Kde je kratom legální?

od Jan/Jaroslav Němec May 10, 2024

kratom world legální kratom země kam mohu přivézt kratom prodej

Jelikož se blíží období letních dovolených a spousta z vás cestuje celoročně a nejen v létě, začaly se nám v poslední době množit dotazy ohledně toho, kam si s sebou můžete kratom vzít a kam nikoliv. Rozhodli jsme se proto sepsat tento stručný článek, který vás jednoduše provede legalitou kratomu v rámci Evropské unie a zemí mimo EU, kam nejčastěji lidé cestují.

Kde je kratom legální v EU?

Pokud se rozhodnete vydat do některé země, která s námi sousedí, kratom si můžete vzít s sebou do Německa a Rakouska, kde je zcela legální.

Problém nebudete mít ani o kousek dál v Maďarsku, na Ukrajině či na druhé straně v Lucembursku, Nizozemsku a Belgii. 

Pokud vaše kroky míří na západ Evropy, kratom si můžete beztrestně vzít s sebou do Španělska.

Naopak pokud vás více lákají pobaltské země, s kratomem nenarazíte v Bosně a Hercegovině, Černé hoře a v Albánii. I sousední Řecko má ke kratomu kladný vztah a kratom je tam také zcela legální. 

Komplikovanější z hlediska kratomu je situace v Portugalsku na samotném západu Evropy. Držení a užívání kratomu je legální, ale jeho prodej je nelegální, tudíž dovoz pro osobní spotřebu je teoreticky možný, ale velice záleží na okolnostech.

Ve Skandinávii je to obdobné, avšak pro každou zemi lehce jiné. Ve Finsku je kratom zakázáno dovážet, skladovat nebo prodávat, avšak držení a užívání taktéž tresné není. V Norsku je kratom zakázán úplně, včetně držení a užívání, občas ho však mohou lékaři předepsat pacientům na recept, podobně jako u nás konopí. Ve Švédsku je hlavní složka kratomu (mitragynin) klasifikována jako psychotropní látka a proto je nezákonné z něj vyrábět nebo připravovat produkt pro lidskou spotřebu. Zakázána je i samotná konzumace. Lze ho však dovážet a prodávat na výrobu mýdla. 

Pokud není země, kterou hledáte, výše vyjmenovaná, je tam bohužel k dnešnímu dni kratom postavený mimo zákon. 

Shrnutí legálnosti kratomu v EU

Když si to shrneme, momentálně k dnešnímu dni je kratom v EU legální v následujících zemích: Česká republika, Německo, Rakousko, Maďarsko, Belgie, Nizozemsko, Ukrajina, Španělsko, Řecko, Bosna a Hercegovina, Černá hora, Albánie a Severní Makedonie. Všude jinde je kratom buďto zakázaný, nebo opředený nejrůznějšími pravidly a nedoporučujeme si tam kratom brát s sebou.

 

kratom world cestování s kratomem legalita legální evropa moře kratom itálie Kratom Evropa EU zahraničí dovolená

Kde je kratom legální ve světě? 

Pokrýt každou zemi světa a její přístup ke kratomu, by bylo složité, proto jsme se rozhodli zmínit alespoň pár zemí. U cestování mimo EU je potřeba mít na paměti, že ačkoliv destinace, kam se chystáte, může mít kratom povolený, je potřeba si ohlídat země, kde budete přestupovat na jiný let, kde například kratom může být nelegální.

V Dubaji a ve všech Spojených arabských emirátech je kratom bohužel od roku 2018 nelegální. V Turecku, kam se vydává spousta Čechů, je kratom nelegální také.

Ve Spojených státech amerických je kratom momentálně legální ve všech státech kromě Arkansasu, Alabamy, Indiany, Wisconsinu, Vermontu a Rhode Islandu. Při cestování do USA doporučujeme se informovat přímo na stránkách americké vlády, případně u amerického velvyslanectví u nás.

 

Děkujeme za přečtení,

Váš Kratom World

 

Tento článek slouží pouze k informativním účelům a nenabádá k cestování s kratomem. Cestování s kratomem je na vlastní nebezpečí a jednotlivci by měli dbát na platné zákony a předpisy týkající se této látky v cílové zemi. Informace uvedené v tomto článku nemusí být aktuální v čase, kdy si ho čtenář čte, a proto je důležité prověřit si platnou legislativu týkající se kratomu ve vlastní zemi i v zemi cílového určení. Autoři tohoto článku nepřebírají žádnou odpovědnost za důsledky, které mohou vyplývat z nesprávného použití nebo interpretace informací v něm obsažených.

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

probiotika, postbiotika, kvalita, nemoc, zdraví, antibiotika, kratom world, prodej
Postbiotika: Nový trend ve zdraví střev

od Vojtěch Purkert květen 23, 2024

V dnešní době se stále více lidí zajímá o zdraví svého trávícího systému a hledá nové způsoby, jak podpořit zdravou střevní mikroflóru. Zatímco probiotika a prebiotika jsou dobře známé a často diskutované, do popředí se dostává nový hráč – postbiotika. V tomto článku se podíváme na to, co postbiotika jsou, jaké mají zdravotní přínosy, kde je najdeme a jak působí na náš organismus.

Číst víc
protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita
Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert květen 21, 2024

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelné výhody, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.
Číst víc
kratom world konopex festival konopí ostrava
KONOPEX 2024

od Vojtěch Purkert květen 16, 2024

Přečtěte si jak probíhal ostravský festival Konopex 2024, na kterém jsme si pro vás připravili náš stan a chill out zónu. Stan jsme pro Vás chystali již od čtvrtka, tak aby v pátek bylo vše připravené na Vaši návštěvu.
Číst víc