Co je to Rapé, odkud pochází a jaké jsou jeho účinky?

od Jan/Jaroslav Němec October 10, 2022

Kvalitní Rapé Kratom World Prodej Rapé Nicotiana Rustica Tradice

Co je Rapé, odkud Rapé pochází, z jaké rostliny a jak se získává/zpracovává?


Rapé je směs popela z rostlin síly rostoucích v Amazonii, používáno domorodými kmeny z Brazílie. Rapé, jako spoustu jiných rostlin, jesoučástí nejstarších legend mnoha amazonských kmenů a prolínají se s jejich rituály, uctíváním různých božstev v návaznosti na záměr jedince nebo specifické účinky vybraného druhu rapé.

Hlavní složkou Rapé je Tabák selský (Nicotiana rustica), který roste právě v Jižní a Střední Americe.

Tabák Rapé samozřejmě není jedinou složkou, do směsi se tedy přidávají ještě další byliny. Mezi ty tradiční, které měli tamní obyvatelé k dispozici patříPalo santo,Mučenka pletní, levandule, máta, skořice, fazole,Wayusa či banánová kůra. 

Příprava pak probíhala následovně. Tabák se nejdříve namočil do vody, nasekal na menší kousky a usušil nad ohněm. Suché listy se opět postupně ve hmoždíři vyrobeného z palisandru rozmělnily a přesívaly, dokud nezbyl puze jemný prášek.

V  Evropě jsme se s tímto produktem poprvé setkali v roce 1493. S Rapé se seznamuje i mnich a misionář, působící v Amazonii, Friar Ramón Par.. Rapé je propojeno s místními domorodci, nemohl si tak nevšimnout, jak si příslušníci kmene nechávají od hlavního šamana foukat neidentifikovatelnou směs do nosu. Jakmile se společně s Kryštofem Kolumbusem opět vrátil do Evropy, přivezl s sebou i Rapé a tím se jeho historie začala psát i na našem kontinentu. Postupně začali neznámý produkt zkoumat a roku 1723 byly sepsány účinky a vhodné dávkování.
Na co se Rapé využívá

Hlavní potřebou užívání Rapé nebyl chtíč pro příjemný pocit ale spíše duševní vyrovnání samotné/ho se sebou.. Aktuálně by se tento Amazonský rituál dal nazvat jako duševní terapie. Cely rituál vypadal takto: Jak už to bývalo, kmen měl svého šamana, který byl ve vedení rituálu. Šaman interaktoval s každým z účastníku s otázkou::“Za jakým účelem se obřadu účastní a na co chce zde získat odpověď?” Díky této otázce šaman dokázal rozeznat potřebný druh pro každého účastníka rituálu a tak jim pomoci. 

Následuje část samostatného podávání jednotlivých druhů. Způsob jakým se Rapé dostávalo do těla je jednoduchý. Šaman měl dutou tyčinku vyrobenou z Amazonských bambusu či kosti. Šaman vždy přiložil tyčinku k nosu každého jednotlivce a foukl do ní. Nejdříve do pravé nosní dírky, jež měla symbolizovat smrt a poté do levé nosní dírky jako znovuzrození.

Směs pomalu začala účinkovat. Lidé se začali dostávat do nich samotných, uvolnili se, vyrovnávali se a těšili se ze svého života. Samotní šamani se pak dokonce dokázali napojit na samotný Vesmír a čerpat z něj energii.

Toto byl průběh jednoho z více rituálu, kde se Rapé využívalo. Rapé se dále spojuje  i s dalšími lidskými potřebami. Ať už se jednalo o ceremoniály plodnosti, menstruace, hojnosti, přání přívětivého počasí či zasvěcení nebo přeměny chlapce na muže. Pro zajímavost, u těchto rituálů se také rozlišovala doba, kdy ceremoniál probíhal, Některé se konaly ještě před východem slunce a jiné začaly až když slunce zapadlo. Průběh ceremoniálu ale měl vždy jasnou osnovu a to foukání Rapé do dvou nosních dírek


Jaké jsou účinky Rapé a jak se dá užívat a jaká je ideální dávka?

V kostce působí Rapé takto:

  • Odpouští od negativních myšlenek v těle
  • uvolňuje a pročišťuje zablokované čakry
  • Zvyšuje procítění našich emocí a pomáhá je dostat ven.
  • Dokáže pomoci s našimi vnitřními dlouhodobějšími problémy a tak nechat volně proudit energii tělem
  • Díky tomu, že dokážeme volně procítit emoce a otevřít se, vystupuje na scénu naše pravé nitro. 
  • U pokročilejších uživatelů se také dá pracovat s vizemi, které se mohou začít objevovat.

