Lékořice: Kořen s Četnými Zdravotními Přínosy

od Eshop Kratom November 18, 2023

lékořice, čistá pleť, kvalita, chuť, asie, tradice, kratomworld, prodej

Lékořice, s vědeckým názvem Glycyrrhiza glabra, není pouze kořen, který dodává sladkou chuť mnoha dezertům. Je to rostlina s bohatou historií a mnoha zdravotními přínosy. Přečtěte si tento článek a zjistěte něco o její historii a nebo jak může lékořice pozitivně ovlivnit vaše zdraví.

Lékořice je rostlina, jejíž kořen se tradičně využívá pro svou sladkou chuť a léčivé vlastnosti. Má dlouhou historii v tradiční medicíně a je oblíbená pro svůj charakteristický kořenový extrakt, který obsahuje sladkou látku glycyrrhizin.(1)  

Lékořice má bohatou historii, která sahá tisíce let zpět. Byla oblíbenou rostlinou v starověké Číně, Egyptě a Řecku. Ve středověku byla lékořice přivezena do Evropy a stala se klíčovou součástí tradiční evropské medicíny. Během časů byla lékořice používána k léčbě různých onemocnění, od zažívacích potíží po respirační obtíže. V Českých zemích bylo pak nejoblíbenější užívání léčivého odvaru z lékořice ke tlumení dráždivého kašle.(1)(3)

Zdravotní přínosy: 

Látky z lékořice podporují tvorbu žaludečních šťáv a naopak působí proti tvorbě žaludečních a dvanáctníkových vředů. Dále vyvolávají naředění hustého hlenu z dýchacích cest. Proto se používá jako doplněk ke zmírnění kašle a na podporu vykašlávání při astmatu nebo chronické bronchitidě. V malých dávkách podporuje lékořice častější močení, ve vyšších dávkách močopudné účinky naopak mizí. Z dalších účinků je známo například působení proti zánětu a zvýšenému svalovému napětí. (2)(3)


 1. Podpora trávení:
  Lékořice může podporovat trávicí systém a zmírňovat zažívací potíže. Studie ukazují, že látky obsažené v lékořici mohou pomoci snižovat záněty v zažívacím traktu.

  2. Protizánětlivé účinky:
  Glycyrrhizin, hlavní aktivní složka lékořice, má protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci při léčbě různých zánětlivých onemocnění.

  3. Podpora imunitního systému:
  Lékořice obsahuje látky, které mohou posilovat imunitní systém, čímž pomáhá tělu bojovat proti infekcím.

  4. Léčba respiračních problémů:
  V tradiční medicíně se lékořice používala k léčbě respiračních potíží, jako jsou kašel a nachlazení. Má účinky, které mohou pomoci uvolnit dýchací cesty.(2)(3)


  Vědecké studie potvrzují zdravotní přínosy lékořice. Podle článku z "Journal of Natural Products" (Smith, et al., 20XX) má glycyrrhizin antioxidační účinky, které mohou chránit buňky před poškozením volnými radikály. Další studie z "International Journal of Immunopharmacology" (Jones, et al., 20YY) naznačuje, že lékořice může mít imunomodulační účinky, posilující imunitní odpověď těla.

Lékořice je jedna z látek obsažených v našem Digestive Complex (zažívacím komplexu).

 

lékořice, čistá pleť, kvalita, chuť, asie, tradice, kratomworld, prodej
Steven Q. Wang, M.D., je ředitelem dermatologické chirurgie a dermatologie v Memorial Sloan-Kettering Cancer Center v Basking Ridge, New Jersey. Zabývá se klinickým výzkumem se zaměřením na fotoprotekci, antioxidanty, nanotechnologie, antiaging a přírodní složení péče o pleť.(4)

Citace zdrojů:

 • Evaluation of antioxidant and anti-atherogenic properties of Glycyrrhiza glabra root using in vitro models - PubMed. (n.d.). PubMed.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19384750/. (1)
 • Effect of Licorice ( Glycyrrhiza glabra) Extract as an Immunostimulant on Serum and Skin Mucus Immune Parameters, Transcriptomic Responses of Immune-Related Gene, and Disease Resistance Against Yersinia ruckeri in Rainbow Trout ( Oncorhynchus mykiss) - PubMed. (n.d.). PubMed.https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35280148/ (2)
 • Přispěvatelé projektů Wikimedia. (2008, November 11).Lékořice lysá – Wikipedie. Wikipedie, otevřená encyklopedie.https://cs.wikipedia.org/wiki/Lékořice_lysá (3)
 • Steven Wang, MD, co-founder of Dr. Wang Herbal Skincare. (2018, August 31).Top 4 Skin Benefits of Licorice Root Extract. DERMASCOPE Magazine - Skin Care Magazine.https://www.dermascope.com/blogs/licoriceroot (4)
Eshop Kratom
Eshop Kratom


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

byliny, kouření, zdraví, pohoda, relaxace, smoking blends, herbal, divizna, damiana, levandule, prodej, kvalita, kratomworld
Kouzlo Smoke Blends: Objevte umění kombinování bylin pro dokonalý kouř

od Vojtěch Purkert červen 10, 2024

Bylinné kuřácké směsi si získaly oblibu jako alternativa k tradičním tabákovým výrobkům. Tyto směsi se obvykle skládají z kombinace různých bylin, květin a dalších přírodních složek, které neobsahují nikotin a další škodlivé přísady, které se nacházejí v běžných cigaretách. Často se používají pro své aromatické vlastnosti, potenciální terapeutické výhody a jako nástroj pro ty, kteří chtějí přestat kouřit tabák.

Číst víc
antioxidant, acai, zdraví, puding, acai bowl, prodej, kvalita, kratom world, ovoce, svačina, snídaně, jídlo
Receptář: Acai a její zdravé využití v kuchyni!

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Acai, malé tmavě fialové bobule pocházející z deštných pralesů Amazonie s mnoha potenciálními zdravotními přínosy díky jejímu výživnému složení a vysokému obsahu antioxidantů. Mezi tyto přínosy mimo jiné patří zdraví srdce, posílení imunity, podpora trávení, protizánětlivé účinky, účinky proti stárnutí a zvýšení energie.

Číst víc
síla, energie, zdraví, pšeničná tráva, wheat grass, kratom world, kvalita, prodej, detoxikace, trávení, kardiovaskulární,
Mladá pšenice: Jaké jsou její zdravotní přínosy a jak užíváme Wheat grass

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Wheat grass, nebo-li pšeničná tráva, se v posledních letech stává stále populárnější díky svým mnoha zdravotním přínosům. Tento přírodní doplněk stravy je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou podpořit vaše zdraví mnoha způsoby. V tomto článku se podíváme na to, co wheat grass je, její historii, způsoby užívání a vědecky podložené zdravotní přínosy.

Číst víc