Betain HCL může změnit váš život!

od Vojtěch Purkert June 24, 2024

Betain HCL, prodej, kvalita, kratomworld, zdraví, kyselina, živiny, vitamin B12, vápník, železo, hořčík, detoxikace, zažívací problémy

V oblasti zdraví a fitness se jen málo doplňků může pochlubit transformačním potenciálem betainu HCL.
Tato sloučenina, která se přirozeně vyskytuje v potravinách, jako je řepa a špenát, si získala pozornost pro svůj významný vliv na zdraví trávicího traktu a celkovou pohodu. Pojďme se tedy seznámit s pozoruhodnými výhodami betainu HCL a s tím, jak jej lze zařadit do každodenní rutiny a zlepšit tak své zdraví. (2)

VýhodyBetainu HCL

Jednou z hlavních výhod Betainu HCL je jeho schopnost zlepšovat trávení.
Betain HCL zvyšuje obsah žaludeční kyseliny, která je klíčová pro štěpení potravy, vstřebávání živin a zabraňuje osídlení střev škodlivými bakteriemi.
Zvýšením hladiny žaludeční kyseliny může betain HCL zmírnit příznaky poruch trávení, nadýmání a pálení žáhy, což vede k pohodlnějšímu a efektivnějšímu procesu trávení.

Správná hladina žaludeční kyseliny je nezbytná pro vstřebávání klíčových živin, včetně vitamínů a minerálů. Betain HCL napomáhá trávení bílkovin a asimilaci živin, jako je vitamin B12, vápník, železo a hořčík. Lepší vstřebávání živin může mít za následek vyšší hladinu energie, lepší funkci imunitního systému a celkově lepší fyzické zdraví. (1), (2)

Hraje zásadní roli ve funkci jater

Pomáhá v procesu metylace, která je životně důležitá pro detoxikaci jater a udržení jejich zdraví. Pravidelný příjem Betainu HCL přispívá k celkové detoxikaci a metabolickým procesům. Betain HCL může mít také kardiovaskulární přínosy, pomáhá regulovat hladiny homocysteinu v krvi, aminokyseliny spojené se srdečním onemocněním, pokud je přítomna ve vysokých množstvích.

Udržováním zdravých hladin homocysteinu může Betain HCL snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění a podporovat zdraví srdce. (4)

Zvyšuje svalovou hmotu a výkon

Sportovci a fitness nadšenci mohou považovat Betain HCL za zvláště prospěšný, bylo prokázáno, že betain zvyšuje svalovou hmotu a zlepšuje fyzický výkon tím, že podporuje syntézu bílkovin a růst svalů. (3)

Zmírňuje hypochlorhydrii

Hypochlorhydrie neboli nízká žaludeční kyselina může vést k četným zažívacím problémům a nedostatku živin. Betain HCL je účinnou léčbou tohoto stavu, pomáhá obnovit normální hladinu žaludeční kyseliny a zmírnit související příznaky, to vede k lepšímu trávení, zvýšené absorpci živin a celkovému zlepšení trávicího zdraví.(1), (4) 

Kratom World Betain HCL trávení bílkovin podpora svalové hmoty

["Dr. Eric Berg: Betaine HCL je skutečně cenným doplňkem pro ty, kteří mají zažívací potíže nebo problémy se vstřebáváním živin. Jeho role ve zvýšení produkce žaludeční kyseliny může významně zmírnit příznaky zažívacích potíží a zlepšit biologickou dostupnost klíčových živin. Navíc jeho přínosy přesahují trávení a nabízí podporu funkce jater a kardiovaskulární zdraví Je však nezbytné, aby se jednotlivci před zahájením jakéhokoli nového režimu suplementace poradili se zdravotnickými pracovníky, protože vhodné dávkování a frekvence se mohou značně lišit v závislosti na osobním zdravotním stavu a stravovacích návycích."] (3)

Jak užívat Betain HCL?

Betain HCL se obvykle užívá ve formě kapslí a dávkování se liší v závislosti na individuálních potřebách a konkrétnímu produktu.

Zde jsou obecné pokyny pro jeho použití:

Počáteční dávkování: Začněte s jednou tobolkou (obvykle 500 mg) s jídlem, které obsahuje bílkoviny. To pomáhá změřit reakci vašeho těla na doplněk.

Pokud se neobjeví žádné nežádoucí účinky, můžete dávku postupně zvyšovat o jednu kapsli na jídlo, dokud neucítíte pocit zahřívání v žaludku. Tento pocit naznačuje, že hladiny žaludeční kyseliny jsou dostatečné.

Jakmile dosáhnete bodu zahřátí, snižte dávkování o jednu kapsli. Toto je vaše optimální dávka. Pro mnoho lidí je to jedna až tři kapsle na jídlo.