Rapé je tak skvělým pomocníkem při náročných dnech nebo při tvůrčí činnosti.Druhy Rapé a čím se liší

Rapé Muruchi- svoji energií laděné do zemitě meditačních tónů, v nose téměř neštípe. Navozuje hluboké stavy ponoření se do sebe vhodné k sebeprogramování či k energetické léčbě. Vřele doporučujeme. Původem z oblasti venezuelsko-kolumbijských hranic.

Tento velice kvalitní druh, který jsme si mezi všemi vybrali a zaujal nás nejvíce lze zakoupit na našich stránkách na odkazu ZDE.

Rapé samauma- Samauma je intenzivní popelové rapé mírně tabákové vůně. Je silně otevírající srdeční čakru, má slunečnou energii a dlouhý účinek.
Rapé Jurema-Jurema je intenzivní rapé tabákové vůně. Je silně vizuální, má těžší zemitou energii a dlouhý účinek.
Rapé Mulateiro-  je z rostliny Calycophyllum spruceanum a je svoji energií laděné do povznášející nálady silou spíše milejší a vhodné pro začátečníky, v nose téměř neštípe. Navozuje příjemné stavy povznesení se a vhodné k stimulaci či k energetické léčbě. Původem z oblasti brazilsko-venezuelských hranic.
Rapé Pereira- Lehčí, velice příjemné rapé s energií slunce a větru, povznášející náladu.Na začátku krátce štípe a pak už pozorujete, jak se dostává do každé Vaši buňky a prosvětluje je. Rapé z oblasti hranic Kolumbie a Venezuely.
Rapé Murici je silné a intenzivní rapé se zemitými tabákovými tóny, které je vhodné na silnou energetickou i tělesnou očistu. Ve větším množství setne na kolena i ty nejsilnější povahy. Doporučujeme odvážným!
Rapé Cumaruje klasické silné brazilské Rapé. Vyniká intenzivní vůní tabáku a očistným, až purgativním charakterem, které v mírně větším množství potěší i zkušené "šamany". V menším množství potěší odvážné začátečníky.
Rapé Tsunu - Yawanawa: Směs pojmenovaná po jednom z nejznámějších šamanů má především čistící účinky. Je považována za jednu z nejsilnějších, a tak není vhodná pro začínající uživatele.
Rapé Bobinsana: Směs tabáku a jihomarické rostliny Bobinsana, jež se pyšní krásnými růžovými květy vyvolává pocity lásky, vřelosti a empatie. Možnost i jasných a živých snů.
Rapé Guarumo: Směs tabáku a rostliny Guaramo rostoucí v jihoamerické džungli působí jako přírodní relaxant, který dokáže navodit meditativní stav.

 

Rapé u nás koupíte ZDE

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v ...

supergreens, super zelená zelenina, brokolice, kapusta, prodej, houby, vláknina, kratomworld, kvalita, špenát, petržel, imunita, antioxidant
Super Greens: Jak můžou změnit váš životní styl a zdraví?

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Číst víc
Ibišek súdánský, kvalita, prodej, kratomworld, antioxidant, relax, čaj, zdraví, stres
Ibišek Súdánský: Jeho Tajemství a Zdravotní Benefity

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Ibišek súdánský, známý také jako Hibiscus sabdariffa, není pouze okrasnou květinou, ale také skvělým přírodním zdrojem pro podporu zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co je to za rostlinu, odkud pochází, jakou má historii a jaké zdravotní přínosy a účinky může nabídnout. 

Číst víc
Zázvor, ginger, prodej, kvalita, kratomworld, keto dieta, antistress, mangan,
Indonéský Zázvor: Zázrak zdraví z jihovýchodu

od Vojtěch Purkert únor 19, 2024

Indonéský zázvor, známý také jako "jahe" v indonéštině, je aromatická kořenová rostlina původem z jihovýchodní Asie. Tato vysoce ceněná rostlina není pouze klíčovou součástí indonéské kuchyně, ale také nabízí řadu zdravotních přínosů. V tomto článku se podíváme na to, co to indonéský zázvor vlastně je, jakou historii má a jaké účinky a zdravotní přínosy přináší.
Číst víc