Kozlík lékařský - uklidněte svou mysl a tělo

od Jan/Jaroslav Němec June 22, 2023

kozlík lékařský icaarin snížení stresu a mysli zlepšení regenerace

Kozlík lékařský

Nejčastěji používaná bylina pro uklidnění a spánek. Pro svůj diastolický účinek se také využívá na bolest při menstruaci a žaludečních potížích.

Jeho podzemní stonky a kořen jsou léčivé suroviny, které se mnoho let využívají v lidovém i konvenčním léčitelství.

Účinky Kozlíku jsou zejména sedativní, proto se používají především ke zklidnění organismu, při mírném vypětí a při potížích se spánkem.

Účinky kozlíku závisí na tom, zda se jedná o alkoholový nebo vodní extrakt. Hlavní účinné látky se lépe rozpouštějí v alkoholu než ve vodě.

Dále na ně má vliv i způsob sušení. Správně se kořeny suší v sušičkách vyhřívaných na 35 stupňů celsia. Sušením za vyšších teplot surovina ztrácí zdraví prospěšné látky.

Kořeny a oddenky snižují aktivitu centrální nervové soustavy a tím vedou ke snížení napětí a pocitů neklidu. Kozlík lékařský je také účinný při mírné nespavosti. Zejména při obtížném usínání způsobeném stavy napětí a nervového rozrušení.

Zlepšuje kvalitu spánku tím, že zkracuje dobu potřebnou pro usnutí. Prodlužuje délku spánku a snižuje počet probuzení během noci, obsahuje GABA kyseliny, které působí na psychickou pohodu a ovlivňují schopnost usnout.

Pravidelné užívání navíc podporuje srdeční činnost, cirkulaci krve, rozšiřuje tepny a také pomáhá udržet normální krevní tlak.

Kozlík nemá žádné vedlejší účinky, užívání má jen dvě komplikace:

  • Je mírně návykový proto je třeba dělat mezi užíváním krátké pauzy.
  • Nedodržování doporučených dávek (příliš vysoké dávky) mohou u slabších jedinců mít opačný efekt.
  • Neprospívá sexuální aktivitě, bylina má v této oblasti tlumivé účinky a chuť na sex spíše potlačuje.

Kozlík nemá omamné účinky ani nenarušuje jednotlivé fáze spánku.

Účinky kozlíku budete již brzy moci vyzkoušet na produktu, který pro Vás připravujeme ve spolupráci se sportovcem Leo Brichtou. Bude se jednat o relaxant pro podporu spánku a regenerace! Do té doby, než produkt můžete na podporu spánku využít také velmi účinný Optisen Premium, který naleznete ZDE.

Děkujeme za přečtení!

Váš Kratom World

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

byliny, kouření, zdraví, pohoda, relaxace, smoking blends, herbal, divizna, damiana, levandule, prodej, kvalita, kratomworld
Kouzlo Smoke Blends: Objevte umění kombinování bylin pro dokonalý kouř

od Vojtěch Purkert červen 10, 2024

Bylinné kuřácké směsi si získaly oblibu jako alternativa k tradičním tabákovým výrobkům. Tyto směsi se obvykle skládají z kombinace různých bylin, květin a dalších přírodních složek, které neobsahují nikotin a další škodlivé přísady, které se nacházejí v běžných cigaretách. Často se používají pro své aromatické vlastnosti, potenciální terapeutické výhody a jako nástroj pro ty, kteří chtějí přestat kouřit tabák.

Číst víc
antioxidant, acai, zdraví, puding, acai bowl, prodej, kvalita, kratom world, ovoce, svačina, snídaně, jídlo
Receptář: Acai a její zdravé využití v kuchyni!

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Acai, malé tmavě fialové bobule pocházející z deštných pralesů Amazonie s mnoha potenciálními zdravotními přínosy díky jejímu výživnému složení a vysokému obsahu antioxidantů. Mezi tyto přínosy mimo jiné patří zdraví srdce, posílení imunity, podpora trávení, protizánětlivé účinky, účinky proti stárnutí a zvýšení energie.

Číst víc
síla, energie, zdraví, pšeničná tráva, wheat grass, kratom world, kvalita, prodej, detoxikace, trávení, kardiovaskulární,
Mladá pšenice: Jaké jsou její zdravotní přínosy a jak užíváme Wheat grass

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Wheat grass, nebo-li pšeničná tráva, se v posledních letech stává stále populárnější díky svým mnoha zdravotním přínosům. Tento přírodní doplněk stravy je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou podpořit vaše zdraví mnoha způsoby. V tomto článku se podíváme na to, co wheat grass je, její historii, způsoby užívání a vědecky podložené zdravotní přínosy.

Číst víc