Kozlík lékařský - uklidněte svou mysl a tělo

od Jan/Jaroslav Němec June 22, 2023

kozlík lékařský icaarin snížení stresu a mysli zlepšení regenerace

Kozlík lékařský

Nejčastěji používaná bylina pro uklidnění a spánek. Pro svůj diastolický účinek se také využívá na bolest při menstruaci a žaludečních potížích.

Jeho podzemní stonky a kořen jsou léčivé suroviny, které se mnoho let využívají v lidovém i konvenčním léčitelství.

Účinky Kozlíku jsou zejména sedativní, proto se používají především ke zklidnění organismu, při mírném vypětí a při potížích se spánkem.

Účinky kozlíku závisí na tom, zda se jedná o alkoholový nebo vodní extrakt. Hlavní účinné látky se lépe rozpouštějí v alkoholu než ve vodě.

Dále na ně má vliv i způsob sušení. Správně se kořeny suší v sušičkách vyhřívaných na 35 stupňů celsia. Sušením za vyšších teplot surovina ztrácí zdraví prospěšné látky.

Kořeny a oddenky snižují aktivitu centrální nervové soustavy a tím vedou ke snížení napětí a pocitů neklidu. Kozlík lékařský je také účinný při mírné nespavosti. Zejména při obtížném usínání způsobeném stavy napětí a nervového rozrušení.

Zlepšuje kvalitu spánku tím, že zkracuje dobu potřebnou pro usnutí. Prodlužuje délku spánku a snižuje počet probuzení během noci, obsahuje GABA kyseliny, které působí na psychickou pohodu a ovlivňují schopnost usnout.

Pravidelné užívání navíc podporuje srdeční činnost, cirkulaci krve, rozšiřuje tepny a také pomáhá udržet normální krevní tlak.

Kozlík nemá žádné vedlejší účinky, užívání má jen dvě komplikace:

  • Je mírně návykový proto je třeba dělat mezi užíváním krátké pauzy.
  • Nedodržování doporučených dávek (příliš vysoké dávky) mohou u slabších jedinců mít opačný efekt.
  • Neprospívá sexuální aktivitě, bylina má v této oblasti tlumivé účinky a chuť na sex spíše potlačuje.

Kozlík nemá omamné účinky ani nenarušuje jednotlivé fáze spánku.

Účinky kozlíku budete již brzy moci vyzkoušet na produktu, který pro Vás připravujeme ve spolupráci se sportovcem Leo Brichtou. Bude se jednat o relaxant pro podporu spánku a regenerace! Do té doby, než produkt můžete na podporu spánku využít také velmi účinný Optisen Premium, který naleznete ZDE.

Děkujeme za přečtení!

Váš Kratom World

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v ...

supergreens, super zelená zelenina, brokolice, kapusta, prodej, houby, vláknina, kratomworld, kvalita, špenát, petržel, imunita, antioxidant
Super Greens: Jak můžou změnit váš životní styl a zdraví?

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Číst víc
Ibišek súdánský, kvalita, prodej, kratomworld, antioxidant, relax, čaj, zdraví, stres
Ibišek Súdánský: Jeho Tajemství a Zdravotní Benefity

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Ibišek súdánský, známý také jako Hibiscus sabdariffa, není pouze okrasnou květinou, ale také skvělým přírodním zdrojem pro podporu zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co je to za rostlinu, odkud pochází, jakou má historii a jaké zdravotní přínosy a účinky může nabídnout. 

Číst víc
Zázvor, ginger, prodej, kvalita, kratomworld, keto dieta, antistress, mangan,
Indonéský Zázvor: Zázrak zdraví z jihovýchodu

od Vojtěch Purkert únor 19, 2024

Indonéský zázvor, známý také jako "jahe" v indonéštině, je aromatická kořenová rostlina původem z jihovýchodní Asie. Tato vysoce ceněná rostlina není pouze klíčovou součástí indonéské kuchyně, ale také nabízí řadu zdravotních přínosů. V tomto článku se podíváme na to, co to indonéský zázvor vlastně je, jakou historii má a jaké účinky a zdravotní přínosy přináší.
Číst víc