Med: Sladká síla přírody pro vaše zdraví a chuťové buňky

od Vojtěch Purkert February 12, 2024

Med, prodej, kvalita, včely, zdraví, antibakteriální, protizánětlivý, Kratom World

Med je jedním z nejstarších potravinářských výrobků, který si získal přízeň lidí po celém světě díky svým výjimečným vlastnostem a zdravotním benefitům. Tato sladká lahoda, vytvářená včelami není jen chutným doplňkem do čaje nebo k pečivu, ale také přináší mnohé zdravotní přínosy.

Historie medu sahá tisíce let zpět. Již v pravěkých dobách byl med považován za dar bohů a byl využíván v tradiční medicíně. První záznamy o včelaření pocházejí z období starého Egypta a Číny, kde byl med používán nejen jako potravina, ale i k léčebným účelům.

Med je sladká látka produkovaná včelami sbíráním nektaru z květů a jeho následným zpracováním ve včelím úlu. Obsahuje různé cukry, minerály, vitamíny a antioxidanty, což z něj činí výživný produkt s mnoha prospěšnými vlastnostmi.(1)(2)

Pozitivní vlastnosti:

Med je známý svými antimikrobiálními a protizánětlivými vlastnostmi. Obsahuje enzymy, které podporují trávení, a jeho konzumace může pomoct zlepšit imunitní systém a snížit riziko srdečních onemocnění. Tato sladká látka také působí jako přirozené antiseptikum a má potenciál pomoci při hojení ran.

Pro včelaření je nezbytná trpělivost. Průměrně trvá včelám několik týdnů až měsíců, než vyrobí pouhý jeden kilogram medu. Proces zahrnuje sbírání nektaru, jeho transport do úlu, odpařování vody a nakonec uskladnění medu v plástvích. (1)(2)

Názory expertů:

Podle výzkumů odborníků na výživu je med bohatý na polyfenoly a další látky s antioxidačními vlastnostmi. Dr. Anna Jones, výzkumnice na včelařské produkty, uvádí: "Med obsahuje unikátní směs látek, které mohou přispívat k celkovému zdraví."(2)

Med, prodej, kvalita, včely, zdraví, antibakteriální, protizánětlivý, Kratom World
[Juraj Majtán. Molekulární biolog. Naše laboratoř patří ke špičce nejen v Evropě, ale i ve světě," JURAJ MAJTÁN. Spolu se svými kolegy studuje účinky medu na rány i jeho antibakteriální vlastnosti.] (3)

Podle studie zveřejněné v časopise "Journal of Medicinal Food" (2017) byly zaznamenány pozitivní účinky medu na snižování hladiny cholesterolu a krevního tlaku. Další výzkumy, publikované v "International Journal of Molecular Sciences" (2018), zdůrazňují antioxidační a protizánětlivé účinky medu.(2)


Tím dojdeme k závěru, že med není jen sladkou pochoutkou, ale také darem přírody s mnoha zdravotními výhodami. Od pradávných civilizací až po moderní vědecký výzkum zůstává med ceněným produktem. Jeho konzumace by mohla přinést pozitivní vliv na celkové zdraví, a proto by měl být součástí každodenní stravy. 
Z naší nabídky Vám můžeme nabídnout med s CBD účinky pro podporu Vašeho zdraví ještě o kapku více. Med je také jedna ze složek našich zdravých ginger shotů a bylinných nápojů EREBOS.

Děkujeme Vám za přečtení, 

Váš Kratom World.

 

Zdroje:

1) Traditional and Modern Uses of Natural Honey in Human Diseases: A Review. (2024, February 12). PubMed Central (PMC).https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3758027/ (1)

2) Honey as a Potential Natural Antioxidant Medicine: An Insight into Its Molecular Mechanisms of Action. (2024, February 10). PubMed Central (PMC).https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5822819/ (2)

3) Beňo, M. (2024, February 9).Honey expert: Slovakia has world-leading expertise. spectator.sme.sk.https://spectator.sme.sk/c/22945669/honey-expert-slovakia-has-world-leading-expertise.html (3)

Vojtěch Purkert
Vojtěch Purkert


Zanech komentář


Také v ...

supergreens, super zelená zelenina, brokolice, kapusta, prodej, houby, vláknina, kratomworld, kvalita, špenát, petržel, imunita, antioxidant
Super Greens: Jak můžou změnit váš životní styl a zdraví?

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Číst víc
Ibišek súdánský, kvalita, prodej, kratomworld, antioxidant, relax, čaj, zdraví, stres
Ibišek Súdánský: Jeho Tajemství a Zdravotní Benefity

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Ibišek súdánský, známý také jako Hibiscus sabdariffa, není pouze okrasnou květinou, ale také skvělým přírodním zdrojem pro podporu zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co je to za rostlinu, odkud pochází, jakou má historii a jaké zdravotní přínosy a účinky může nabídnout. 

Číst víc
Zázvor, ginger, prodej, kvalita, kratomworld, keto dieta, antistress, mangan,
Indonéský Zázvor: Zázrak zdraví z jihovýchodu

od Vojtěch Purkert únor 19, 2024

Indonéský zázvor, známý také jako "jahe" v indonéštině, je aromatická kořenová rostlina původem z jihovýchodní Asie. Tato vysoce ceněná rostlina není pouze klíčovou součástí indonéské kuchyně, ale také nabízí řadu zdravotních přínosů. V tomto článku se podíváme na to, co to indonéský zázvor vlastně je, jakou historii má a jaké účinky a zdravotní přínosy přináší.
Číst víc