HHC-O co to je a jaké jsou účinky?

HHC-O co to je a jaké jsou účinky?

Každý, kdo se konopím zabývá již delší dobu, si pravděpodobně všiml, že se tento úžasný svět rozšiřuje, a to zásadním způsobem. Nové technologie a vývoj výzkumu nám umožnily objevit nejrůznější kanabinoidy spojené s rostlinou konopí. Pokud tedy patříte k těm, kteří rádi zkoušejí nové kanabinoidy, je tu další, který si můžete přidat na svůj seznam: hexahydrokanabinol-O-acetát (HHC-O).

Než se seznámíme s HHC-O, povíme si více o jeho prekurzoru, hexahydrokanabinolu (HHC). Při procesu zvaném hydrogenace se k tetrahydrokanabinolu (THC) přidává vodík a vzniká HHC. Tímto procesem vzniká stabilnější kanabinoid s mnohem delší trvanlivostí. Hydrogenace má kromě výroby kanabinoidů i další využití. Podobným procesem hydrogenace se například z rostlinných olejů vyrábí margarín. Jakmile vznikne HHC, zavede se acetylová skupina, čímž se v HHC-O vytvoří "-O". Toto přidání působí na zvýšení biologické dostupnosti přidání acetylové skupiny, "-O", zvyšuje biologickou dostupnost neboli rychlost a rozsah, v jakém se kanabinoid vstřebává do vašeho systému a vytváří aktivní účinky.

Vyšší biologická dostupnost znamená, že pravděpodobně vstřebáte více HHC-O a pocítíte více účinných látek. Tento kanabinoid může být přibližně 1.5 - 3 krát silnější než HHC. HHC-O je konopný kanabinoid s psychotropními vlastnostmi, což znamená, že má schopnost měnit náladu, chování a vnímání. Tento kanabinoid může také zmírňovat stres, tlumit bolest, napomáhat spánku a podporovat pocity mírné relaxace. Stejně jako u mnoha jiných kanabinoidů se předpokládá, že HHC-O také snižuje zánět a povzbuzuje chuť k jídlu.

HHC-O lze kombinovat s dalšími kanabinoidy, jako je CBD, a vytvořit tak doprovodný účinek, který může posílit účinky všech kombinovaných kanabinoidů. Kombinace kanabinoidů nakonec závisí na vašich preferencích a požadovaných účincích. HHC-O a CBD mají některé podobné účinky, jako je úleva od bolesti, snížení stresu a podpora spánku, takže produkty s oběma kanabinoidy mohou tyto účinky posílit. Mnoho těchto produktů kombinuje HHC-O s CBD. Plnospektrální produkty obsahují kompletní profil kanabinoidů, flavonoidů, terpenů, esenciálních olejů a mastných kyselin. Širokospektrální produkty rovněž obsahují plný profil kanabinoidů a dalších sloučenin s odstraněním případných stopových množství Delta-9 THC.

Množství HHC-O, které si zvolíte, se bude lišit v závislosti na vašich specifických potřebách a/nebo požadovaných účincích. Začínáte-li s nízkou dávkou, může vám to pomoci určit vaši konkrétní odezvu a toleranci na přípravek HHC-O. Doporučujeme začít s doporučenou velikostí dávky a postupně ji zvyšovat nebo snižovat v různých dávkách podle potřeby, abyste pocítili požadované účinky. Kanabinoidy jsou rozpustné v tucích a interagují s fytochemickými látkami, jako jsou terpeny, takže jídlo, které jíte, může ovlivnit váš osobní prožitek. V závislosti na tom, jaký produkt HHC-O užíváte, budete pravděpodobně pociťovat různé účinky v různých intervalech v průběhu vaší zkušenosti s produktem.

Jaké jsou účinky HHC-O ?

Stejně jako u mnoha jiných kanabinoidů je i o HHC-O poměrně málo údajů a výzkumů. Zatím je díky farmakologii a neoficiálním důkazům prokázáno, že tato sloučenina je psychoaktivní.

Díky uživatelům, kteří uvádějí, že pociťují uvolnění těla a svalů s relaxačním bzukotem mysli. Jiní uživatelé dokonce uváděli, že se cítí upovídaně, chichotavě a blaženě. Vrchol těchto účinků uvádí tělo do útlumu a může způsobit, že se budete cítit celkově otevřenější a klidnější. Tento kanabinoid je poměrně silný, a pokud si plánujete vzít dávku, doporučujeme vyhradit si čas na relaxaci nebo si pustit film.

HHC-O funguje podobně jako HHC, uvolňuje vaše svaly a tělo. Může pak pomalu tlumit zánět a bolest, což pomáhá při mírných bolestech. K tomu obvykle dochází při nízkých až středních dávkách, tedy asi 12-25 mg. Při vyšších dávkách můžete dokonce pociťovat ospalost, podobně jako při silném indickém opojení. Někteří lidé dokonce zažívají stav relaxace podobný meditaci, který je dosti podobný indickému květinovému hybridu. V jiných případech můžete dokonce pociťovat ospalost a probouzet se s pocitem obnovy.

