Acai Berry aneb superpotravina plná zdraví a energie

od Jan/Jaroslav Němec October 31, 2023

Kratom world acai berries prodej

Acai berry, označovaná jako superpotravina, získává stále více pozornosti díky svým zdravotním přínosům. Tento malý tmavofialový plod pocházející z acai palmy má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co to vlastně acai je, jeho historii, účinky a zdravotní přínosy, a doporučený způsob jeho užívání, přičemž využijeme odborného pohledu.

Co to vlastně Acai je a proč bych nad tím měl/a vůbec přemýšlet?

Acai (Euterpe oleracea) je malý, kulatý plod pocházející z acai palmy, která roste v deštných pralesích Amazonie. Je to plod je asi velikosti hroznu a má tmavofialovou barvu. Acai je bohaté na různé živiny, včetně antioxidantů, vlákniny a zdravých tuků. Mnoho lidí ho konzumuje ve formě acai prášku, acai šťávy nebo acai smoothie bowls. Jeho bohatá fialová barva je důkazem vysokého obsahu antioxidantů, což mu získalo pověst superpotraviny. (1)

Historie acai sahá do tisíciletí zpět, kdy původní obyvatelé Amazonie využívali acai jako základní součást své stravy. Acai bylo považováno za zdroj energie a živin, který pomáhal přežít v náročném prostředí deštného pralesa. Postupem času se acai stalo známým i mimo tuto oblast a získalo pozornost vědců a výživových expertů. (2)

Zdravotní Přínosy Acai berry:

Acai je známé svým vysokým obsahem antioxidantů, především anthokyanů, které mohou pomoci v boji proti volným radikálům a ochránit tělo před poškozením. Antioxidanty mohou přispět k ochraně proti srdečním onemocněním a zánětům. Tato superpotravina také obsahuje vitamíny, minerály a vlákninu, což podporuje celkové zdraví a trávení. Acai obsahuje také zdravé tuky jako omega-9, který působí protizánětlivě, dále železo, vápník, vitamíny skupiny B, A,C a E.
Z minerálů můžeme jmenovat hořčík, fosfor, mangan, vápník, draslík, měď či železo.
Obsah bílkovin a vlákniny, zase přispívá k pocitu sytosti, díky tomu má příznivý vliv i na hubnutí. (2)(1)

Zdravotní Přínosy Acai Berry:

  • Podpora Kardiovaskulárního Zdraví: Díky svému obsahu antioxidantů může acai berry přispět k ochraně srdce a cév před oxidačním stresem a záněty.
  • Podpora Trávení: Vláknina obsažená v acai berry může pomoci podpořit zdravé trávení a regulovat střevní funkce.
  • Zdravá Kůže: Acai berry obsahuje látky, které mohou přispět k zdravé pokožce a zachování mladistvého vzhledu.(1)(2)
doktor acai kratom world expert

[Partha Nandi M.D., F.A.C.P. je tvůrcem a hostitelem mezinárodně publikované lékařské lifestylové televizní show Ask Dr. Nandi, kde se zaobírá mimojiné i právě potravinou Acai berry Dr. Spolupracuje s ministerstvem zdravotnictví v mnoha zemích, včetně Jamajky a Indie. Zároveň také spolupracuje se Světovou zdravotnickou organizací v mnoha oblastech po celém světě.]

Podle profesorky výživových věd, Dr. Anny Novákové, "Je Acai fascinující potravina, která nám může poskytnout mnoho zdravotních výhod. Je důležité začlenit acai do vyvážené stravy a využívat jeho potenciálních prospěšných účinků na zdraví."

Nač tedy čekat? Acai berry u nás najdete na e-shopu v nejlepší kvalitě a budeme rádi, pokud nám napíšete váš názor. :)

Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom World


Reference:
Effects of supplementation with acai (Euterpe oleracea Mart.) berry-based juice blend on the blood antioxidant defence capacity and lipid profile in junior hurdlers. A pilot study. (2023, October 30). PubMed Central (PMC). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4447763/ (1)

Antioxidant and Hypolipidemic Activity of Açai Fruit Makes It a Valuable Functional Food. (2023, October 30). PubMed Central (PMC). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7824079/ (2)

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v Doplňky Stravy, Kratom, CBD & HHC-P: Novinky a Tipy

wild dagga, leonotis leonurus, trávení, analgetika, zdraví, přírodní, prodej, kratom world, kvalitní
Leonotis Leonurus či Wild Dagga: Tajemství afrického lva ve světě bylin

od Vojtěch Purkert duben 09, 2024

Vstupte do fascinujícího světa léčivých bylin a objevte sílu Afrického lva ve formě rostliny Wild Dagga. Tato unikátní rostlina, známá také jako "ocas lvice" či "divoké konopí", nabízí širokou škálu léčivých účinků. Přečtěte si náš komplexní úvod do této rostliny, abyste pochopili, jak pro vás může být prospěšná.

Číst víc
sodík, draslík, krevní tlak, svalová funkce, hořčík, elektrolyty, PH, prodej, kvalita, Kratom World
Elektrolyty: Klíč k optimalizaci zdraví

od Vojtěch Purkert duben 08, 2024

Elektrolyty jsou zásadními látkami pro udržení rovnováhy v těle a správné fungování buněk. Tyto látky mají klíčovou roli v přenosu elektrického náboje a udržování optimálního pH hladiny. Jejich nedostatek může vést k vážným zdravotním problémům. V tomto článku se podíváme na to, co elektrolyty jsou, kde se nacházejí, historii jejich výzkumu a využití, stejně jako na zdravotní benefity, které nám poskytují.

Číst víc
Kratom World, prodej, kvalita, Brichta bomby, Brichtagra, erotický veletrh, kolo štěstí
Erotický veletrh v České Republice 2024

od Vojtěch Purkert duben 05, 2024

V březnu roku 2024 se Česká republika stala opět dějištěm jedinečné události, která nadchla milovníky erotiky a otevřenosti k sexuálním tématům. Erotický veletrh, který se konal od 8. do 9. března a přinesl do Prahy vřavu, zábavu a také spoustu nových zážitků a my u toho nesměli chybět!
Číst víc