HCY - jeho účinky pro zdraví a vitalitu od brzkého věku

od Vojtěch Purkert December 13, 2023

HCY, homocystein, prodej, kvalita, karel Erben, kratomworld

Všestranný doplněk stravy, který vás podpoří v každém ohledu. Pojďme si představit jeho nejzásadnější účinky pro vaše zdraví.

Nápojový koncentrát HCY-Vitalist obsahuje vitamíny skupiny B (B6, B9 a B12), které přispívají k udržení normálních funkcí imunitního systému a metabolických procesů a zároveň odbourává látku homocystein.

Přípravek je obohacený o extrakt z moruše bílé a vitamínem C, který má řadu pozitivních účinků na celý organismus, jako je ochrana buněk před oxidativním stresem. (2)

 

CO JE TO HOMOCYSTEIN A KDE SE BERE? 

Homocystein objevil de Vigneaud v roce 1932 a popsal tuto látku jako toxickou aminokyselinu. Kladná hladina je měřena třemi enzymy z nichž jsou dva závislé na přítomnosti kyseliny listové. 

Ve většině případů je zvýšení hladiny homocysteinu způsobeno nedostatkem kyseliny listové, vitamínem B6 a B12. Homocystein vzniká jako mezikrok v důležitém biochemickém cyklu lidského metabolismu.

Zvýšené hodnoty mohou naznačovat riziko kardiovaskulárních onemocnění, selhání ledvin a zhoršení kognitivních funkcí. Hladiny homocysteinu v krvi se zvyšují s věkem. Vyšší hodnoty nalezneme také u kuřáků či u lidí s nízkou fyzickou aktivitou. Při vysoké koncentraci homocysteinu vzniká v těle příznivé prostředí pro rozvoj civilizačních chorob. (1), (3)

 

HCY - SLOŽENÍ A PŮSOBENÍ NA NAŠE ZDRAVÍ 

Vitamín B1 (thiamin), kterýpřispívá k normální funkci látkové výměny a normálnímu fungování nervového systému,je také důležitý pro správnou funkci srdce.

Vitamín B2 (riboflavin) podporujenormální činnost nervové soustavy, udržuje správnou hladinu červených krvinek, chrání zrak a buňky před oxidativním stresem.

Vitamín B6 (pyridoxin) udržuje zdravý imunitní systém, snižuje únavu a vyčerpání. Vitamín B9 (kyselina listová) pomáhá v procesu dělení buněk, který ve zvýšené míře probíhá v těhotenství a  vitamín B12 (kobalamin) udržuje normální hladinu homocysteinu.

Cholin udržuje správnou funkci lipidů, pomáhá ke správné činnosti jater, přispívá ke správné hladině homocysteinu a Biotin napomáhá energetickému metabolismu.

Vitamín C podporuje funkce imunitního systému, podporuje zdravé kosti, zuby, chrupavky, cévy, dásně, kůži i zdravou funkci nervového systému a správný energetický metabolismus

Hořčík zase snižuje únavu a má pozitivní vliv na svaly a kosti. Zinek přispívá ke správné funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, pokožky a podporuje plodnost (1), (2) 

 

 

HCY, homocystein, prodej, kvalita, karel Erben, kratomworld
[MuDr. Karel Erben se zabýval výzkumem HCY a civilizačních chorob a ve svých rozhovorech uvádí, že hlavní prevencí je snížení homocysteinu a podpoření imunity.]

 HCY Vitalist u nás naleznete ve vysoké kvalitě s příchutí pomeranče.

Děkujeme Vám za přečtení, 

Váš Kratom world

 

Zdroje:

Halusková, V. (nd). Co je homocystein a jak snižuje jeho hladinu? - BrainMarket.cz . brainmarket.cz. https://www.brainmarket.cz/nase-novinky/co-je-homocystein/ (1)

 HCY-Vitalist® Biomedica 475 ml . (nd). Biomedica. https://www.bio-medica.cz/hcy-vitalist-475-ml (2)

 Přednášel MUDr. Karel Erben - Co je to homocystein?(nd). Přednášel MUDr. Karel Erben. http://www.karelerben.cz/co-je-homocystein (3) 

Vojtěch Purkert
Vojtěch Purkert


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P

probiotika, postbiotika, kvalita, nemoc, zdraví, antibiotika, kratom world, prodej
Postbiotika: Nový trend ve zdraví střev

od Vojtěch Purkert květen 23, 2024

V dnešní době se stále více lidí zajímá o zdraví svého trávícího systému a hledá nové způsoby, jak podpořit zdravou střevní mikroflóru. Zatímco probiotika a prebiotika jsou dobře známé a často diskutované, do popředí se dostává nový hráč – postbiotika. V tomto článku se podíváme na to, co postbiotika jsou, jaké mají zdravotní přínosy, kde je najdeme a jak působí na náš organismus.

Číst víc
protein, zdraví, vitalita, imunita, rýže, konopný protein, prodej, kratom world, kvalita
Využití přírodní síly: Zkoumání historie a výhod přírodních proteinů

od Vojtěch Purkert květen 21, 2024

Při hledání optimálního zdraví a fitness nelze úlohu bílkovin přeceňovat.
Tyto základní makroživiny slouží jako stavební kameny života, usnadňují klíčové tělesné funkce a podporují růst, regeneraci a celkovou vitalitu svalů.
Zatímco syntetické proteinové doplňky zaplavily v posledních letech trh, stále více se uznává nesrovnatelné výhody, které nabízejí přírodní zdroje proteinů, jako je například konopný a rýžový protein.
Číst víc
kratom world konopex festival konopí ostrava
KONOPEX 2024

od Vojtěch Purkert květen 16, 2024

Přečtěte si jak probíhal ostravský festival Konopex 2024, na kterém jsme si pro vás připravili náš stan a chill out zónu. Stan jsme pro Vás chystali již od čtvrtka, tak aby v pátek bylo vše připravené na Vaši návštěvu.
Číst víc