensis) in Antiphotoaging, Stress Resistance, Neuroprotection, and Autophagy - PubMed. (n.d.). PubMed. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30813433/(1)

Historical comparison of tea culture in China, Britain, and Japan between the sixteenth and nineteenth centuries: a performative approach to ritual theory. (n.d.). Knowledge Commons Home. https://knowledgecommons.lakeheadu.ca/handle/2453/5199(2)

RD, A. S. M. (2017, July 22). 10 Benefits of Green Tea Extract. Healthline. https://www.healthline.com/nutrition/10-benefits-of-green-tea-extract#_noHeaderPrefixedContent(3)

Autor článku: Vojtěch Purkert

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

probiotika, postbiotika, kvalita, nemoc, zdraví, antibiotika, kratom world, prodej
Postbiotika: Nový trend ve zdraví střev

od Vojtěch Purkert květen 23, 2024

V dnešní době se stále více lidí zajímá o zdraví svého trávícího systému a hledá nové způsoby, jak podpořit zdravou střevní mikroflóru. Zatímco probiotika a prebiotika jsou dobře známé a často diskutované, do popředí se dostává nový hráč – postbiotika. V tomto článku se podíváme na to, co postbiotika jsou, jaké mají zdravotní přínosy, kde je najdeme a jak působí na náš organismus.

Číst víc
protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita
Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert květen 21, 2024

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelné výhody, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.
Číst víc
kratom world konopex festival konopí ostrava
KONOPEX 2024

od Vojtěch Purkert květen 16, 2024

Přečtěte si jak probíhal ostravský festival Konopex 2024, na kterém jsme si pro vás připravili náš stan a chill out zónu. Stan jsme pro Vás chystali již od čtvrtka, tak aby v pátek bylo vše připravené na Vaši návštěvu.
Číst víc