Acai Berry aneb superpotravina plná zdraví a energie

od Jan/Jaroslav Němec October 31, 2023

Kratom world acai berries prodej

Acai berry, označovaná jako superpotravina, získává stále více pozornosti díky svým zdravotním přínosům. Tento malý tmavofialový plod pocházející z acai palmy má mnoho příznivých účinků na lidské zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co to vlastně acai je, jeho historii, účinky a zdravotní přínosy, a doporučený způsob jeho užívání, přičemž využijeme odborného pohledu.

Co to vlastně Acai je a proč bych nad tím měl/a vůbec přemýšlet?

Acai (Euterpe oleracea) je malý, kulatý plod pocházející z acai palmy, která roste v deštných pralesích Amazonie. Je to plod je asi velikosti hroznu a má tmavofialovou barvu. Acai je bohaté na různé živiny, včetně antioxidantů, vlákniny a zdravých tuků. Mnoho lidí ho konzumuje ve formě acai prášku, acai šťávy nebo acai smoothie bowls. Jeho bohatá fialová barva je důkazem vysokého obsahu antioxidantů, což mu získalo pověst superpotraviny. (1)

Historie acai sahá do tisíciletí zpět, kdy původní obyvatelé Amazonie využívali acai jako základní součást své stravy. Acai bylo považováno za zdroj energie a živin, který pomáhal přežít v náročném prostředí deštného pralesa. Postupem času se acai stalo známým i mimo tuto oblast a získalo pozornost vědců a výživových expertů. (2)

Zdravotní Přínosy Acai berry:

Acai je známé svým vysokým obsahem antioxidantů, především anthokyanů, které mohou pomoci v boji proti volným radikálům a ochránit tělo před poškozením. Antioxidanty mohou přispět k ochraně proti srdečním onemocněním a zánětům. Tato superpotravina také obsahuje vitamíny, minerály a vlákninu, což podporuje celkové zdraví a trávení. Acai obsahuje také zdravé tuky jako omega-9, který působí protizánětlivě, dále železo, vápník, vitamíny skupiny B, A,C a E.
Z minerálů můžeme jmenovat hořčík, fosfor, mangan, vápník, draslík, měď či železo.
Obsah bílkovin a vlákniny, zase přispívá k pocitu sytosti, díky tomu má příznivý vliv i na hubnutí. (2)(1)

Zdravotní Přínosy Acai Berry:

  • Podpora Kardiovaskulárního Zdraví: Díky svému obsahu antioxidantů může acai berry přispět k ochraně srdce a cév před oxidačním stresem a záněty.
  • Podpora Trávení: Vláknina obsažená v acai berry může pomoci podpořit zdravé trávení a regulovat střevní funkce.
  • Zdravá Kůže: Acai berry obsahuje látky, které mohou přispět k zdravé pokožce a zachování mladistvého vzhledu.(1)(2)
doktor acai kratom world expert

[Partha Nandi M.D., F.A.C.P. je tvůrcem a hostitelem mezinárodně publikované lékařské lifestylové televizní show Ask Dr. Nandi, kde se zaobírá mimojiné i právě potravinou Acai berry Dr. Spolupracuje s ministerstvem zdravotnictví v mnoha zemích, včetně Jamajky a Indie. Zároveň také spolupracuje se Světovou zdravotnickou organizací v mnoha oblastech po celém světě.]

Podle profesorky výživových věd, Dr. Anny Novákové, "Je Acai fascinující potravina, která nám může poskytnout mnoho zdravotních výhod. Je důležité začlenit acai do vyvážené stravy a využívat jeho potenciálních prospěšných účinků na zdraví."

Nač tedy čekat? Acai berry u nás již brzy najdete na e-shopu v nejlepší kvalitě a budeme rádi, pokud nám napíšete váš názor. :)

Děkujeme Vám za přečtení,

Váš Kratom World


Reference:
Effects of supplementation with acai (Euterpe oleracea Mart.) berry-based juice blend on the blood antioxidant defence capacity and lipid profile in junior hurdlers. A pilot study. (2023, October 30). PubMed Central (PMC). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4447763/ (1)

Antioxidant and Hypolipidemic Activity of Açai Fruit Makes It a Valuable Functional Food. (2023, October 30). PubMed Central (PMC). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7824079/ (2)

Jan/Jaroslav Němec
Jan/Jaroslav Němec


Zanech komentář


Také v ...

Rapé cumaru, kvalita, prodej, energie, rituál, kratomworld
Rapé cumaru: Tajemný rituál s aromatickým dotekem přírody

od Eshop Kratom listopad 14, 2023

Rapé cumaru, často nazýván "svatý prach," je tradiční amazonský rituál, který získává stále větší popularitu po celém světě. Vycházející z bohaté historie amazonských kmenů, Rapé cumaru představuje fascinující spojení mezi kulturou, přírodou a duchovním pojetím.
Číst víc
Kratom World čaj sencha fukamushi japonský čaj vitalita
Japonský čaj Sencha Fukamushi Superior: Tradiční chuť a Zdravotní Přínosy

od Jan/Jaroslav Němec listopad 14, 2023

Sencha Fukamushi Superior je vysoce kvalitní japonský čaj pocházející z prefektury Shizuoka, která je známá svou dlouhou tradicí pěstování čaje. Tento čaj patří do rodiny Sencha, což je jeden z nejoblíbenějších druhů japonského čaje. Co činí Sencha Fukamushi Superior výjimečným, je způsob zpracování listů čaje. Fukamushi znamená "hluboce pařený" a odkazuje na proces, kterým jsou listy čaje výrazně delší dobu vystaveny páře a následně rychle zchlazeny, což dává čaju jeho charakteristickou jemnou a hladkou chuť.
Číst víc
Kratom World tekutý extrakt original mitragynine
Tekutý Kratom Extrakt, to nejlepší z Kratomu v jediné kapce

od Eshop Kratom listopad 14, 2023

Kratom je rostlina původem z jihovýchodní Asie, jejíž popularita jako přírodního léku stoupá. Jedním z inovativních způsobů, jak konzumovat tuto rostlinu, je tekutý extrakt z kratomu.
Číst víc