Acerola, Přírodní Vitamín C

Kratom World Třešeň acerola vitamin C prodej Kratom World imunita

Acerola také nazývaná malpigie lysá či barbadoská třešeň je rostlina pěstovaná, především pro své zázračné plody, které jsou považovaný za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C.

Jak vypadá Acerola a kde roste?

Acerola se vyskytuje na karibském ostrově Barbados.
V dnešní době je táto rostlina k nalezení po celém Karibiku, střední i jižní Americe, ale i jihovýchodu Asie, Austrálii a Africe. Plody připomínají třešně, jsou kulaté až 3cm a mají lesklou červenou slupku.

Hlavní přínos Aceroly byl objeven v roce 1945.

Účinně napomáhá při:

-podpora imunitního systému
-zlepšení stavu pokožky, sliznice a vlasů
-snížení hladiny cholesterolu
-zlepšení zraku
-zrychlení a upravení metabolismu
-prevence rakoviny
-prevence kardiovaskulárních nemocí
-podpora psychického zdraví

Vitamin E, který lze v Acerole také nalézt má jednu hlavní roli, a to ochranu buněk před oxidačním stresem, který vzniká při látkové výměně, tj. pomáhá tělu s odbouráváním volných radikálů.

Věděli jste že...

Acerola má příjemnou chuť...
Je kyselá, voňavá, nasládlá a trochu svíravá...
Používá se v moderní i lidové medicíně...

Acerola patří mezi nejbohatší zdroje vitamínu C
Vyšší dávky vitamínu C mohou urychlovat tvorbu proteinu zpomalujícího množení virů (interferon), posílit imunitní systém i zastavit růst nádorových buněk.

Acerolu v Česku pravděpodobně čerstvou neseženete, protože rychle podléhá zkáze, prodává se u nás ve formě džusů či doplňků stravy.
Velké oblibě se těší Acerola ve formě sušeného prášku. Vyrábí se z dehydratovaného Acerolového džusu. Prášek se přidává například do nápojů, džusu a smoothie.

Závěrem lze říct, že Acerola je tedy ideálním kandidátem pro ty, co chtějí jít přírodní cestou a vytěžit navíc řadu dalších benefitů. I když se ale rozhodnete pro syntetickou variantu vitaminu C rozhodně neprohloupíte, i tak podpoříte vaše tělo a posílíte ho nejen v zimních měsících.

Acerola prášek můžete zakoupit u nás zde

Ve videu níže naleznete ještě mnoho dalších informací o této úžasné surovině.


Zanech komentář