Acerola, Přírodní Vitamín C

od Jan/Jaroslav Němec March 27, 2022

Kratom World Třešeň acerola vitamin C prodej Kratom World imunita

Acerola také nazývaná malpigie lysá či barbadoská třešeň je rostlina pěstovaná, především pro své zázračné plody, které jsou považovaný za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C.

Jak vypadá Acerola a kde roste?

Acerola se vyskytuje na karibském ostrově Barbados.
V dnešní době je táto rostlina k nalezení po celém Karibiku, střední i jižní Americe, ale i jihovýchodu Asie, Austrálii a Africe. Plody připomínají třešně, jsou kulaté až 3cm a mají lesklou červenou slupku.

Hlavní přínos Aceroly byl objeven v roce 1945.

Účinně napomáhá při:

-podpora imunitního systému
-zlepšení stavu pokožky, sliznice a vlasů
-snížení hladiny cholesterolu
-zlepšení zraku
-zrychlení a upravení metabolismu
-prevence rakoviny
-prevence kardiovaskulárních nemocí
-podpora psychického zdraví

Vitamin E, který lze v Acerole také nalézt má jednu hlavní roli, a to ochranu buněk před oxidačním stresem, který vzniká při látkové výměně, tj. pomáhá tělu s odbouráváním volných radikálů.

Věděli jste že...

Acerola má příjemnou chuť...
Je kyselá, voňavá, nasládlá a trochu svíravá...
Používá se v moderní i lidové medicíně...

Acerola patří mezi nejbohatší zdroje vitamínu C
Vyšší dávky vitamínu C mohou urychlovat tvorbu proteinu zpomalujícího množení virů (interferon), posílit imunitní systém i zastavit růst nádorových buněk.

Acerolu v Česku pravděpodobně čerstvou neseženete, protože rychle podléhá zkáze, prodává se u nás ve formě džusů či doplňků stravy.
Velké oblibě se těší Acerola ve formě sušeného prášku. Vyrábí se z dehydratovaného Acerolového džusu. Prášek se přidává například do nápojů, džusu a smoothie.

Závěrem lze říct, že Acerola je tedy ideálním kandidátem pro ty, co chtějí jít přírodní cestou a vytěžit navíc řadu dalších benefitů. I když se ale rozhodnete pro syntetickou variantu vitaminu C rozhodně neprohloupíte, i tak podpoříte vaše tělo a posílíte ho nejen v zimních měsících.

Acerola prášek můžete zakoupit u nás zde

Ve videu níže naleznete ještě mnoho dalších informací o této úžasné surovině.

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

byliny, kouření, zdraví, pohoda, relaxace, smoking blends, herbal, divizna, damiana, levandule, prodej, kvalita, kratomworld
Kouzlo Smoke Blends: Objevte umění kombinování bylin pro dokonalý kouř

od Vojtěch Purkert červen 10, 2024

Bylinné kuřácké směsi si získaly oblibu jako alternativa k tradičním tabákovým výrobkům. Tyto směsi se obvykle skládají z kombinace různých bylin, květin a dalších přírodních složek, které neobsahují nikotin a další škodlivé přísady, které se nacházejí v běžných cigaretách. Často se používají pro své aromatické vlastnosti, potenciální terapeutické výhody a jako nástroj pro ty, kteří chtějí přestat kouřit tabák.

Číst víc
antioxidant, acai, zdraví, puding, acai bowl, prodej, kvalita, kratom world, ovoce, svačina, snídaně, jídlo
Receptář: Acai a její zdravé využití v kuchyni!

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Acai, malé tmavě fialové bobule pocházející z deštných pralesů Amazonie s mnoha potenciálními zdravotními přínosy díky jejímu výživnému složení a vysokému obsahu antioxidantů. Mezi tyto přínosy mimo jiné patří zdraví srdce, posílení imunity, podpora trávení, protizánětlivé účinky, účinky proti stárnutí a zvýšení energie.

Číst víc
síla, energie, zdraví, pšeničná tráva, wheat grass, kratom world, kvalita, prodej, detoxikace, trávení, kardiovaskulární,
Mladá pšenice: Jaké jsou její zdravotní přínosy a jak užíváme Wheat grass

od Vojtěch Purkert květen 30, 2024

Wheat grass, nebo-li pšeničná tráva, se v posledních letech stává stále populárnější díky svým mnoha zdravotním přínosům. Tento přírodní doplněk stravy je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, které mohou podpořit vaše zdraví mnoha způsoby. V tomto článku se podíváme na to, co wheat grass je, její historii, způsoby užívání a vědecky podložené zdravotní přínosy.

Číst víc