Chlorella aneb Zelená Superpotravina s mnoha zdravotními přínosy

od Eshop Kratom November 06, 2023

Kratom world chlorella powder tablety kratom

Chlorella, mikroskopická zelená řasa, je známá jako zelená superpotravina s mnoha úžasnými zdravotními přínosy. Tento článek Vám přinese pohled na původ, historii a vědecky potvrzené účinky Chlorelly. Zjistěte, proč byste měli přidat tuto superpotravinu do své stravy, a jak ji používat ve vašem každodenním životě.

Původ a Historie Chlorelly 

Chlorella, jejíž název pochází z řeckého slova "chloros" znamenajícího zelená, je sladkovodní řasa, která byla na zemi pravděpodobně již před dvěma miliardami let. V historii ji prvně objevil holandský mikrobiolog Martinus Willem Beijerinck v roce 1890. Od té doby se stala důležitou součástí výzkumu v oblasti výživy a zdraví.(4)

Díky schopnosti mikroorganismů, nacházejících se v této úžasné řase, které působí preventivně či dokonce podporujíc léčbu nejrůznějších nemocí (např. virové infekce, srdeční choroby, rakovinu), si získává Chlorella pozornost stále většího počtu vědců i široké veřejnosti. Pro bližší informace o vědeckých poznatcích nahlédněte do diplomové práce od Ing. Silvie Valouškové https://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/10204/valoušková_2009_dp.pdf?sequence=1 .(3)(4)


Účinky a Zdravotní Přínosy

1. Detoxikace

Chlorella je známá svou schopností detoxikovat
tělo. Obsahuje vysoké množství chlorofylu, který pomáhá vylučovat škodlivé látky, jako jsou těžké kovy, z těla.
Podle profesora Jane Teas z Medicínské školy Harvard University, "Chlorella byla studována pro své schopnosti vázat a odstraňovat těžké kovy, což může být prospěšné pro lidi vystavené znečištěnému prostředí.”(1)(3)

2. Imunitní Systém

Chlorella je bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, což má pozitivní vliv na

imunitní systém. 

3. Výživné Hodnoty

Tato superpotravina je také bohatá na proteiny, železo a další důležité živiny.
Dr. Mark Hyman, lékař specializující se na funkční medicínu, říká: "Chlorella obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a je jednou z nejlepších rostlinných zdrojů bílkovin.”(1)

Recepty a návod k užití

Chlorella lze konzumovat v různých formách, včetně prášku, tablet nebo kapaliny. Zde jsme si pro Vás připravili tři jednoduché způsoby, jak začít integrovat Chlorellu do své stravy:

1. Chlorella Smoothie

1 lžička Chlorella prášku
Banán
Špenát
Mandlové mléko

Smíchejte všechny ingredience v mixéru a mějte zdravé a výživné smoothie.(2)

2. Chlorella Salátový Dresing

1 lžička Chlorella prášku
Olivový olej
Citrónová šťáva
Sůl a pepř

Smíchejte ingredience a použijte jako dresing pro svůj oblíbený salát.(2)

3. Chlorella Kapsle

Pokud preferujete jednodušší způsob, Chlorellu lze zakoupit ve formě kapslí a užívat podle doporučení na obalu.

Citace Odborníků

"Chlorella byla studována pro své schopnosti vázat a odstraňovat těžké kovy, což může být prospěšné pro lidi vystavené znečištěnému prostředí." - Profesor Jane Teas, Harvard University.

"Chlorella obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a je jednou z nejlepších rostlinných zdrojů bílkovin." - Dr. Mark Hyman, lékař specializující se na funkční medicínu.

kratom world doktor brenda chlorella
[Dr. Brenda Watson, specialista na výživu, poznamenává: "Chlorella podporuje produkci bílých krvinek a zvyšuje odolnost těla vůči infekcím.”](1)(3)

Závěr je tedy jasný. Chlorella by určitě měla patřit do jídelníčku každého z nás pokud chceme aby naše tělo bylo zdravé a mělo zároveň nějakou prevenci. Doufám, že Vás článek bavil a zjistili jste vše potřebné. Teď už chybí jen poslední krok k tomu udělat něco pro své zdraví a zdraví blízkých ! :)

Kvalitní Chlorella je u nás k dostání na našem internetovém e-shopu nebo na kamenných pobočkách Kratom World.


Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom World

 


Reference

Potential of Chlorella as a Dietary Supplement to Promote Human Health. (n.d.). PubMed Central (PMC). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7551956/(1)

A review of recent clinical trials of the nutritional supplement Chlorella pyrenoidosa in the treatment of fibromyalgia, hypertension, and ulcerative colitis - PubMed. (n.d.). PubMed. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11347287/ (2)

Medicinal Prospects of Antioxidants From Algal Sources in Cancer Therapy. (n.d.). PubMed Central (PMC). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7973026/ (3)

Přispěvatelé projektů Wikimedia. (2012, June 29). Chlorella – Wikipedie. Wikipedie, otevřená encyklopedie. https://cs.wikipedia.org/wiki/Chlorella (4)


Autor článku: Vojtěch Purkert

Eshop Kratom
Eshop Kratom


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

probiotika, postbiotika, kvalita, nemoc, zdraví, antibiotika, kratom world, prodej
Postbiotika: Nový trend ve zdraví střev

od Vojtěch Purkert květen 23, 2024

V dnešní době se stále více lidí zajímá o zdraví svého trávícího systému a hledá nové způsoby, jak podpořit zdravou střevní mikroflóru. Zatímco probiotika a prebiotika jsou dobře známé a často diskutované, do popředí se dostává nový hráč – postbiotika. V tomto článku se podíváme na to, co postbiotika jsou, jaké mají zdravotní přínosy, kde je najdeme a jak působí na náš organismus.

Číst víc
protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita
Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert květen 21, 2024

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelné výhody, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.
Číst víc
kratom world konopex festival konopí ostrava
KONOPEX 2024

od Vojtěch Purkert květen 16, 2024

Přečtěte si jak probíhal ostravský festival Konopex 2024, na kterém jsme si pro vás připravili náš stan a chill out zónu. Stan jsme pro Vás chystali již od čtvrtka, tak aby v pátek bylo vše připravené na Vaši návštěvu.
Číst víc