Jak již bylo řečeno, high, který můžete očekávat, může být spíše podobný tomu, který byste získali z kmene s vysokým obsahem THC.  High bude tedy silnější než u tradičního HHC, a to přibližně 1,5x a dokonce silnější než u delta 8 nebo delta 10, takže to budete chtít mít na paměti v závislosti na své toleranci.

Se vší pravděpodobností poskytuje HHC-O stejné obecné účinky jako delta 9 THC, které se týkají nálady, fyzického nepohodlí, nevolnosti, chuti k jídlu a tak dále, ale jen v ještě silnější formě, než na jakou jsme zvyklí.  Protože jsou si HHC a delta 9 tak blízce příbuzné a strukturně podobné, není důvod pochybovat o tom, že HHC-O prostě obecně působí jako mnohem silnější delta 9 THC.

Typy prodůktu, ve kterých se HHC-O dodává

HHC-O je na trhu neuvěřitelnou novinkou, a tak jej velká většina konopných společností zatím nenabízí. A rozmanitost typů výrobků je v současné době poměrně omezená, opět proto, že je tak nová. HHC-O je k dispozici v několika formách, včetně olejů, tinktur, náplní, poživatin, nápojů a lokálních přípravků. Před zavedením HHC-O do své rutiny doporučujeme konzultaci se zdravotnickým pracovníkem. Reakce vašeho těla se liší v důsledku způsobu podání, což vysvětluje různou dobu nástupu a trvání účinků.

Zde jsou uvedeny typy výrobků, které najdete při vyhledávání HHC-O :

Jednorázové vapes HHC-O:

Kouření nebo vapování je jedním z nejjednodušších způsobů konzumace HHC-O a poskytuje větší biologickou dostupnost, což znamená, že můžete vstřebat větší množství HHC-O než v případě jiných forem, jako jsou například edibles. U kouřových výrobků vdechujete HHC-O, který se pak vstřebává plícemi do krevního oběhu. Kouřové produkty HHC-O obvykle účinkují během 10 až 15 minut a tyto účinky často trvají dvě až čtyři hodiny.

HHC-O Vape Cartridges: se neliší od vape cartridges, které již mnozí uživatelé konopí znají.  Tyto patrony se závitem 510 se dodávají v různých kmenech a používají vape olej obsahující čistý izolát HHC-O-acetátu spolu s terpeny.

HHC-O Pre-Rolls: se skládají z konopných květů infuzovaných HHC-O v různých kmenech, které jsou srolovaný do papíru.  Uživatel si tak nemusí sám rozemlít vlastní květinu a srolovat ji.  Jedná se o pohodlný způsob kouření produktu na bázi květiny, protože nevyžaduje žádnou přípravu.

Tinktury/oleje

Tinktury nebo oleje jsou oblíbenou metodou užívání HHC-O díky svému pohodlí. Doporučenou dávku naneste pomocí kapátka pod jazyk a olej podržte na místě minimálně 60 sekund, aby došlo k maximálnímu vstřebání kapilárami. Po uplynutí stanovené doby olej HHC-O spolkněte. Účinky tinktury nebo oleje začnete pravděpodobně pociťovat během 15 až 20 minut. Spotřebitelé obvykle uvádějí, že účinky trvají přibližně čtyři až šest hodin.

Edibles

Edibles jsou alternativním způsobem konzumace konopí a poskytují uživatelům možnost využít jeho účinky prostřednictvím potravinových produktů. Edibles, jako jsou gumové bonbony nebo karamely, představují snadný a diskrétní způsob, jak vyzkoušet HHC-O. Touto formou se HHC-O dostává přes trávicí soustavu do krevního oběhu. Účinky jedlých tablet začnete pravděpodobně pociťovat během 60 až 90 minut. Účinky edibles obvykle trvají déle než jiné způsoby podání HHC-O, přibližně šest až osm hodin.

Závěr

Pokud patříte k nadšencům do konopí, kteří milují psychoaktivnější stránku rostliny, pak si tento kanabinoid budete chtít přidat do své sbírky. HHC-o je silná léčivá sloučenina, která nabízí mnoho výhod, od úlevy od fyzického nepohodlí až po účinky na náladu. HHC-o je také neuroprotektivní látka, která pomáhá chránit mozek před poškozením. HHC-o se získává z rostliny konopí a není psychoaktivní.

Mnoho lidí hovoří o tom, jak jim produkty HHC-O pomáhají s fyzickým nepohodlím, problémy s chutí k jídlu, nevolností, nevyrovnanou náladou, spánkem a dalšími problémy.

Pokud chcete zvýšit produktivitu, kreativitu a soustředení ještě dnes, vyzkoušejte HHC-O. Pomohl už nespočetnému množství lidí dosáhnout jejich cílům a my víme, že to samé může udělat i pro vás.

Opět platí, že každý člověk je jiný a může kanabinoidy vnímat jinak. V konečném důsledku však platí, že pokud máte rádi to, co nabízí delta-9 THC, je HHC-O skvělou náhradou.

Děkujeme za přečtení, 

Váš Kratom World


Zanech komentář