Acerola, Přírodní Vitamín C

od Jan/Jaroslav Němec March 27, 2022

Kratom World Třešeň acerola vitamin C prodej Kratom World imunita

Acerola také nazývaná malpigie lysá či barbadoská třešeň je rostlina pěstovaná, především pro své zázračné plody, které jsou považovaný za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C.

Jak vypadá Acerola a kde roste?

Acerola se vyskytuje na karibském ostrově Barbados.
V dnešní době je táto rostlina k nalezení po celém Karibiku, střední i jižní Americe, ale i jihovýchodu Asie, Austrálii a Africe. Plody připomínají třešně, jsou kulaté až 3cm a mají lesklou červenou slupku.

Hlavní přínos Aceroly byl objeven v roce 1945.

Účinně napomáhá při:

-podpora imunitního systému
-zlepšení stavu pokožky, sliznice a vlasů
-snížení hladiny cholesterolu
-zlepšení zraku
-zrychlení a upravení metabolismu
-prevence rakoviny
-prevence kardiovaskulárních nemocí
-podpora psychického zdraví

Vitamin E, který lze v Acerole také nalézt má jednu hlavní roli, a to ochranu buněk před oxidačním stresem, který vzniká při látkové výměně, tj. pomáhá tělu s odbouráváním volných radikálů.

Věděli jste že...

Acerola má příjemnou chuť...
Je kyselá, voňavá, nasládlá a trochu svíravá...
Používá se v moderní i lidové medicíně...

Acerola patří mezi nejbohatší zdroje vitamínu C
Vyšší dávky vitamínu C mohou urychlovat tvorbu proteinu zpomalujícího množení virů (interferon), posílit imunitní systém i zastavit růst nádorových buněk.

Acerolu v Česku pravděpodobně čerstvou neseženete, protože rychle podléhá zkáze, prodává se u nás ve formě džusů či doplňků stravy.
Velké oblibě se těší Acerola ve formě sušeného prášku. Vyrábí se z dehydratovaného Acerolového džusu. Prášek se přidává například do nápojů, džusu a smoothie.

Závěrem lze říct, že Acerola je tedy ideálním kandidátem pro ty, co chtějí jít přírodní cestou a vytěžit navíc řadu dalších benefitů. I když se ale rozhodnete pro syntetickou variantu vitaminu C rozhodně neprohloupíte, i tak podpoříte vaše tělo a posílíte ho nejen v zimních měsících.

Acerola prášek můžete zakoupit u nás zde

Ve videu níže naleznete ještě mnoho dalších informací o této úžasné surovině.

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v ...

supergreens, super zelená zelenina, brokolice, kapusta, prodej, houby, vláknina, kratomworld, kvalita, špenát, petržel, imunita, antioxidant
Super Greens: Jak můžou změnit váš životní styl a zdraví?

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Číst víc
Ibišek súdánský, kvalita, prodej, kratomworld, antioxidant, relax, čaj, zdraví, stres
Ibišek Súdánský: Jeho Tajemství a Zdravotní Benefity

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Ibišek súdánský, známý také jako Hibiscus sabdariffa, není pouze okrasnou květinou, ale také skvělým přírodním zdrojem pro podporu zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co je to za rostlinu, odkud pochází, jakou má historii a jaké zdravotní přínosy a účinky může nabídnout. 

Číst víc
Zázvor, ginger, prodej, kvalita, kratomworld, keto dieta, antistress, mangan,
Indonéský Zázvor: Zázrak zdraví z jihovýchodu

od Vojtěch Purkert únor 19, 2024

Indonéský zázvor, známý také jako "jahe" v indonéštině, je aromatická kořenová rostlina původem z jihovýchodní Asie. Tato vysoce ceněná rostlina není pouze klíčovou součástí indonéské kuchyně, ale také nabízí řadu zdravotních přínosů. V tomto článku se podíváme na to, co to indonéský zázvor vlastně je, jakou historii má a jaké účinky a zdravotní přínosy přináší.
Číst víc