HCY - jeho účinky pro zdraví a vitalitu od brzkého věku

od Vojtěch Purkert December 13, 2023

HCY, homocystein, prodej, kvalita, karel Erben, kratomworld

Všestranný doplněk stravy, který vás podpoří v každém ohledu. Pojďme si představit jeho nejzásadnější účinky pro vaše zdraví.

Nápojový koncentrát HCY-Vitalist obsahuje vitamíny skupiny B (B6, B9 a B12), které přispívají k udržení normálních funkcí imunitního systému a metabolických procesů a zároveň odbourává látku homocystein.

Přípravek je obohacený o extrakt z moruše bílé a vitamínem C, který má řadu pozitivních účinků na celý organismus, jako je ochrana buněk před oxidativním stresem. (2)

 

CO JE TO HOMOCYSTEIN A KDE SE BERE? 

Homocystein objevil de Vigneaud v roce 1932 a popsal tuto látku jako toxickou aminokyselinu. Kladná hladina je měřena třemi enzymy z nichž jsou dva závislé na přítomnosti kyseliny listové. 

Ve většině případů je zvýšení hladiny homocysteinu způsobeno nedostatkem kyseliny listové, vitamínem B6 a B12. Homocystein vzniká jako mezikrok v důležitém biochemickém cyklu lidského metabolismu.

Zvýšené hodnoty mohou naznačovat riziko kardiovaskulárních onemocnění, selhání ledvin a zhoršení kognitivních funkcí. Hladiny homocysteinu v krvi se zvyšují s věkem. Vyšší hodnoty nalezneme také u kuřáků či u lidí s nízkou fyzickou aktivitou. Při vysoké koncentraci homocysteinu vzniká v těle příznivé prostředí pro rozvoj civilizačních chorob. (1), (3)

 

HCY - SLOŽENÍ A PŮSOBENÍ NA NAŠE ZDRAVÍ 

Vitamín B1 (thiamin), kterýpřispívá k normální funkci látkové výměny a normálnímu fungování nervového systému,je také důležitý pro správnou funkci srdce.

Vitamín B2 (riboflavin) podporujenormální činnost nervové soustavy, udržuje správnou hladinu červených krvinek, chrání zrak a buňky před oxidativním stresem.

Vitamín B6 (pyridoxin) udržuje zdravý imunitní systém, snižuje únavu a vyčerpání. Vitamín B9 (kyselina listová) pomáhá v procesu dělení buněk, který ve zvýšené míře probíhá v těhotenství a  vitamín B12 (kobalamin) udržuje normální hladinu homocysteinu.

Cholin udržuje správnou funkci lipidů, pomáhá ke správné činnosti jater, přispívá ke správné hladině homocysteinu a Biotin napomáhá energetickému metabolismu.

Vitamín C podporuje funkce imunitního systému, podporuje zdravé kosti, zuby, chrupavky, cévy, dásně, kůži i zdravou funkci nervového systému a správný energetický metabolismus

Hořčík zase snižuje únavu a má pozitivní vliv na svaly a kosti. Zinek přispívá ke správné funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, pokožky a podporuje plodnost (1), (2) 

 

 

HCY, homocystein, prodej, kvalita, karel Erben, kratomworld
[MuDr. Karel Erben se zabýval výzkumem HCY a civilizačních chorob a ve svých rozhovorech uvádí, že hlavní prevencí je snížení homocysteinu a podpoření imunity.]

 HCY Vitalist u nás naleznete ve vysoké kvalitě s příchutí pomeranče.

Děkujeme Vám za přečtení, 

Váš Kratom world

 

Zdroje:

Halusková, V. (nd). Co je homocystein a jak snižuje jeho hladinu? - BrainMarket.cz . brainmarket.cz. https://www.brainmarket.cz/nase-novinky/co-je-homocystein/ (1)

 HCY-Vitalist® Biomedica 475 ml . (nd). Biomedica. https://www.bio-medica.cz/hcy-vitalist-475-ml (2)

 Přednášel MUDr. Karel Erben - Co je to homocystein?(nd). Přednášel MUDr. Karel Erben. http://www.karelerben.cz/co-je-homocystein (3) 

Vojtěch Purkert
Vojtěch Purkert


Zanech komentář


Také v ...

supergreens, super zelená zelenina, brokolice, kapusta, prodej, houby, vláknina, kratomworld, kvalita, špenát, petržel, imunita, antioxidant
Super Greens: Jak můžou změnit váš životní styl a zdraví?

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Číst víc
Ibišek súdánský, kvalita, prodej, kratomworld, antioxidant, relax, čaj, zdraví, stres
Ibišek Súdánský: Jeho Tajemství a Zdravotní Benefity

od Vojtěch Purkert únor 21, 2024

Ibišek súdánský, známý také jako Hibiscus sabdariffa, není pouze okrasnou květinou, ale také skvělým přírodním zdrojem pro podporu zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co je to za rostlinu, odkud pochází, jakou má historii a jaké zdravotní přínosy a účinky může nabídnout. 

Číst víc
Zázvor, ginger, prodej, kvalita, kratomworld, keto dieta, antistress, mangan,
Indonéský Zázvor: Zázrak zdraví z jihovýchodu

od Vojtěch Purkert únor 19, 2024

Indonéský zázvor, známý také jako "jahe" v indonéštině, je aromatická kořenová rostlina původem z jihovýchodní Asie. Tato vysoce ceněná rostlina není pouze klíčovou součástí indonéské kuchyně, ale také nabízí řadu zdravotních přínosů. V tomto článku se podíváme na to, co to indonéský zázvor vlastně je, jakou historii má a jaké účinky a zdravotní přínosy přináší.
Číst víc