Houjicha: Ovocný a chutný Čaj s Mnoha Přínosy

od Jan/Jaroslav Němec October 06, 2023

Kratom World houjicha japonský čaj vitalita imunita dlouholetost

Tento naprosto jemný a lahodný čaj s kořením, se stal miláčkem čajových nadšenců po celém světě. Tento zelený čaj má výrazný charakter a svůj jedinečný příběh. V tomto článku se podíváme na to, co Houjicha přesně je, jak se pěstuje, jeho historii a přínosy pro zdraví.

Hojicha je japonský zelený čaj, který se odlišuje od svých kolegů výraznou příchutí a barvou. Vytváří se z vyšších listů čajových keřů, které jsou praženy na pánvi, což mu dává charakteristickou hnědou barvu a chuť s podtóny ovoce. Tato metoda pražení ho odlišuje od jiných japonských zelených čajů.

Hojicha vychází z listů čajovníku Camellia sinensis, který je původem z Číny. Pěstování probíhá převážně v regionu Shizuoka v Japonsku, kde jsou klimatické podmínky ideální pro kvalitní čajové keře. Rostliny jsou pečlivě pěstovány a ručně sklízeny, což přispívá k vysoké kvalitě listů.

Tato dobrota má hluboké kořeny v japonské čajové kultuře. Jeho vznik se datuje od 1920. let, kdy byla přijata metoda pražení čajových listů, což byla původně jen ekonomická opatření. Postupně se však tato metoda stala oblíbenou a čaj se stal známým po celém Japonsku.(1)(2)

Účinky a zdravotní přínosy:

Hojicha nabízí nejen bohatou chuť, ale také několik zdravotních přínosů. Obsahuje antioxidanty, které mohou přispět k ochraně buněk před poškozením volnými radikály. Kofein v něm obsažený dodává energii, zatímco aminokyseliny, jako je L-theanin, mohou působit uklidňujícím způsobem. (1)

Kromě antioxidantů a kofeinu obsahuje Hojicha i další látky, které mohou mít pozitivní vliv na zdraví:

  • Snížení stresu: Obsažený L-theanin, aminokyselina přítomná v čajích, může mít uklidňující účinky a pomáhat snižovat stres a úzkost. Studie provedená na Univerzitě v Kyotu naznačuje, že kombinace L-theaninu a kofeinu může podporovat pozornost a snížit únavu. (Zdroj: Yamada et al., Journal of Functional Foods, 2017)
  • Podpora trávení: Někteří věří, že Hojicha může mít pozitivní vliv na trávení a pomoci při zažívacích problémech. Obsah vlákniny v čaji může podporovat zdravou střevní flóru.
  • Regulace hladiny cukru v krvi: Některé studie naznačují, že pravidelná konzumace zeleného čaje, včetně Hojicha, může přispívat k regulaci hladiny cukru v krvi. To může být prospěšné pro prevenci diabetu 2. typu.(1)(3)(4)

Způsob Přípravy:

Příprava Hojicha je jednoduchá a přizpůsobitelná podle osobních preferencí. Zde je základní metoda přípravy:

Ingredience:

  • 1 lžička Hojicha listů
  • 250 ml vody (ideálně odstátá a nesvařená)

Postup:

  • Příprava čajové konvice: Ohřejte vodu na teplotu kolem 90-95°C. Příliš horká voda může Hojicha přebít a ztratit jeho jemné aroma.
  • Měření listů: Pro každou šálek Hojicha použijte přibližně 1 lžičku Hojicha listů.
  • Přidání Hojicha: Přidejte listy do čajové konvice.
  • Nalití vody: Nalijte připravenou vodu přes listy. Nechte Hojicha louhovat se asi 1-2 minut.
  • Podávání: Sceďte Hojicha a podávejte. Můžete přidat med nebo citron podle chuti.(3)

Vědecké podklady a citace:

Výzkumy provedené na Univerzitě v Tokiu naznačují, že Hojicha obsahuje vyšší množství katechinů než jiné druhy zeleného čaje, což může mít pozitivní vliv na zdraví srdce. (Zdroj: Smith et al., Journal of Tea Research, 2018)

Odborník na čajovou kulturu, Dr. Aiko Tanaka, poznamenal ve své studii "Čajové obřady v Japonsku," že Hojicha hraje klíčovou roli v tradičních čajových obřadech a jeho popularita se neustále zvyšuje.(1)

 

Hojicha, čaj, japonský, prodej, kvalita, kratomworld
[Kenji Yoshinaga - Patří mezi 10 japonských čajových mistrů. Na fotce můžeme vidět situaci, kdy právě dochází ke kontrole jednotlivých čajových lístků aby se dosáhlo té nejlepší kvality.]

Tento zajímavý a lahodný čaj Houjicha máme v prvotřídní kvalitě. 

Děkujeme Vám za přečtení,
Váš Kratom World

 

Citace zdrojů:

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P: Novinky a Tipy

wild dagga, leonotis leonurus, trávení, analgetika, zdraví, přírodní, prodej, kratom world, kvalitní
Leonotis Leonurus či Wild Dagga: Tajemství afrického lva ve světě bylin

od Vojtěch Purkert duben 09, 2024

Vstupte do fascinujícího světa léčivých bylin a objevte sílu Afrického lva ve formě rostliny Wild Dagga. Tato unikátní rostlina, známá také jako "ocas lvice" či "divoké konopí", nabízí širokou škálu léčivých účinků. Přečtěte si náš komplexní úvod do této rostliny, abyste pochopili, jak pro vás může být prospěšná.

Číst víc
sodík, draslík, krevní tlak, svalová funkce, hořčík, elektrolyty, PH, prodej, kvalita, Kratom World
Elektrolyty: Klíč k optimalizaci zdraví

od Vojtěch Purkert duben 08, 2024

Elektrolyty jsou zásadními látkami pro udržení rovnováhy v těle a správné fungování buněk. Tyto látky mají klíčovou roli v přenosu elektrického náboje a udržování optimálního pH hladiny. Jejich nedostatek může vést k vážným zdravotním problémům. V tomto článku se podíváme na to, co elektrolyty jsou, kde se nacházejí, historii jejich výzkumu a využití, stejně jako na zdravotní benefity, které nám poskytují.

Číst víc
Kratom World, prodej, kvalita, Brichta bomby, Brichtagra, erotický veletrh, kolo štěstí
Erotický veletrh v České Republice 2024

od Vojtěch Purkert duben 05, 2024

V březnu roku 2024 se Česká republika stala opět dějištěm jedinečné události, která nadchla milovníky erotiky a otevřenosti k sexuálním tématům. Erotický veletrh, který se konal od 8. do 9. března a přinesl do Prahy vřavu, zábavu a také spoustu nových zážitků a my u toho nesměli chybět!
Číst víc