Údržba: Pokračujte s optimálním dávkováním pro každé jídlo. Pokud zaznamenáte jakékoli nepohodlí nebo nežádoucí účinky, snižte dávkování nebo se poraďte s lékařem. (1), (2)

Frekvence užívání

Betain HCL by měl být užíván s jídlem, zejména s vysokým obsahem bílkovin, pro podporu trávení.

Konzistence je klíčem k dosažení nejlepších výsledků, proto se doporučuje zakomponovat ji do každého hlavního jídla. Je však nezbytné přizpůsobit dávkování a frekvenci vašim individuálním potřebám a konkrétním zdravotním podmínkám. (5), (6), (3)

 

Závěr

Betain HCL má potenciál výrazně zlepšit Vaše trávicí zdraví, zlepšit vstřebávání živin, podpořit zdraví jater, srdce a zvýšit výkonnost svalů. Jakmile najdete ideální dávkování pro Vaše tělo, můžete odemknout veškeré výhody a celkovou transformaci k Vaší pohodě. Využijte potenciál Betainu HCL a udělejte krok ke zdravějšímu a živějšímu životu s našemi kapslemi, které obsahují 500mg Betainu HCL. (1), (4)


Děkujeme Vám za přečtení, 

Váš Kratom World.

 

Zdroje:

  1. Meal-Time Supplementation with Betaine HCl for Functional Hypochlorhydria: What is the Evidence? (n.d.). PubMed Central (PMC). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7238915/
  2. Betaine as a Functional Ingredient: Metabolism, Health-Promoting Attributes, Food Sources, Applications and Analysis Methods. (n.d.). PubMed Central (PMC). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10302777/
  3. What Is Betaine HCl? Benefits and How to Use | Dr. Berg. (2024, April 17). Dr. Berg | Health and Fitness News, Courses, Recipes, Natural Remedies. https://www.drberg.com/blog/what-is-betaine-hcl-and-how-to-use-it
  4. Effects of betaine supplementation on cardiovascular markers: A systematic review and Meta-analysis - PubMed. (n.d.). PubMed. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33764214/
  5. The Benefits of Gut Restore with Betaine HCL for Digestion. (n.d.). Amy Myers MD. https://www.amymyersmd.com/article/betaine-hcl
  6. What Is Betaine: 11 Amazing Health Benefits of Betaine HCl. (n.d.). Find a Doctor by Insurance | Best Local Doctor Reviews - FindaTopDoc. https://www.findatopdoc.com/Diet-and-Nutrition/betaine-hcl-benefits

 

Vojtěch Purkert
Vojtěch Purkert


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

thajský kratom, analgetikum, síla, výdrž, bio, listy, mitragynin, stimulační účinky, výkonnost
Thajský kratom: jeho účinky, historie a jak se liší od kratomu z Indonésie

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Tento článek se zaměřuje na thajský kratom, rostlinu rodu Mitragyna speciosa, která roste v Thajsku a je známá svými léčebnými účinky a stimulačními vlastnostmi. Thajský kratom má hlubokou historii používání mezi místními obyvateli, kteří jej tradičně využívali k úlevě od bolesti, zvýšení energie a pro relaxaci. Přečtěte si o jeho historii, účincích a rozdílu oproti kratomu z Indonésie.

Číst víc
afrodisiakum, libido, testosteron, sport, Fadogia Agrestis, svaly, růst, hormony, prodej, kvalita, kratomworld
Fadogia Agrestis: botanický přehled a jeho účinky

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Fadogia Agrestis je stálezelený keř, který dorůstá do jednoho metru výšky a jeho dlouhé štíhlé listy doplňují drobné žluté květyDaří se mu v tvrdých podmínkách afrických savan, nejběžněji ho pak najdete v Nigérii, kde se těší velké oblibě tamních mužů. Tradičně se používá v africkém lidovém léčitelství k různým účelům, zejména jako afrodiziakum a k léčbě sexuálních dysfunkcí. Rostlina si získala pozornost na trhu moderních doplňků stravy díky svým údajným přínosům pro zvýšení libida a sportovního výkonu.
Číst víc
100% Citrónová šťáva, vitamín C, antioxidant, kratom, stav, draslík, kyselina citronová, flavonoidy, alkaloidy, zdraví, prodej, kvalita, kratomworld
Citrónová šťáva: Přírodní Boost Vaší Imunity

od Vojtěch Purkert červenec 17, 2024

Citrónová šťáva, bohatá na vitamín C, je základním produktem v mnoha domácnostech. Její svěží chuť a zdravotní benefity ji činí oblíbenou mezi lidmi po celém světě. Ale co vlastně znamená, když mluvíme o 100% citrónové šťávě, a proč byste ji měli zahrnout do svého jídelníčku?

Číst víc