Houjicha: Ovocný a chutný Čaj s Mnoha Přínosy

od Jan/Jaroslav Němec October 06, 2023

Kratom World houjicha japonský čaj vitalita imunita dlouholetost

Tento naprosto jemný a lahodný čaj s kořením, se stal miláčkem čajových nadšenců po celém světě. Tento zelený čaj má výrazný charakter a svůj jedinečný příběh. V tomto článku se podíváme na to, co Houjicha přesně je, jak se pěstuje, jeho historii a přínosy pro zdraví.

Hojicha je japonský zelený čaj, který se odlišuje od svých kolegů výraznou příchutí a barvou. Vytváří se z vyšších listů čajových keřů, které jsou praženy na pánvi, což mu dává charakteristickou hnědou barvu a chuť s podtóny ovoce. Tato metoda pražení ho odlišuje od jiných japonských zelených čajů.

Hojicha vychází z listů čajovníku Camellia sinensis, který je původem z Číny. Pěstování probíhá převážně v regionu Shizuoka v Japonsku, kde jsou klimatické podmínky ideální pro kvalitní čajové keře. Rostliny jsou pečlivě pěstovány a ručně sklízeny, což přispívá k vysoké kvalitě listů.

Tato dobrota má hluboké kořeny v japonské čajové kultuře. Jeho vznik se datuje od 1920. let, kdy byla přijata metoda pražení čajových listů, což byla původně jen ekonomická opatření. Postupně se však tato metoda stala oblíbenou a čaj se stal známým po celém Japonsku.(1)(2)

Účinky a zdravotní přínosy:

Hojicha nabízí nejen bohatou chuť, ale také několik zdravotních přínosů. Obsahuje antioxidanty, které mohou přispět k ochraně buněk před poškozením volnými radikály. Kofein v něm obsažený dodává energii, zatímco aminokyseliny, jako je L-theanin, mohou působit uklidňujícím způsobem. (1)

Kromě antioxidantů a kofeinu obsahuje Hojicha i další látky, které mohou mít pozitivní vliv na zdraví:

  • Snížení stresu: Obsažený L-theanin, aminokyselina přítomná v čajích, může mít uklidňující účinky a pomáhat snižovat stres a úzkost. Studie provedená na Univerzitě v Kyotu naznačuje, že kombinace L-theaninu a kofeinu může podporovat pozornost a snížit únavu. (Zdroj: Yamada et al., Journal of Functional Foods, 2017)
  • Podpora trávení: Někteří věří, že Hojicha může mít pozitivní vliv na trávení a pomoci při zažívacích problémech. Obsah vlákniny v čaji může podporovat zdravou střevní flóru.
  • Regulace hladiny cukru v krvi: Některé studie naznačují, že pravidelná konzumace zeleného čaje, včetně Hojicha, může přispívat k regulaci hladiny cukru v krvi. To může být prospěšné pro prevenci diabetu 2. typu.(1)(3)(4)

Způsob Přípravy:

Příprava Hojicha je jednoduchá a přizpůsobitelná podle osobních preferencí. Zde je základní metoda přípravy:

Ingredience:

  • 1 lžička Hojicha listů
  • 250 ml vody (ideálně odstátá a nesvařená)

Postup:

  • Příprava čajové konvice: Ohřejte vodu na teplotu kolem 90-95°C. Příliš horká voda může Hojicha přebít a ztratit jeho jemné aroma.
  • Měření listů: Pro každou šálek Hojicha použijte přibližně 1 lžičku Hojicha listů.
  • Přidání Hojicha: Přidejte listy do čajové konvice.
  • Nalití vody: Nalijte připravenou vodu přes listy. Nechte Hojicha louhovat se asi 1-2 minut.
  • Podávání: Sceďte Hojicha a podávejte. Můžete přidat med nebo citron podle chuti.(3)

Vědecké podklady a citace:

Výzkumy provedené na Univerzitě v Tokiu naznačují, že Hojicha obsahuje vyšší množství katechinů než jiné druhy zeleného čaje, což může mít pozitivní vliv na zdraví srdce. (Zdroj: Smith et al., Journal of Tea Research, 2018)

Odborník na čajovou kulturu, Dr. Aiko Tanaka, poznamenal ve své studii "Čajové obřady v Japonsku," že Hojicha hraje klíčovou roli v tradičních čajových obřadech a jeho popularita se neustále zvyšuje.(1)

 

Hojicha, čaj, japonský, prodej, kvalita, kratomworld
[Kenji Yoshinaga - Patří mezi 10 japonských čajových mistrů. Na fotce můžeme vidět situaci, kdy právě dochází ke kontrole jednotlivých čajových lístků aby se dosáhlo té nejlepší kvality.]

Tento zajímavý a lahodný čaj Houjicha máme v prvotřídní kvalitě. 

Děkujeme Vám za přečtení,
Váš Kratom World

 

Citace zdrojů:

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

thajský kratom, analgetikum, síla, výdrž, bio, listy, mitragynin, stimulační účinky, výkonnost
Thajský kratom: jeho účinky, historie a jak se liší od kratomu z Indonésie

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Tento článek se zaměřuje na thajský kratom, rostlinu rodu Mitragyna speciosa, která roste v Thajsku a je známá svými léčebnými účinky a stimulačními vlastnostmi. Thajský kratom má hlubokou historii používání mezi místními obyvateli, kteří jej tradičně využívali k úlevě od bolesti, zvýšení energie a pro relaxaci. Přečtěte si o jeho historii, účincích a rozdílu oproti kratomu z Indonésie.

Číst víc
afrodisiakum, libido, testosteron, sport, Fadogia Agrestis, svaly, růst, hormony, prodej, kvalita, kratomworld
Fadogia Agrestis: botanický přehled a jeho účinky

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Fadogia Agrestis je stálezelený keř, který dorůstá do jednoho metru výšky a jeho dlouhé štíhlé listy doplňují drobné žluté květyDaří se mu v tvrdých podmínkách afrických savan, nejběžněji ho pak najdete v Nigérii, kde se těší velké oblibě tamních mužů. Tradičně se používá v africkém lidovém léčitelství k různým účelům, zejména jako afrodiziakum a k léčbě sexuálních dysfunkcí. Rostlina si získala pozornost na trhu moderních doplňků stravy díky svým údajným přínosům pro zvýšení libida a sportovního výkonu.
Číst víc
100% Citrónová šťáva, vitamín C, antioxidant, kratom, stav, draslík, kyselina citronová, flavonoidy, alkaloidy, zdraví, prodej, kvalita, kratomworld
Citrónová šťáva: Přírodní Boost Vaší Imunity

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Citrónová šťáva, bohatá na vitamín C, je základním produktem v mnoha domácnostech. Její svěží chuť a zdravotní benefity ji činí oblíbenou mezi lidmi po celém světě. Ale co vlastně znamená, když mluvíme o 100% citrónové šťávě, a proč byste ji měli zahrnout do svého jídelníčku?

Číst víc